جسد دختر محجبه و فعال مدنی مسلمانان در نیویورک پیدا شد

16 آبان 1398

به گزارش «شیعه نیوز»، جسد دختر مسلمان ۲۵ ساله، یک فعال مدنی و مبلغ حجاب در پارک بلومینگدل در استاتن آیلند نیویورک کشف شد.هنوز پلیس علت مرگ وی را مشخص نکرده و آن را قتل نمی داند درحالی که بازداشتی در این زمینه صورت نگرفته، به گفته رسانه های خبری آثار محل جرم نشان می دهد که جسد وی کشان کشان به زیر برگ ها برده شده و لباس های این دختر مسلمان دست نخورده بوده اند.

 

ال بیکر سخنگوی پلیس نیویورک اعلام کرد که تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارند اما حاضر به اظهارنظر بیشتر در این رابطه نشد. دفتر معاینه پزشکی نیز گفته که علت مرگ هنوز مشخص نیست اما آن ها در انتظار نتایج آزمایش سم شناسی هستند که می تواند هفته ها به طول انجامد.

 

دانیا درویش ، دوست و رئیس مرکز زنان عایشه در بروکلین، که یک پناهگاه علیه خشونت خانوادگی می باشد گفت: نمی توانم تصور کنم چه کسی این کار را با او کرده است.

 

پدر او می گوید: می خواهم بدانم چه اتفاقی برای دخترم افتاده، دلیل آن چیست اما هیچ کس به من چیزی نمی گوید و من فقط منتظرم.او دختر بسیار خوبی بود.

 

خانم سالم که والدین او اهل مصر بودند در بروکلین بزرگ شده و در نوجوانی عضو فعال مرکز جوانان جامعه مسلمانان آمریکا در بروکلین جنوبی بوده است. در سال ۲۰۱۱ هنگامی که ۱۱ ساله بود در سفری که برای جشن پایان ماه رمضان در عید فطر رفته بود، هنگامی که به خاطر حجابش به او اجازه سوار شدن در اسباب بازی های پارک را ندادند، مقاومتش در مقابل ماموران، خبر ساز شد. کارکنان پارک تفریحی به او گفته بودند که به خاطر حجاب اسلامی اجازه ندارد به خواهر کوچکترش برای سواری بپیوندند. تنش های پس از این واقعه منجر به دستگیری ۱۵ نفر شده بود.

به گفته خانواده او، فعالیت های مدنی-سیاسی این دختر محجبه برای داشتن حقوق مذهبی اش زبانزد بود و وی در راهپیمایی های زیادی شرکت کرده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید