ادعای عجیب نماینده مردم تهران: علت اعتراضات اخیر مسئله حجاب است

05 آذر 1398

 

 

به گزارش کیهان _ هاشم زایی نماینده مردم  تهران و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران  با بیان این که بنزین عامل  اصلی  اعتراض ها نیست نوشت: «به جد معتقدم که فقط نارضایتی از قیمت بنزین عامل این اعتراضات نیست. برخوردهای تنگ‌نظرانه و به قول رئیس‌جمهور سرهنگی کردن در امور فرهنگی، زمینه اعتراضات را آماده کرده تا جرقه‌ای مانند افزایش قیمت بنزین شعله اعتراضات را روشن کند، حتی میکروب هم تا محیطی برای رشد نداشته باشد رشد نمی‌کند! به همین دلیل ما نمی‌توانیم بگوییم گرانی بنزین باعث شده تا در ۶۰۰ نقطه کشور مردم تظاهرات کنند.»

 

وی در این مطلب در استدلالی عجیب‌وغریب آورده است: «شیراز و اصفهان دو شهر بین‌المللی و توریستی هستند و مردم دنیا هم آنها را می‌شناسند. مردم هر دو منطقه هم به‌عنوان مردمانی آرام و شاد شناخته می‌شوند اما یک‌باره می‌بینیم که این تظاهرات و برخوردها در این دو شهر به اوج می‌رسد.

 

من فکر می‌کنم به این دلیل که این دو شهر توریستی است و فشارهای فرهنگی روی مردم در این مدت نسبت به سایر مناطق بیشتر بوده است. گروه‌های با نام و نشان و حتی بی‌نام‌ونشان فشارهای فرهنگی روی مردم اصفهان و شیراز وارد می‌کردند و حساسیت‌های بیش‌ازحد که درباره پوشش دختران مردم و خانم‌ها و حتی آقایان در این مدت اعمال شده موجب انباشته شدن نارضایتی‌ها شده و این نارضایتی‌ها با گرانی بنزین عمل کرده و این وضع را به وجود آورده است.»

 

شایان ذکر است، استدلال عجیب‌وغریب و دور از واقع این نماینده اصلاح‌طلب که نشانه سطح تحلیل سیاسی اجتماعی اوست، در حالی است که شعارهای مردم سراسر کشور در تظاهرات سراسری به ویژه اجتماع دیروز در میدان انقلاب حاکی از اعتراض به مشکلات اقتصادی و نحوه و زمان اجرای سهیمه‌بندی بنزین بوده است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

  1. م.س گفت:

    خاک تو سر اون نماینده که کوروکر تشریف داره