از حرف تا عمل؛

دستور وزیر کشور برای همکاری مؤسسات علمی با کارخانه چادر شهرکرد

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

 به گزارش ایکنا، از چهارمحال و بختیاری، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، ۱۷ مردادماه در حاشیه بازدید از کارخانه حجاب شهرکرد، با اشاره به تولید سالانه ۵,۵ میلیون مترمکعب چادر مشکی از سوی این واحد تولیدی، اظهار کرد: در سال‌جاری این عدد به ۵.۸ میلیون متر مکعب می‌رسد.
وی افزود: کارخانه حجاب شهرکرد تنها تولیدکننده چادر مشکی در کشور بوده که کیفیت محصولات تولیدی آن بسیار بالا و تمامی تولیدات این کارخانه به فروش می‌رسد.
رحمانی فضلی ادامه داد: دستگاه‌های دولتی می‌توانند به‌مناسبت‌های مختلف به منظور تجلیل از بانوان، به این کارخانه سفارش تولید دهند زیرا این مسئله حمایت از کالای ایرانی است.
وی گفت: مشکل اصلی کارخانه حجاب شهرکرد تولید رنگ است که می‌توان از ظرفیت مؤسسات علمی به منظور تامین رنگ موردنیاز کارخانه استفاده کرد تا به گونه‌ای از واردات این محصول بی‌نیاز شد.
وزیر کشور گرفتن گزارش از وضعیت امنیت و اقتصادمقاومتی در استان را از مهم‌ترین دلایل سفر به استان مطرح کرد و گفت: این استان وضعیت بسیارخوبی در زمینه امنیت داشته و هماهنگی میان دستگاه‌های نظامی و اقتصادی نیز مطلوب ارزیابی شد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری دارای یک عقب‌افتادگی تاریخی است، تصریح کرد: از بانک‌ها و مؤسسات بزرگ برای سرمایه‌گذاری در این استان دعوت می‌شود و مجموعه استانداری و دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم را با آن‌ها انجام خواهند داد.
در ادامه استاندار گفت: در این سفر وزیر کشور در جلسات متعددی همچون شورای تامین، اقتصاد مقاومتی، شورای اداری و دیدار با اصحاب رسانه شرکت و از کارخانه حجاب نیز بازدید کردند.
عباسی خاطرنشان کرد: امید است تصمیمات خوبی در خصوص حمایت و برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی از جمله کارخانه حجاب شهرکرد صورت گیرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید