درگیری شدید در مالاوی به دلیل حجاب

16 آبان 1398

 

 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از هسبریس، پلیس مالاوی گزارش داد: درگیری شدید بین ساکنان مسلمان و مسیحی در مالاوی در نتیجه مخالفت یک مدرسه انجیلی با پذیرش دانش آموزان محجبه بالا گرفت که در نتیجه آن شماری در این درگیری ها زخمی شدند.

 

«ژوزف سوکا» سخنگوی پلیس مالاوی به خبرگزاری آلمان گفت: در این درگیری پنجره های یک مسجد شکست و منزل یک کشیش محلی آسیب دید. علاوه بر این سه نفر در این حادثه زخمی شدند.

 

سوکا افزود: این درگیری بین اعضای کلیسای انجیلی و مسلمانان روز دوشنبه(۱۳ آبان) بالا گرفت زمانی که دانش آموزان محجبه قصد رفتن به مدرسه خود در منطقه ممانجا در ۱۰۰ کیلومتری شهر بلانتایر پایتخت مالاوی را داشتند، جوانانی از این کلیسا راه را بر آنها بستند و حجاب را از سر آنها کشیدند.

 

سخنگوی پلیس گفت: این تنش بین مسلمانان و مسیحیان در نتیجه تصمیم کلیسای انجیلی ایجاد شد. این کلیسا داشتن حجاب برای دانش آموزان ابتدایی در این ترم را ممنوع اعلام کرد.

 

وی ادامه داد: این درگیری ها ساعت ها بین دو طرف ادامه داشت و خسارت های هنگفتی به مدارس و منازل و مسجد این منطقه وارد آمده است.

 

اگرچه سوکا از بازگشت آرامش به منطقه و تحت کنترل بودن وضعیت خبر می دهد، اما «مفاتسو بانگو» کیشیش مالاویایی در این باره گفت: به دلیل این درگیری ها وضعیت طبیعی نیست و مدارس همچنان بسته خواهد بود.

 

مالاوی ۱۹ میلیون نفر جمعیت دارد که ۶۸ درصد این جمیعت را مسیحیان تشکیل می دهند؛ حوادث فرقه ای و طایفه ای در این کشور نادر است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید