گرانی چادر، کشف حجابی از نوع جنگ نرم!

۲۲ اسفند ۱۳۹۷

 مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب می‌گوید: مواد اولیه تولیدکنندگان لباس و چادر سال گذشته ۱۲۵۰۰ تومان بود؛ در حالی که امسال به ۳۶ هزار تومان رسید. یعنی سه برابر شده است. نتیجه این افزایش قیمت به ضرر تولیدکننده و مشتری تمام می‌شود؛ به طور مثال یک خانم محجبه که سال گذشته یک چادر را ۱۵۰ هزار تومان می‌خرید، امسال باید آن را ۵۰۰ هزار تومان بخرد! در نتیجه این سیاست را فقط می‌توان کشف حجاب نرم نامید.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب گفت: گناه کسانی که به دلیل گرانی چادر را زمین می‌گذارند، بر گردن مسئولی است که به همه چیز ارز تخصیص می‌دهد، اما به چادر نه.

اسدالله سلیمانی گفت:

در کشور ما در ارتباط با پوشش های اسلامی اهتمامی وجود ندارد. وقتی در جلسه‌ای ۱۸ میلیارد دلار برای مواد خوراکی، حیوانات، کلاه گیس، موبایل و … ارز تخصیص داده می‌شود، اما از تخصیص ارز برای لباس و چادر که ۹۳ درصد آن وارداتی است صحبت به میان نمی‌آید، یعنی دغدغه‌ای برای آن وجود ندارد.

مواد اولیه تولیدکنندگان لباس و چادر سال گذشته ۱۲۵۰۰ تومان بود؛ در حالی که امسال به ۳۶ هزار تومان رسید. یعنی سه برابر شده است. نتیجه این افزایش قیمت به ضرر تولیدکننده و مشتری تمام می‌شود؛ به طور مثال یک خانم محجبه که سال گذشته یک چادر را ۱۵۰ هزار تومان می‌خرید، امسال باید آن را ۵۰۰ هزار تومان بخرد! در نتیجه این سیاست را فقط می‌توان کشف حجاب نرم نامید.

من به طور مستقیم با مشتری ها، دبیرستان های دخترانه و دانشگاه ها ارتباط دارم. باید بگویم گناه کسانی که به دلیل گرانی چادر را زمین می گذارند، بر گردن مسئولی است که به همه چیز ارز تخصیص می دهد اما به چادر نه. هدف ما کمک به عملی کردن توصیه دین برای حفظ حجاب است.

ما در کف بازار مدل‌ها و لباس‌های اسلامی را نمی بینیم. ۲۳۰ هزار شهید دادیم که ۱۷۰ هزار نفر از آن‌ها در وصیتنامه‌هایشان نوشته اند «خواهرم حجاب تو سنگر من است، پس سنگرت را حفظ کن» و یا «حجاب تو از خون من برنده‌تر است». باید کاری کنیم که چادر به عنوان کالای فرهنگی در جامعه شناخته شود.

از نتانیاهو گرفته تا مسئولان آمریکا همگی می گویند تا زمانی که چادر بر سر زنان ایرانی است ما نمی توانیم با ایران کار داشته باشیم. من در گوشه بازار این حرف را می شنوم و درک می کنم. چطور مسئولان این را درک نمی کنند؟

بحث مانتوهای کوتاه و بدون دکمه یک کار هدایت شده است. در زمان جنگ موشک می‌خورد به جایی و صدایش درمی آمد، اما الان جنگ با موشک نیست و متاسفانه در همه منازل وارد شده است. ما هم در مقابل این حملات نیروهای مدافع نداریم یا اگر هم داریم مثل سالهای نخست جنگ پراکنده هستند. در حال حاضر کسانی که در حوزه محصولات فرهنگی و حجاب کار می کنند، گلوله و پشتیبانی ندارند.

*باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید