زنان بوشهری از نجیب‌ترین بانوان هستند/ضرورت برخورد با هنجار شکنان در سواحل

امام جمعه موقت بوشهر خواستار تلاش برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در سطح استان شد و گفت: بانوان و زنان بوشهری از نجیب‌ترین و عفیف‌ترین بانوان هستند.
08 ژوئن 2019

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: تلاش های گسترده‌ای از سوی وهابیون به منظور جلوگیری از کسترش و نفوذ اسلام ناب محمدی صورت گرفته است.

وی تخریب مظاهر اسلامی را از برنامه‌های وهابیون عنوان کرد و ادامه داد: وهابیون برای نابودی اسلام با همکاری اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار به آرمان‌های عرصه مقاومت و فلسطین خیانت می‌کنند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه مسیر پیروزی انقلاب توسط حضرت امام (ره) طراحی شد و همچنان باید ادامه داشته باشد، اضافه کرد: ارزش‌های انقلاب اسلامی دارای خطوط قرمز است و نباید این خطوط تضعیف و یا ذره‌ای از آنها با حربه دشمن خدشه‌دار شود.

وی به تلاش‌های دشمنان برای تغییر خطوط و ارزش‌های انقلاب اسلامی تصریح کرد: این سیاست‌ها و ارزش‌ها نباید تغییر کند. مقاومت در برابر دسیسه‌های دشمن یک توصیه نیست بلکه از دستورات الهی است.

حجت‌الاسلام جمالی مقاومت را واجب شرعی و قرآنی دانست و خاطرنشان کرد: باید در همه ابعاد نظامی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی توجه ویژه‌ای به موضوع مقاومت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا قبلاً ۱۲ پیش شرط برای مذاکره با ایران تعیین کرده بود افزود: اکنون از این مسائل عقب‌نشینی کرده و خواستار مذاکره بدون پپیش‌شرط هستند که از توفیقات مقاومت است.

امام جمعه موقت بوشهر خواستار رسیدگی بهتر و بیشتر به سواحل شد و ادامه داد: در فصل گرما هستیم و مردم استفاده بیشتری از ساحل و دریا دارند و باید ساماندهی سواحل برای شنا و استفاده مردم در دستور کار باشد.

وی خواستار رسیدگی به مسائل بهداشتی سواحل و همچنین استقرار نجات غریق در ساحل شد و گفت: امکانات حداقلی در کنار سواحل برای امنیت جانی و بهداشتی مردم باید مستقر شود.

جمالی خواستار ایجاد امکانات رفاهی در راستای دسترسی راحت مردم به دریا شد و اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی، فرهنگی، ارتقاء امنیت جانی در سواحل و ایجاد پلاژ ویژه بانوان توسط مسئولان پیگیری شود.

وی با تقدیر از نیروی انتظامی در برخورد با برخی افراد که اقدام به کشف حجاب می‌کردند بیان کرد: توجه به فرهنگ عفاف و حجاب در بازار، سواحل و سطح شهر ضروری است و باید برخورد لازم با هنجار شکنان انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید