تولید بیش از ۹ میلیون متر پارچه با کیفیت در ایران!/ لطفا حمایت کنید

۰۴ تیر ۱۳۹۸

به گزارش فصل اقتصاد، افسانه محرابی مدیرکل دفتر پوشاک و نساجی وزارت صمت گفت: در حال حاضر تنها تولید کننده پارچه چادر مشکی در کشور، شرکت نساجی حجاب شهرکرد به ظرفیت اسمی ۱۰ میلیون متر مربع است که در سال ۹۷ با تولید حدود ۹٫۴ میلیون متر مربع تقریبا به ظرفیت اسمی نزدیک شده است و این نشان دهنده تامین به موقع مواد اولیه مورد نیاز واحد است.
محرابی تصریح کرد: پایش وضعیت واحد‌های صنعت نساجی و پوشاک مرتب انجام گرفته و رفع موارد و مشکلات احتمالی همواره در دستور کار این دفتر قرار دارد.
وی با اشاره به اهمیت تولید پارچه مشکی افزود: همواره بحث تامین مواد اولیه این واحد در اولویت کاری قرار داشته و تاکنون هماهنگی‌های لازم با استان مربوطه و سایر مراجع ذیربط انجام شده است و در صورت هرگونه مشکلی این دفتر با قید فوریت نسبت به رفع آن اقدام می‌کند.
مدیرکل دفتر پوشاک و نساجی وزارت صمت ادامه داد: با توجه به افزایش نرخ ارز، قیمت تمامی کالا‌های تولیدی افزایش یافته که پارچه چادر مشکی نیز مسلما از این امر مستثنی نیست.
بیشتر بخوانید: تولیدکنندگان مجبورند با نشان خارجی محصولات خود را عرضه کنند/ سهم ۵۰ درصدی تولید ملی در صنعت پوشاک
محرابی اظهار کرد:در سال ۹۷ میزان ثبت سفارش‌های انجام شده ۳۵ میلیون یورو و میزان ارز تخصیص یافته ۲۹ میلیون یورو و میزان تامین ارز ۴٫۹ میلیون یورو بوده است.
مدیرکل دفتر پوشاک و نساجی وزارت صمت در پایان گفت: طی سه ماهه سال جاری میزان ثبت سفارش‌ها ۵٫۷ و میزان تخصیص ۵٫۱ و میزان تامین صفر میلیون یورو بوده است.

پاسخی بگذارید