نوچه های مسیح علی‌نژاد که انگشتدیگران را گاز می گیرند را سگ خطاب کردم؟

لطفاً کلیپ را کامل ببنید! نه ۳۰ثانیه از ۱۵ دقیقه صحبت!

دفاع زکریایی از خود
۲۶ تیر ۱۳۹۸

به گزارش  ایرنا پلاس با این مقدمه نوشت: حرف‌های یک طنزپرداز در اجتماع «دختران انقلاب» که توسط گروهی به نام «آمرین صراط» و همزمان با روز گرامیداشت عفاف و حجاب برگزار شد، حاشیه‌هایی به‌وجود آورد.

در این مراسم که از بخش‌های مختلفی مانند سخنرانی حجت‌الاسلام احمد پناهیان، مداحی امیر عباسی و اجرای حامد زمانی و… تشکیل می‌شد، برخی عبارات گفته شده توسط یک طنزپرداز باعث برداشت‌های جنسی و اهانت‌آمیز به دختران شد و برخی شبکه‌ها تلاش کردند کل این برنامه سه‌ساعته را زیر سؤال ببرند. دو قطعه از اجرای علی زکریایی که سابقه اجرای برنامه در صداوسیما و محافل مذهبی و انقلابی را نیز دارد در شبکه‌های مجازی به‌سرعت تکثیر شد و مورد اعتراض بسیاری از مردم از طیف‌های مختلف قرار گرفت.

علی زکریایی که قبلاً مداحی هم می‌کرده است، درباره سابقه فعالیت‌هایش به خبرنگار ایرناپلاس گفته که علاوه بر نوشتن برای نشریات، اولین کار طنزش را به‌طور رسمی در سال ۷۹ برای رادیو قم ساخته و از سال ۹۲ به طنز سیاسی روی آورده است.

زکریایی: همسر و خواهرم برداشت جنسی نداشتند

وی در پاسخ این سؤال که در بخشی از حرف‌هایتان در جمع دختران و زنان، ماجرایی را با لحن خاصی تعریف کردید که از آن برداشت جنسی شده و برای آن جمع زنانه مناسب نبوده است، توضیح داد: کپشن اشتباهی زیر ۳۰ ثانیه از ۱۵ دقیقه حرف‌های من زدند. گفتند شوخی رکیک جنسی است. اما در همان جمع همسر و خواهرم و خواهرزاده‌هایم هم بودند که اتفاقاً یک نفرشان هم غیر چادری است، ولی هیچ‌کدام چنین برداشتی نداشتند. ۱۲ هزار نفر خانم‌هایی که در مراسم بودند چنین برداشتی نکردند و اکثر کسانی که چنین برداشتی کردند، در آن جلسه نبوده‌اند. آنهایی که این برداشت را داشتند، شوخی جنسی ندیده‌اند که می‌گویند این شوخی رکیک جنسی است.

از قسمت دیگری از اجرایتان این‌طور برداشت شده که شما به عده‌ای از دختران بدحجاب توهین کرده‌اید.آنجایی که می‌گویید پاچه می‌گیرند و بعد حرکات نمایش‌گونه‌ای داشتید که سگ بودن طرف مقابل القا می‌شد.

گفتم کسی که حمله می‌کند این‌طور است. مگر آن دختر که دوربین گذاشت در مانتو و انگشت مأمور نیروی انتظامی را شکست، انسان است؟ خدا هم در قرآن گفته: اولئک کالانعام بل هم اضل، یا در سوره جمعه گفته: مثلهم کمثل الحمار … پس خدا هم به یک انسان توهین کرده است؟

گفتم فقط نوچه‌های مسیح علینژاد پاچه می‌گیرند

البته این آیات قبل و بعد دارد و شأن نزول دارد و نباید مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. اما شما به عده‌ای که ولو بدحجاب هستند گفته‌اید سگ هستید، به هر حال، این توهین است و در مسیر نهی از منکر و موعظه نباید به افراد توهین کرد، چون نتیجه برعکس می‌دهد.

من همان ابتدا بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌هایی که صرفاً بی‌حجابند را جدا کرده‌ام. گفتم فقط نوچه‌های مسیح علینژاد پاچه می‌گیرند و اعتقاد دارم که حیوانند. نوچه مسیح فقط بدحجاب نیست. اینها قانون‌شکن و هنجارشکن هستند که پول گرفته‌اند از مسیح و اعتراف هم کرده‌اند. از نظر من همه بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌ها نوچه مسیح نیستند. نوچه‌های مسیح جدا هستند. من به همه بدحجاب‌ها توهین نکرده‌ام و اگر کسی این حرف را بزند، منطقی نیست. من گفتم که حرفم درباره نوچه‌های مسیح است و این را تفکیک کردم.

ببینید یک مبحث معرفتی پشت حرف‌های من است. وقتی خدا می‌گوید آنها مثل حیوان هستند یا در آیه دیگری در قرآن می‌گوید: اخسئوا فیها؛ یعنی خدا به آنها می‌گوید «چخه» یعنی رسماً می‌گوید: سگ، شما سگ هستید. من حرفم با کسانی بود که به آدم حمله می‌کنند و باید کم‌کم به این‌ها بگوییم چخه؛ چون وقتی می‌گویی خانم حجابت را رعایت کن می‌زنند و حمله می‌کنند و هل می‌دهند. الان در اخبار جمهوری اسلامی درباره داعشی‌ها می‌گویند: ده قلاده داعشی. اینها از دایره انسانیت خارج‌اند. نوچه‌های مسیح علینژاد هم از دایره انسانیت خارج‌اند. یک وقت طرف گول خورده، این‌ها نوچه نیستند و نوچه مسیح یعنی کسی که از او پول گرفته است. نوچه مسیح یعنی کسی که در روز چهارشنبه روسری سفید دستش می‌گیرد.

پاسخی بگذارید