دلیل اصلی مخالفت اسلام با گناه قوم لوط

تا به امروز 27 کشور گناه همجنس گرایی و ازدواج را در کشورشان به رسمیت شناختن؛اما این سبب عادی شدن این مسئله برای تمامی مردمان این سرزمین نداشته چرا که...
۲۶ مرداد ۱۳۹۸

 

 

گفته شده که قوم لوط ویژگی داشتند که سبب شکست ناپذیری هر ملتی می شد و آن اتحاد و یاری کردن یکدیگر در مواقع دشوار بود. ویژگی که سبب طمع شیطان در آن ها شد و او به عنوان اولین فرد اسباب آلودگی این قوم به گناه هم جنسگرایی را فراهم کرد؛ به طوری که مردان این شهر دست از زنان کشیدن وبه هم جنسان خود روی آوردند و حتی  مسافران به این شهر را نیز آلوده به گناه خویش می کردند. (شیطان ظلمتی بر تارک آفرینش، ص۳۱ ) در نهایت کار به جای رسید که گناه به عادت این مردمان تبدیل شد و سخت شدن قلب هایشان راه را برای هدایت ایشان به دست حضرت لوط (ع) بست و راهی نماند جز نزول عذاب الهی…

 

 

اما با ازبین رفتن بیشترمردمان این قوم؛ شیطان دست از آلوده کردن انسان ها به این گناه بر نداشت به طوری که در طول تاریخ این گناه در میان آدمیان رواج داشته و تا  امروز که توسط قوم لوط هزاره سوم  ادامه دارد…

 

 

 

 

هم جنسگرایی مطرود در تمام ادیان

 

هم جنسگرایی تمایل بیمارگونه مردان  و زنان نسبت به هم جنس خود در ایجاد رابطه جنسی است و به عنوان اختلالی در مسیر خلقت و فطرت انسانی، همواره در ادیان آسمانی ممنوع بوده است.

 

اسلام نیز این عمل را گناه کبیره، غیر طبیعی و انحراف از روال معمول خلقت دانسته که سبب تحیر، سرگردانی و حیرت شده و برای آن مجازات تعیین کرده است.  در بزرگی و زشتی گناه قوم لوط و گناه همجنس بازی همین بس که تنها جایی که خداوند به جان پیامبر در قرآن قسم خورده در مورد این قوم و عمل شنیع آن ها است.

 

«لَعَمْرُکَ إِنهمْ لَفِی سَکْرَتهمْ یعْمَهُون» «به جان تو سوگند، این‌ها در مستی خود سرگردانند (و عقل و شعور خود را از دست داده‌اند)»( حجر/۷۲ ) روایاتی نیز که در مذمت همجنس گرایی از پیشوایان اسلام نقل شده آن قدر زیاد و تکان دهنده است که با مطالعه آن هرفردی درمی یابد که زشتی این گناه به اندازه ای است که کمتر گناهی در پایه آن قرار دارد.

 

 

از جمله در روایتی پیامبر(ص) می فرماید: «هنگامی که قوم لوط آن عمل ننگین را انجام دادن (مردها به مرد و زنه هم به زنان اکتفا کردند) زمین آن چنان ناله و گریه سر داد که اشک   هایش به آسمان رسید و آسمان چنان گریه کرد که اشک هایش به عرش رسید، در این هنگام خداوند به آسمان وحی فرستاد که آنه را سنگ باران کن و به زمین وحی فرستاد که آنها را فرو برد».( تفسیر نمونه، ج ۸، ص ۱۹۳)

 

 

همچنین در حدیثی دیگر فرمودند: «هر کس با نوجوانی آمیزش جنسی کند، روز قیامت ناپاک وارد محشر می‌شود، آن چنان که تمام آب‌های جهان او را پاک نخواهند کرد و خداوند او را غضب می‌کند و از رحمت خویش دور می‌دارد و دوزخ را برای او آماده ساخته و چه بد جایگاهی است…. سپس فرمود: «هرگاه جنس مذکر با مذکر آمیزش کند، عرش خداوند به لرزه درمی آید(وسائل الشیعه، ج ۱۴، ص ۲۴۹)

 

 

دلیل حرام بودن این رابطه در اسلام

 

اگربخواهیم از میان دلایل مختلف و متعددی که برای بیان حرمت این عمل آورده شده تنها یک دلیل و در حقیقت مهم ترین دلیل را بیان کنیم باید به از بین رفتن مفهوم حقیقی «خانواده» توسط این عمل اشاره کنیم.

 

 

 

 

اما چرا خانواده؟

 

جواب این سوال را می توان در گفتگوی علامه جعفری و فیلسوف مشهور اروپایی برتراند راسل یافت؛ زمانی که او از علامه سوال کرد که چرا اسلام این اندازه به ازدواج ( تشکیل خانواده متشکل از زن و مرد) بها داده و برایش قانون وضع کرده است و علامه پاسخ داد: « چون با ازدواج می خواهد انسان به وجود آید، مسأله تولد انسان مطرح است.» (مجله پرسمان .ش۱ )

 

بنابر این می توان هدف اساسی اسلام از پیوند یک زن و مرد و تشکیل خانواده را در سه امر جستجو کرد و آن تکمیل، تسکین و تولید است؛ مفاهیمی که در همجنس گرای و ازدواج دو همجنس گرا به تاراج رفته است.

 

 

تکمیل

 

 

خداوند انسان را به گونه‏ ای آفریده که بدون جنس مخالف ناقص است. مرد به زن نیازمند است و زن به مرد. هر کدام از دو جنس از نظر روحی و جسمی به هم وابسته ‏اند و با قرار گرفتن در کنار هم یکدیگر را تکمیل می کنند. شهید مطهری در این باره می فرماید: «تشکیل خانواده یعنی یک نوع علاقه‏ مند شدن به سرنوشت دیگران…. و یکی از علل این که در اسلام ازدواج یک امر مقدس و عبادت تلقی شده است؛ همین است… ازدواج اولین مرحله خروج از خود طبیعی فردی و توسعه پیدا کردن شخصیت انسان است… پختگی که در پرتو ازدواج و تشکیل خانواده ایجاد می شود، در هیچ جای دیگر نمی توان به آن رسید.»( تعلیم و تربیت در اسلام، شهید مطهری . ص۲۵۲ )

 

 

 

 

تسکین

 

مهم‏ ترین نیازی که با ازدواج و تشکیل خانواده برآورده می شود، نیاز به آرامش و احساس امنیت و آسودگی است که در سرشت آدمی ریشه دارد، نیازی چنان مهم که خداوند در بیان فلسفه ازدواج می فرماید: «از آیات و نشانه های خداوند این است که برای شما از جنس خودتان همسرانی قرار دادیم تا در کنارآنان آرامش یابد. (سوره روم  آیه ۲۱ )

 

دست آفرینش نوعی کشش درونی میان زن و مرد به ودیعه نهاده تا هر کدام در سنین خاص خواهان یکدیگر شوند و اضطراب وپریشانیشان از طریق ازدواج به سکونت و آرامش تبدیل گردد. دانشمندان علوم تجربی و انسانی نیز ارضای صحیح و به موقع غریزه جنسی و ترشح معتدل غدد جنسی را برای سلامت جسم و روان آدمی لازم دانسته، عدم آن را سبب پاره ‏ای از بیماریهای روانی و گاه جسمانی شمرده ‏اند.

 

 

تولید

 

یکی از ثمرات بزرگ ازدواج و تشکیل خانواده وجود فرزند و بقای نسل آدمی است. تولید و تکثیر نسل را نباید کوچک و بی اهمیت ‏شمرد; زیرا هدف آفرینش جهان وجود انسان و پرورش و تکامل او است. زوج ‏ها از طریق فرزندان خود رشته پیوند میان اعضای یک نسل را به وجود می آورند. این امر از اهداف اساسی ازدواج است; وجود فرزندان به گرمی، پویایی و صفای کانون خانواده می انجامد و انگیزه ادامه زندگی را در انسان تقویت می کند. به طوری که امام صادق (ع) دلیل حرمت لواط را این گونه بیان می دارند:

 

«اگر آمیزش با پسران حلال بود، مردان از زنان بی‌نیاز می‌شدند و این موجب قطع نسل بشر می‌شد و مفاسد زیاد اخلاقی و اجتماعی به بار می‌آورد. (وسائل الشیعه، ج۱۴، ص۲۵۲- ۲۵۳)

 

 

همچنین امام رضا (ع) در بیانی مشابه در فلسفه تحریم هم جنس‌گرایی می فرمایند: «فلسفه تحریم مردان بر مردان و زنان بر زنان این است که این امر بر خلاف طبیعتی است که خداوند برای زن و مرد قرار داده (و مخالفت با این ساختمان فطری و طبیعی، سبب انحراف روح و جسم انسان خواهد شد) و به خاطر این است که اگر مردان و زنان همجنس‌گرا شوند، نسل بشر قطع می‌گردد، و تدبیر زندگی اجتماعی به فساد می‌گراید، و دنیا به ویرانی می‌کشد.» (وسائل الشیعه، ج۴، ص۲۵۲)

 

 

جهان در عطش در گران بهای خانواده

 

پس از بررسی اهمیت خانواده می توان حدس زد که چرا شیطان به قوم لوط حسد و طمع کرد. زیرا خانواده متحد جامعه؛ متحد و محکمی را ایجاد می کند که شکست و رسوخ در آن سخت است.

 

 

 

 

 

درسال های اخیر اگرنیم نگاهی به سینمای غرب داشته باشیم شاهد باز تولید قصه های قدیمی خانواده محور برای احیای فرهنگ خانواده هستیم. مفهومی که با تصویب قوانین همجنس گرای و ازدواج همجنس گراها و قبول فرزند توسط آن ها در غرب از هم فرو پاشیده است و غرب از سینما برای ترمیم آن مددم گیرد.

 

 

تا به امروز ۲۷ کشور گناه همجنس گرایی و ازدواج را در کشورشان به رسمیت شناختن؛ اما این سبب عادی شدن این مسئله برای تمامی مردمان این سرزمین نداشته چرا که همجنس گرای امری خلاف فطرت و ذات خلقت انسان است.

 

 

 

 

به طوری که جنبش های که هراز گاهی تحت عنوان «صیانت از ارزش های خانواده» در کشورهای حامی هم جنسگرایان و ازدواج آن ها به وسیله حامیان اصالت خانواده به راه می افتد، نشان از فهم انسان غربی از مسیر اشتباهی که در پیش گرفته دارد. جنبش های که در قالب راهپیمایی های عظیم خواستار حمایت از خانواده اصیل متشکل از زنان و مردان و فرزندان دارد…

 

در مقالات بعدی به بررسی علل و عوامل این گناه وروش های برای پیشگیری و درمان آن خواهیم پرداخت .

 

 

#قوم_لوط

#قوم_سدوم

#اختلال_هم_جنس_گرایی

#هم_جنس_گرایی_آیات_روایات

#حرمت_هم_جنس_گرایی_اسلام

 

تحریریه سایت با حجاب ـ نیکبخت

 

 

پاسخی بگذارید