تقدیر از قهرمانان حجاب و عفاف در المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی با کمان

۱۱ شهریور ۱۳۹۸

حمیدرضا ساکت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم _ درباره میزبانی از دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی با کمان کشور در اصفهان اظهار داشت: میزبانی این مسابقات بر اساس ظرفیت‌های استان به اصفهان واگذار و مسابقات از ۶ تا ۹ شهریورماه در ۲ رده سنی نونهالان ۱۲ تا ۱۵ سال و نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ سال و در ۲ بخش پسران و دختران در ورزشگاه شهید میثمی برگزار شد.

 

وی با اشاره به حضور ۳۷۸ ورزشکار از ۳۱ استان کشور در این دوره از المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی با کمان افزود: تهران با ۲ تیم در این رقابت‌ها حضور یافت و در مجموع میزبان ۴۸۷ ورزشکار، مربی و سرپرست بودیم.

 

رئیس هیئت تیراندازی با کمان استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان در نخستین دوره المپیادهای استعدادهای برتر که در همدان برگزار شد تنها به یک مدال نقره دست یافت، ادامه داد: خوشبختانه امسال به ۳ مدال طلا و یک مدال نقره رسیدیم که پیشرفت محسوسی بود. در مجموع امتیازات تیمی نیز صرفاً با اختلاف یک مدال برنز، پس از تهران و چهارمحال و بختیاری در جایگاه سوم قرار گرفتیم.

 

وی با اشاره به مدال‌آوری ۱۲ استان کشور در بخش انفرادی و تیمی دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی با کمان گفت: با برنامه‌ریزی هیئت تیراندازی با کمان استان اصفهان و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ حجاب و عفاف در میادین ورزشی، در این دوره از مسابقات از ۵ ورزشکار دختر که بر اساس شاخص‌های کمیته فرهنگی مسابقات بالاترین امتیاز را کسب کردند به عنوان قهرمانان حجاب و عفاف با اهدای مدال حجاب و عفاف تقدیر شد.

 

ساکت به برگزاری مسابقه فرهنگی و تقدیر از ۱۰ نفر نخست این مسابقه در مراسم اختتامیه المپیاد استعدادهای برتر اشاره و تصریح کرد: در طراحی مدال، جام و حکم قهرمانی این رقابت‌ها از هنر میناکاری اصفهان استفاده شد که بازتاب مثبتی در بین شرکت‌کنندگان و مسئولان ورزش کشور و استان داشت. نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر تیراندازی با کمان کشور با حضور ۱۷۸ شرکت‌کننده برگزار شد در حالی که امسال میزبان ۳۷۸ ورزشکار بودیم و این موضوع نشان از رشد کمی و کیفی این رقابت‌ها داشت.

 

 

پاسخی بگذارید