برگزاری همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی در دانشگاه آزاد تهران

30 آبان 1398

 

به گزارش ایسنا_محمدرضاسالاری‌فردر همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی در سخنانی اظهارداشت: عفاف موضوعی فطری و از ارزش های همه ادیان الهی است و در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است، رهبر معظم انقلاب اسلامی این موضوع را عامل اقتدار فرهنگی کشور می‌دانند.

 

وی افزود: انسان سالم از نظر فطری به عفاف گرایش دارد، از این رو باید به چیستی عفاف پرداخت تا به دنبال آن ابعاد مختلف حجاب نیز آشکار شود.

 

دبیر علمی همایش الگوی مفهومی عفاف جنسی با یادآوری اینکه در ۴۰ سال گذشته موضوع عفاف به حوزه حجاب و زنان خلاصه شد، خاطرنشان کرد: باید به دنبال درونی سازی مسئله عفاف بود تا صرفا این مبحث به حجاب خلاصه نشود.

 

سالاری‌فر یادآور شد: در حال حاضر موضوع عفاف در حوزه های مختلف رفتاری و اجتماعی وجود ندارد، از این رو نباید صرفا به حجاب خلاصه شود. فقه عفاف از حلقه‌های مفقوده در مطالعات عفاف است.

 

دبیر علمی همایش الگوی مفهومی عفاف جنسی افزود: در سلسله همایش‌های عفاف جنسی به رابطه عفاف با سایر مفاهیم اخلاقی، عفاف از منظر ادیان، مفهوم اصلی عفاف و غیره پرداخته می‌شود.

 

سالاری‌فر از ارسال ۶۵ مقاله به دبیرخانه این همایش خبرداد که ۲۱ مقاله به صورت نهایی برای ارائه انتخاب شد.

 

همایش ملی «الگوی مفهومی عفاف جنسی»، با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی، حجت‌الاسلام سالاری‌فر عضو هیات علمی گروه روانشناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دبیر علمی این همایش، جمعی از کارشناسان و دانشجویان در مجتمع دانشگاهی ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید