جشنواره فجر و گالری تابلوهای مستهجن!

۱۸ بهمن ۱۳۹۷

به گزارش باحجاب، جشنواره هنر های تجسمی فجر در حالی به یازدهمین دوره خود رسید که نمایشگاه طوبی زرین شامل آثار منتخب جشنواره، با نمایش ۶۰۵ اثر در رشته های مختلف هنری، در موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شد.

سید مجتبی حسینی معاون هنری، هادی مظفری مدیر کل هنر های تجسمی، ابراهیم حقیقی دبیرکل جشنواره به همراه دیگر دبیران، داوران و هنرمندان نمایشگاه را افتتاح و از آثار هنرمندان جوان بازدید کردند.

نکته قابل توجه این است که هیچ یک از مسئولان محترم، نسبت به نمایش تابلو های زنان بدون پوشش در نمایشگاه واکنش نشان ندادند.

نمایشگاهی که به مناسبت دهه فجر برگزار شده و مدعی حمایت از دستاورد های ۴ دهه انقلاب اسلامی است، آثاری را به نمایش گذاشته که هیچ رنگ و بویی از هنر ایرانی اسلامی ندارد و با دیدن آن ها هنر غرب در ذهن تداعی می شود.

واقعا جای عکس های بانوان بی حجاب در مراسم عروسی، پرتره مو باز زنان و تابلو نقاشی دختری با مو های بلند در جشنواره هنر های تجسمی فجر است؟

پیش تر، از نمایش تابلو های مستهجن در گالری های خصوصی گلایه داشتیم و هربار که موارد تخلف را به گوش اداره کل هنر های تجسمی می رساندیم آن ها می گفتند که این آثار از چشم ما پنهان مانده است و حتما پیگیری خواهیم کرد.

حال چه بگوییم که در مهمترین رویداد هنری کشور این آثار به نمایش در می آید و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد هم خیلی راحت از کنارشان عبور می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخی بگذارید