ساخت نمایش های رادیویی برای توجه به حجاب

28 آبان 1398

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، مجتبی ایزدی از دوازدهم خردادماه امسال با حکم حمید شاه آبادی معاون صدا به عنوان مدیر جدید رادیو قرآن منصوب شد. او چندی پیش در اولین نشست خبری خود بر اقدام های ویژه رادیو قرآن که یکی از مهمترین آن ها راه اندازی رادیو ترتیل بود تأکید کرد.

 

رادیو ترتیلی که روزانه ۲۱ جزء از موج ۹۵٫۵ پخش می شود و به قولِ ایزدی، این راه اندازی در راستای تربیت ۱۰ میلیون حافظ است.

 

ایزدی به ساخت میان برنامه ها و توجه به قصه های قرآنی با روایت نمایشی، تأکید دارد و حتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم به این نکته در جنبه های مختلف از جمله ترویج فرهنگ “عفاف و حجاب” هم اشاره کرد.

 

او در پاسخ به این سؤال که رادیو قرآن برای مقابله با بدحجابی در جامعه و معرفی بهتر جنبه های فرهنگ ساز “عفاف و حجاب” چه برنامه ای دارد، افزود: دو دسته کارهای ترکیبی داریم که به واسطه زیرساخت های قرآن زندگی به سبک زندگی قرآنی اختصاص دارد؛ ما جامعه را به این سمت و سو می بریم که به حجاب توجه بیشتری شود و از ظرفیت های ذاتی این فریضه بهره ببرند؛ اصطلاحاً قرآن در زندگی مردم است.

 

وی اضافه کرد: در گذشته هم نمایش های رادیویی تولید کردیم که به مسئله حجاب اشاره می کرد و نمایشنامه های کوتاهی هم در دستور کار داریم که در راستای ترویج و فرهنگسازی هرچه بیشتر “عفاف و حجاب” تولید شوند. البته که این نمایش های رادیویی کوتاهند، چون مردم حوصله شنیدن ۳۰ دقیقه و ۶۰ دقیقه نمایش را ندارند؛ بیشتر میان برنامه های تک قسمتی مدنظر ما است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید