مرداک و نقشه هایش برای خانواده ها؛

سلطان بی تاج و تختی که برای نابودی خانواده قسم خورده

این سلطان کیست و روشش چیست؟

 

به  گزارش باحجاب،  در این نوشتار برآنیم تا اهداف و سیاست‌ها و ابعاد جدیدی از زندگی این امپراطور یهودی الاصل را شرح دهیم.

با بروز خبر اعمال شنود تلفنی در روزنامه‌های مرداک، این امپراطوری و غول رسانه‌ای جهان، شاهد فروپاشی تدریجی خود است و بسیاری را در این اوضاع طوفانی با خود غرق می‌کند.

 

 پی رسوایی سال گذشته در انگلیس پیرامون شنود مکالمات تلفنی و الکترونیکی شهروندان انگلیسی توسط رسانه‌های تحت مالکیت رابرت مرداک، سرمایه‌دار صهیونیست که با دستور وی انجام می‌گرفت نگاهی داریم به زندگی و فعالیت‌های این صهیونیست کهنه‌کار که در دنیا به امپراطور رسانه‌ای یهود اشتهار دارد و حتی در ایالات متحده آمریکا به علت سیطره بی‌چون و چرایش بر رسانه‌های گروهی از وی به عنوان سلطان بی‌تاج و تخت آمریکا یاد می‌شود. با گسترش انقلاب ارتباطات، قدرت وسایل ارتباطی جامعه مانند رسانه‌ها افزایش بیشتری یافته است.

 

 صهیونیست‌ها که همواره هدف نفوذ در مراکز قدرت در جهان را تعقیب می‌کنند، به خوبی از قدرت موجود در این عرصه آگاهی داشته و با حاکمیت بر رسانه‌های گوناگون، به یک قدرت مؤثر در این حوزه تبدیل شده‌اند. اهمیت بررسی این موضوع در مقطع کنونی طرح گسترده رسانه‌ای نتایج بررسی تحقیقات «لرد فلایر لورسون» تحت عنوان رسوایی شنود شهروندان انگلیسی و پیگیری نحوه پاسخ گویی و مسئولیت پذیری مقامات ارشد سیاسی و پلیس اسکاتلند با هدف خاموش کردن التهابات سیاسی – اجتماعی در سطح ملی – بین المللی است. استعفای مرداک از بخش روزنامه‌های شرکت رسانه‌ای تحت مالکیت را در انگلیس یعنی «News International»، زندانی کردن دو تن از مقامات ارشد وی و ده‌ها خبرنگار این شرکت و نیز بسته شدن روزنامه «News Of The World»، تنها دستاوردهای پیگرد قانونی این رسوایی تاریخی در سال گذشته است.

در این زمینه مقامات ارشد پلیس و نخست وزیران انگلیس در کمیته تحقیقات به دنبال این رسوایی و به ریاست قاضی مطرح امریکایی، لورسن، جلسه‌ای شکل دادند و  تنها به دفاع از عملکرد خود پرداختند و مرداک نیر با وجود رسوایی‌های پی در پی و استعفا از سمت های خود همچنان به عنوان غول رسانه‌ای در تلاش برای توسعه امپراطوری خود در اقصا نقاط جهان است.

دستاورد نهایی تحقیقات قاضی لورسن نیز که به تازگی منتشر شد، تنها حاوی تأکید وی بر ضرورت افزایش نظارت مستقل بر مطبوعات انگلیس و ارائه پیشنهاداتی برای تأمین حقوق قربانیان و کسانی که از عملکرد مطبوعات شکایت دارند است. مرداک مالک ۲۸ روزنامه تحت نام شرکت‌ نیوز کورپورشین در کشورهای استرالیا، انگلیس و آمریکا است. روزنامه‌های وی در استرالیا شامل دیلی تلگراف، هرالدسان، ساندی میل، ساندی تایمز، استرالیا و… در انگلیس شامل نیوز اینترنشنال، سان، تایمز، news of world، و… و در آمریکا شامل نیویورک پست است.

برای درک نقش و کارکرد رسانه‌ها در غرب، به ویژه نوع تعامل منابع و منشأهای قدرت در انگلیس با امپراطوری رسانه‌ای مرداک سعی می شود در این مقال با بررسی شبکه ارتباطی مرداک با نخبگان قدرت به ویژه سیاست مداران و در رأس آن‌ها نخست وزیران انگلیس به درک عمیق‌تری از ابعاد پنهان روابط پیچیده و سازمان یافته قدرت رسانه در این کشور دست یافت. مرداک از قدرت رسانه‌ای خود برای جهت‌دهی به سیاست‌ها و تأثیر در افکار عمومی در کشورهای گوناگون بویژه استرالیا، انگلیس، آمریکا و … استفاده‌های فراوانی کرده است. او با پرداخت‌ کمک‌های نقدی به احزاب مورد نظر، در موفقیت آنان سهم بسزایی داشته اما همیشه منافع (اهداف صهیونیستی) برای او از همه مهمتر بوده است. مرداک با بهره‌گیری از رسانه‌های تحت سلطه خود، نقش زیادی در ترغیب و وارد کردن آمریکا به جنگ با عراق داشت و پس از آغاز جنگ نیز به حمایت سرسختانه خود از این مسئله ادامه داد و با ناچیز نشان دادن شمار کشته‌شدگان آمریکایی و انتشار تصویری آرام و رؤیایی از عراق، واقعیت‌های این بحران را پنهان می‌کند. وی با ایجاد امپراطوری رسانه‌ای در نقاط مختلف دنیا با هدف هدایت سیاست‌ها و راهبردهای کشورها و کنترل افکار عمومی دنیا در جهت اهداف و مقاصد صهیونیستی گام برداشته است.

مرداک به عنوان سهامدار اصلی شرکت (نیوز کورپوریشن) در انگلیس و مالک رسانه‌های خبری، تصویری و ماهواره‌ای مختلف در اقصا نقاط جهان از سال ۱۹۶۸ میلادی با خرید روزنامه (میل آف د ورلد) وارد عرصه روزنامه نگاری در انگلیس شد. مرداک به عنوان یک صهیونیست، کار خود را در یک روزنامه کوچک در استرالیا که از پدرش به ارث برده بود، شروع کرد و رؤیای بنیان نهادن یک امپراطوری رسانه‌ای در سراسر جهان را پس از طی ۵ دهه عینیت بخشید.

وی نیز مانند سایر یهودیان با نفوذ در مراکز قدرت در دنیا، از ابراز هویت یهودی خویش خودداری کرده و حتی پا را از این فراتر گذاشته و با حضور در کلیساها، خود را یک مسیحی ارتدوکس معرفی می‌کند. مرداک با خریدن روزنامه‌های ورشکسته و مدیریت آن‌ها و استفاده از حربه‌های گوناگون توانست پایه‌های امپراطوری رسانه‌ای خود را در استرالیا بنیانگذاری کند و پس از چند سال آن را به سمت ماورای دریاها یعنی انگلیس و سپس آمریکا بکشاند. او حتی در دهه ۱۹۹۰ میلادی با سفر به ایران درصدد خرید یا ایجاد پایگاهی رسانه‌ای برآمد که با ناکامی روبرو شد.

وی دو سال بعد نیز روزنامه سان را که با بحران مالی مواجه شده بود، به تصاحب خود درآورد. اما شیوه روزنامه‌نگاری عامه‌پسند و غیر حرفه‌ای وی معروف به روزنامه نگاری «بد» که در جامعه مطبوعاتی انگلستان ناشناخته بود، به سرعت مخاطبان فراوانی را به خود جلب کرد. او در ابتدا کار خود را روی روزنامه‌ها و مجلات متمرکز کرد ولی پس از اینکه به اهمیت و نقش رسانه‌های (دیداری – شنیداری ) پی برد، بی‌درنگ به این حوزه قدم گذاشت و امروزه با دارا بودن بیش از ۳۰۰ رسانه در سراسر جهان، یک امپراطوری رسانه‌ای را تشکیل داده است.

تمرکز بر زندگی خصوصی افسر مشهور و نخبگان قدرت به ویژه طرح شایعات رسوایی‌های اخلاقی آنان، بدون رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی از یک سو موجب برقراری ارتباط نزدیک مرداک با نخبگان قدرت و شهرت در انگلیس شد و از سویی دیگر موقعیت اجتماعی – بین المللی و نیز منافع بلند مدت اقتصادی و سیاسی وی و خانواده اش را در مدتی کوتاه تأمین کرد.

 

 

 

نقش پر رنگ رسانه در آمریکا و اثر فرهنگی آن

 

 

 آمریکا یکی از کشورهایی است که رسانه‌ها در آن نقش بسیار پررنگی در شکل دهی سیاست‌ها و افکار عمومی دارند و مرداک به خوبی به این مسئله واقف است. رسانه‌های مرداک در‌ آمریکا از زمان «رونالد ریگان» به بعد به شدت از جمهوریخواهان حمایت می‌کنند، چنان که در طول سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ و در جریان آماده شدن برای تهاجم به عراق، تمام روزنامه‌های تحت کنترل مرداک در جهت حمایت از شروع و ادامه جنگ مطلب می‌نوشتند. قدرت رسانه‌ها در شکل‌دادنو سلطه به سیاست‌ها و افکار عمومی در سراسر جهان، یک موضوع انکار‌ناپذیر است، از طرف دیگر سلطه صهیونیست ها بر رسانه‌ها در تمام نقاط دنیا و مالکیت آنها بر رسانه‌های پر تیراژ جهان امری بدیهی است.

مرداک برای پیگیری اهداف خود متوسل به شیوه‌های غیر اخلاقی شده است. شیوه‌هایی که حاکی از بی‌معنا بودن حریم خصوصی افراد بدون رعایت اخلاق و صداقت کار حرفه‌ای و حتی بازی با زندگی، عواطف و احساسات طعمه‌های خبری خود بوده است.

 

 وی در آوریل ۲۰۰۴ مدتی پس از تهاجم نظامی آمریکا به عراق، به شدت از سیاست دولت آمریکا حمایت کرد و گفت: پیشرفت بسیار خوبی در مسئله عراق وجود دارد، تمام کودکان به مدارس برگشته‌اند و اوضاع زندگی در عراق کاملأ مناسب است. جمعیت کوچک سنی که از صدام پشتیبانی می‌کردند به امید تروریست های بین‌المللی تبدیل شده‌اند.

افزایش نفوذ رسانه‌های مرداک در جلب مخاطبان بسیار در جامعه انگلیس که زمینه جریان‌سازی بی‌موقع خبری را برای وی فراهم آورد، منجر به توسعه حوزه نفوذ وی بر نخبگان قدرت و شهرت شد، سیاست‌مداران را به وحشت انداخت. مرداک با داشتن یک ثروت هنگفت و مالکیت زیادی از رسانه‌ها، می‌تواند تأثیر زیادی بر سیاست‌ها و تصمیمات سیاسی در اکثر نقاط دنیا داشته باشد زیرا امروزه رسانه‌ها در شکل‌دهی سیاست‌ها و افکار عمومی نقشی بی بدیلی دارند. وی در استرالیا با داشتن چندین رسانه گوناگون از قدرت عظیم خود برای پیشبرد دستور کار سیاسی خود و حامیان صهیونیستی‌اش استفاده کرد.

 

مزیت برقراری روابط نزدیک با نخبگان قدرت و شهرت بر آن بود که مرداک می‌توانست اصحاب سرآمد جامعه را به راحتی مانند به مهره‌های بازی شطرنج جا به جا و بدین وسیله حضور موثر خود را در عرصه سیاست تضمین کند.

 

همچنین بر خلاف شیوه‌های معمول مطبوعات دیگر بر حمایت از یک حزب مشخص؛ سیاست مرداک همواره بر محور حمایت از برنده استوار بوده است.

 

خود رابرت مرداک درباره مذهبش می‌گوید: روزنامه‌ها درباره تولد دوباره من به عنوان یک مسیحی و کاتولیک چیزهایی می‌نویسند. واقعیت این است که من مانند یک مسیحی عبادت می‌کنم و گاهی به کلیسای کاتولیک می‌روم زیرا همسرم یک کاتولیک است، اما من به طور رسمی تغییر مذهب نداده‌ام و یک فرزند مذهبی شدید نیستیم. نه خود رابرت مرداک از یهودی بودنش چیزی می‌گوید و نه رسانه‌های تحت سلطه‌ او، اما آنچه واضح است نام رابرت از نام یهودی پدر بزرگ مادری او برگرفته شده و مرداک همیشه سعی کرده این واقعیت که مادر مذهبی او، وی را به صورت یک یهودی بزرگ کرده است، پنهان کند. پنهان‌کاری مرداک در حالی صورت می‌‌گیرد که وی آشکارا از شاخه صهیونیست راست افراطی صهیونیستی و افرادی مانند “بنیامین نتانیاهو” و “آریل شارون” حمایت می‌‌کند.

 

 با توجه به شواهدی مانند یهودی بودن مادر و پدر بزرگ مادری مرداک و اینکه مادر وی سعی زیادی داشته تا به فرزند خود تعالیم یهودی بیاموزد و همچنین طرفداری مرداک از اسرائیل و جناح راست صهیونیستی، شکی از ریشه یهودی بودن او باقی نمی‌ماند. با اینکه مرداک همچنان در دین یهودی باقی مانده ولی به ظاهر به خاطر منفعت‌طلبی‌های فردی، ادای یک مسیحی ارتدوکس را درمی‌آورد و برای جلب‌نظر اکثریت مسیحی آمریکا مجبور می‌شود که گاه‌گاهی به کلسیا برود و دعای مسیحی بخواند و در رسانه‌ها و مجامع عمومی خود را یک مسیحی معرفی کند و یا اینکه خود وی اذعان می‌‌دارد اصولاً یک فرد مذهبی و در قیدوبند مذهب نیست و به راحتی توانسته است از مذهب یهودیت خود دست بکشد و به مسیحیت تغییر آیین داده باشد.

 

 

 

مرداک در خصوص خانواده چه گفت؟

 

مرداک چندی پیش در گفت و گو با رسانه‌ها گفته بود: “برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و من قصد دارم تا موضوع مادر را در دستور کار خود قرار دهم و در ایران مادر خانواده همه چیز را مدیریت می کند و اگر مادر را به لجن بکشیم تمام این جامعه به لجن کشیده خواهد شد.”

 

 قصد مرداک و این مجموعه رسانه‌ای‌اش آن است که تا سال ۲۰۲۰ واژه ای به نام مادر و حیا را در ایران بدون مفهوم کند. جنگ نرم و یا عملیات روانی از شیوه‌های بسیار کارآمد در عرصه درگیری‌های بشر است. همان گونه که جنگ سخت دارای ابزار مخصوص به خود بوده و تاکتیک‌های به خصوص خود را دارد، جنگ نرم نیز از روش‌ها و شگردها و ابزارهای خاصی برخوردار است.  این مهم ایجاب می‌‌کند تا از این ابزارها اطلاع کافی و وافی به دست آوریم تا در این جنگ پنهان بتوانیم دست برتر را داشته باشیم. این شناخت باعث می‌شود تا دفاع، آسیب‌شناسی، درمان و یا حتی مقابله با آن صورت بگیرد که در این میان می‌توان به ابزارهای این جنگ پنهان همچون شبکه‌های ماهواره‌‌ای، سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی گوناگون اشاره کرد.

 

مردم ایران باید بدانند که این سلطه‌جویان به منظور رسیدن به این هدف شوم در شبکه‌های ماهواره‌ای مختلف ساخته دست خودشان مانند جم تی وی، فارسی وان، زمزم، من و تو و… با برنامه‌های بلند‌مدت رنگارنگ مانند سریال‌‌های ترکیه‌‌ای، مفاهیم مورد نظر خودشان را به متن زندگی خانواده‌های غافل القا می‌‌کنند و در مواردی در دراز‌مدت نیز به اهداف خود می‌رسند. اهدافی همچون ترویج بی‌بند و باری، همجنس‌بازی، فساد، زندگی مجردی، انزوا، بی‌اعتنایی کامل به دین و مظاهر آن، به چالش کشیدن وفاداری زن و شوهر نسبت به یکدیگر و اهداف دیگری که همه آنها در برنامه‌های این شبکه‌ها به وضوح نمایان است.

امروز برخی از خانواده‌های ایرانی با یک خانواده متعادل و سالم که پایه یک جامعه سالم است فاصله زیادی پیدا کرده است. چرا که با وجود تمدن و فرهنگ غربی که وارد نظام خانواده شده، توجه افراد به دنیا و لذت‌های مادی آن معطوف گشته و از دنیای معنوی و ارزش‌هایی که باید در هر خانواده رعایت شود فاصله گرفته شده است. در نهایت هم این امر خود سلامت خانواده را به خطر می‌اندازد.

اما این مسئله هنوز آن‌گونه که باید مورد توجه اندیشمندان و عالمان حوزه خانواده قرار نگرفته است. پس ابتدا باید یک خانواده متعادل و سالم را تعریف کنیم. جامعه شناسان و کارشناسان برای هر خانواده دو بعد قائل هستند. بعد ساختار و بعد کارکرد که برای نظام خانواده کارکردهای زیادی وجود دارد. تولید مثل، تنظیم رفتارهای جنسی، تأمین پایگاه اجتماعی، کارکردهای اقتصادی، تداوم نابرابری‌های جنسی و… از جمله کارکردهای این نظام بوده و از جمله جامعه‌پذیری افراد خانواده محسوب می‌شود. خداوند در قرآن کریم می فرمایند:

 

” زن و مرد در مقام بندگی خدا یکسان هستند و هیچ‌تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد: إنَّ المُسلِمینَ و المُسلِماتِ و المومِنینَ و المومِناتِ و القانِتینَ و القانِتاتِ و الصّادِقینَ و الصّادقاتِ و الصّابِرینَ و الصّابِراتِ و الخاشِعینَ و الخاشِعاتِ و المُتَصَدِّقینَ و المُتَصَدِّقاتِ و الصّائِمینَ و الصّامِعاتِ و الحافِظینَ فُروجَهم و الحافِظاتِ و الذّاکِرینَ اللهَ کَثیرًا و الذّاکِراتِ أعَدَّ اللهُ لَهُم مَغفِرَه و أجرًا عَظیمًا: به یقین مردان مسلمان و زنان مسلمان، مردان مومن و زنان مومن، و مردان مطیع و خاضع و زنان مطیع و خاضع، و مردان راستگو و زنان راستگو، و مردان صابر و شکیبا و زنان صابر و شکیبا، و مردان فروتن از درون قلب و زنان فروتن از درون قلب، و مردان صدقه دهنده و زنان صدقه دهنده، و مردان روزه دار و زنان روزه دار، و مردان حافظ شهوات و زنان حافظ شهوات، و مردان بسیار یاد کننده خدا و زنان بسیار یاد کننده خدا، هداوند برای همه آنان آمرزش و پاداشی بزرگ آماده کرده است.”

از نظر جامعه شناسان، تغییر در شرایط اجتماعی و اقتصادی سبب تغییر در اوضاع و شرایط و کارکرد های خانواده می‌شود. کارشناسان جامعه‌شناسی برای بعد دیگر خانواده از ساختار خانواده یاد می کنند که خانواده دارای یک ساختار ثابت و پایدار نیست بلکه این ساختار بسته به تغییرات اجتماعی تغییر می کند. یعنی نظام پدر سالار به زن سالار و فرزند سالار تغیییر کرده اما در اسلام ساختار یک خانواده متعادل بر اساس توانایی‌ها و نقش‌های افراد تعیین شده که خود باعث ثبات و شادی و سلامت خانواده می‌شود.

 

 

سلبریتی‌ها مراقب باشند که شریان نفوذ سم نشوند

 

 

مرداک به تازگی نیز گفت: “بدحجابی باید از طریق بازیگران در جامعه ایران تزریق شود.”

 

جان کالینز، تئوریسین ملی جنگ آمریکا، جنگ نرم را این گونه تعریف می‌کند: “استفاده‌ای طراحی شده از تبلیغات و ابزارهای مربوط به آن، برای نفوذ در مختصات فکری دشمن با توسل به شیوه‌هایی که موجب پیشرفت مقاصد امنیت ملی مجری شود. ” اقرار و تعریف این تئوریسین امریکایی زنگ خطر برای همگان است تا هوشیار باشند. گرچه این روزها برخی فیلم‌های روی پرده سینمای ایران نیز هیچ ارتباطی به سبک زندگی ایرانی – اسلامی نداشته و در برخی از این آثار ضد ارزشی که مبالغ هنگفتی هم برای ساخت آنان هزینه می‌شود، مبانی خیانت، سکس، روابط فرا زناشویی و صد‌ها مثال و مصاق دیگر که منجر به بروز اختلافات میان زوجین و در نهایت فروپاشی خانواده خواهد شد، به زوجین به خصوص دخترها و پسرهای جوان جامعه ایرانی آموزش داده می‌شود. فراموش نکنیم ناظران سیاسی غربی بر آثاری که می‌سازیم نظارت داشته و گاهأ از این طریق به خانواده‌های ما نفوذ می‌کنند. تئوریسین‌های غربی و افرادی همچون مرداک برای ما و به منظور انهدام خانواده‌های ایرانی طرح‌های زیادی پی‌ریزی کرده و نقشه‌های بی‌شماری کشیده‌اند، مراقب سلامت خود و خانواده خود باشیم.

 

چرا که در خانواده هایی که از تعالیم اسلام و دین پیروی می‌شود، علاوه بر رعایت اصول دموکراسی مسئله اقتدار مرد در خانه نیز رعایت شده و هر فرد اعم از زن و فرزندان دارای ارزش و احترام خاصی در خانه هستند. در بطن این قبیل خانواده‌ها زن و مرد دارای احترام متقابل بوده که این خود علتی بر ثبات خانواده است.

مفاهیم مهم و والایی مانند صبر، مدارا، ایثار و از خود گذشتی، سعه صدر، بخشیدن و چشم پوشی، امانت داری، کنار زدن خودخواهی و خودبینی، کنترل خشم و غضب، مهر و محبت، صدق و راستگویی، قناعت و دوری از اشرافی‌گیری و اسراف و در نهایت معیار دانستن رضایت خداوند متعال در تصمیم ‌گیری‌‌ها، همگی از اصولی هستند که پایه‌‌های زندگی سالم بر روی آن‌ها قرار می‌‌گیرد.

بخشی از این اصول با تمرین در دوران قبل از تشکیل خانواده حاصل می‌ شود و بعد از تشکیل آن نیز قوت می ‌یابد و برخی دیگر نیز در متن زندگی ایجاد می‌ شود. بنابراین تحصیل این امور برای هر کسی که در زندگی به دنبال آسایش و آرامش است، واجب و ضروری است.

چنین خانواده‌‌ای محور اصلی را در سبک زندگی اسلامی تشکیل می‌دهد و اساسأ جایگاه آن در سبک زندگی اسلامی مانند عمود برای خیمه است. دلیل آنکه در تمدن غرب و سبک زندگی غربی و غرب زده، خانواده در حال فروپاشی روزافزون است، عدم اعتناء به همین مسائل بنیادین، فطری و غیر قابل انفکاک است که باعث نیل بشر به سعادت است.

 

الحمدلله امروزه در جامعه ما اقدامات مثبتی در این زمینه صورت گرفته است و می‌توان با رجوع به مشاورین دلسوز و امین و همچنین مطالعه‌ کتب مناسب، در این زمینه موفق بود.

 

تولیدات هالیوودی منحصر به یک موضوع خاص و واحد نیستند. البته هدف واحد است. اما سیاست گذاران هالیوودی با رصد همه جانبه و مخاطب‌ شناسی خود، اقدام به تولید فیلم‌ های مختلف برای مخاطبان مختلف خود با صرف هزینه ‌های فراوان کرده‌ اند. آن‌ها بعد از دسته‌بندی مخاطبان، تیرهای خود در قالب فیلم، روانه اذهان می‌‌کنند. فیلم‌‌هایی با موضوعاتی مانند هوس بازی و هرزگی، پوچ گرایی، ایجاد شبهات سیاسی، تخرب بنیان‌‌های اعتقادی و مذهبی دیگر ادیان، تغییر در نگرش‌های فرهنگی، هویتی و موضوعات دیگر، همگی در راستای همان هدف واحد یعنی تسلط و نفوذ در جهان است.

“حضرت آیت الله امام خامنه‌ ای”، رهبر عظیم الشأن انقلاب در این رابطه می‌‌فرمایند: امروز برجسته‌ترین و توانا‌ترین مجموعه سینمایی دنیا در هالیوود است. شما دقت کنید که هالیوود در خدمت کیست و در خدمت چیست؟ این‌‌ها چالش‌های بزرگ دنیای امروز است.

تحریریه سایت باحجاب- بهنام صدقی

 

پاسخی بگذارید

  1. ناشناس گفت:

    مطلب فوق ارزشی بود. از نویسنده متشکرم. لطفا از قلم این نویسنده بیشتر بهره بگیرید