تفرجگاه ها شناسنامه دار شوند!/شکایات مردمی از پوشش بی حجاب آن در سواحل

۰۳ تیر ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار ایوب سلیمانی عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه نیروی مسلح برای دفاع از سرزمین و کشور به مردم متکی است اظهار داشت: بدون همکاری مردم نمی‌توان مأموریت‌ها انجام داد از اینرو تأمین حق و حقوق مردم وظیفه اساسی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط خوب است اظهار داشت: با تأکیدات موجود قطعاً در آینده نزدیک برخی مشکلات قابل رفع است.
وی با عنوان اینکه اگر با جرمی و تخلفاتی مواجه شدیم به اقتضای نوع جرم، برخوردهای متفاوت صورت خواهد گرفت گفت: انگیزه برای خدمت به مردم زیاد است و همه سازماندهی‌ها برای این است که مردم در سفر به تفرجگاه‌ها احساس امنیت کنند.
سردار سلیمانی با اظهار اینکه با بی نظی و ناهنجاری در اماکن تفرجگاهی برخورد خواهد شد گفت: با جرایم و متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
جانشین ناجا با اشاره به اینکه شمار زیادی مسافران و گردشگران برای بهره مندی از جاذبه‌ها به شمال سفر می‌کنند گفت: همکاری همه سازمان‌های ذیربط برای برقراری آرامش و امنیت با نیروی انتظامی امری ضروری است.
وی ادامه داد: با مجموعه‌های مختلف از جمله وزارت کشور هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و از بعد ازعید فطر تاکنون، خدمات دهی در طرح‌های دریا انجام می‌شود که منجر به رضایت نسبی مردم شده است.
سردار سلیمانی، ارتقای شاخص‌های مربوط به امنیت، کاهش حوادث و سوانح ترافیکی، پیشگیری از سرقت، کاهش مزاحمت و تعرض را از جمله برنامه‌ها بیان کرد و گفت: طرح دریا قرار بود از ۲۰ خرداد رسماً شروع شود که نیروی انتظامی از ۱۳ خرداد پای کار بوده است.
جانشین نیروی انتظامی با اظهار اینکه اگر متولیان خصوصی و دولتی در مسئولیت محوله به درستی عمل نکنند برخورد قانونی و پیگیری لازم انجام می‌شود گفت: امیدواریم شرایط مطلوب‌تری در مناطق ایجاد شود.
وی درباره امنیت اخلاقی و تکلیف نیروی انتظامی در این زمینه گفت: طبق قانون نیروی انتظامی موظف است با هرجرم مشهودی در جامعه برخورد کند و رفتارهای پرخطر رصد و پیگیری می‌شود.
سردار سلیمانی ادامه داد: یکی از جرایم، کشف حجاب در معابر عمومی است و ناجا با کشف حجاب در خودرو، اماکن عمومی و معابر برخورد خواهد کرد.
جانشین نیروی انتظامی یادآور شد: همچنین هرگونه رفتارهای هتاکانه در معابر عمومی مورد برخورد قرار می‌گیرد و انتظار ما از دستگاه‌های مختلف مسئولیت پذیری است.
وی با اشاره به اجرای طرح دریا در مناطق ساحلی یادآور شد: مجریان طرح‌های دریا باید به وظایف قانونی و توصیه‌های پلیس توجه داشته باشند و جرایم و تخلفات را به پلیس اطلاع دهند.
وی خواستار شناسنامه دار شدن تفرجگاه‌ها شد و گفت: در حال حاضر تعداد کمی از تفرجگاه‌ها شناسنامه دار هستند و متولیان امور باید پاسخگویی داشته باشند و پلیس میزان آمادگی و مسئولیت پذیری مجموعه را در طرح دریا و تفرجگاه‌ها بررسی و ارزیابی می‌کنند.
سردار سلیمانی درباره مهمترین مشکلات چالش‌های طرح دریا و پلاژهای خصوصی عنوان کرد: پلیس مانع کسب و کار و درامد بخش خصوصی نیست و انتظار داریم به مقررات و قوانین کشور تن دهند و همکاری لازم داشته باشند.
وی با بیان اینکه با مشکل خاصی در پلاژهای خصوصی مواجه نیستیم گفت: با مذاکرات و هماهنگی‌های صورت گرفته برخی مشکلات جزئی در روزهای آتی حل می‌شود و اگر لازم باشد مجموعه‌های خصوصی متخلف تعطیل می شوند و یا مورد پیگیرد قضایی قرار خواهند گرفت.

پاسخی بگذارید