منفی‌گویی زنان در خانه مخربتر از بدحجابی است

منفی‌گویی و بدزبانی زنان در خانواده از بدحجابی آنها در جامعه، برای آینده کشور مخرب‌تر است.
۰۵ دی ۱۳۹۸
bahejab

مشاور رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها با تاکید بر تأثیر امید در تربیت و پرورش فرزندان مقاوم و مستعد گفت: منفی‌گویی و بدزبانی زنان در خانواده از بدحجابی آنها در جامعه، برای آینده کشور مخرب‌تر است.

 

حجت السلام علیرضا پناهیان که در همایش بزرگ خانواده و مدرسه در همدان سخن می‌گفت، به تاثیر کلام و گفتار مادران در خانواده تاکید کرد و افزود: بدزبانی زنان به‌ویژه منفی‌گویی آنها آثار مخربی بر تربیت فرزندان و همچنین همسران آنها دارد.

 

وی هر گونه گفتار و کلام منفی والدین به ویژه مادران در حضور کودکان را ممنوع اعلام کرد و اظهار داشت: مادران از درد و رنج‌های خود برای فرزندانشان سخن نگویند و یاس و ناامیدی را به کودکان خود منتقل نکنند، زیرا این نکات منفی همچون لکه‌های سیاه در ذهن کودک تا جوانی باقی می‌ماند.

 

پناهیان با اشاره به اینکه آینده ایران در دست همین کودکان است گفت: بی‌تردید آینده خوب و آباد در گرو فرزندان قوی و با استعداد است و این مهم نیازمند ذخیره‌سازی انرژی در دوران طفولیت است.

این استاد حوزه و دانشگاه پوشش مناسب و خوش کلامی را لازمه زنان ایرانی دانست و گفت: مقوله حجاب در برابر اهمیت مسئله کلام و گفتار نیکو، موضوعی دست چندم محسوب می‌شود.

وی از مادران خواست: منبع قدرت و انرژی برای کودکانشان باشند به‌ویژه پسران که در آینده بار اقتصاد خانواده بر دوش آنهاست و باید مقاوم و محکم پرورش یابند.

 

حجت السلام پناهیان ریشه بسیاری از طلاق‌ها در بین زوج‌های جوان را ضعف شخصیتی نشات گرفته از کودکی دانست و گفت: حتی اگر اینگونه زوج‌ها کارشان به طلاق منجر نشود همواره با کدورت زندگی کرده و از باهم بودن لذت نمی‌برند.

 

مشاور رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها با اشاره به پرداختن دین اسلام به صورت تخصصی به موضوع تربیت فرزندان خاطرنشان کرد: اگر در خانه و مدرسه مبانی دینی الگوی تعلیم و تربیت باشد، آینده‌سازانی مفید و باارزش پروش داده‌ایم.

حجت السلام پناهیان علاوه بر تبیین نقش اثرگذار خانه و مدرسه در پرورش نسل قوی و امیدوار، گفت: دوران مظلومیت ایران تمام شده اما هنوز در سرودها و اشعار رسانه ملی تیرگی و ناامیدی القا می‌شود که باید اصلاح شود.

 

مدیرعامل موسسه فرهنگی شهید محراب آیت‌ا… مدنی نیز در این همایش با اشاره به انتخابات پیش‌رو از نهادهای مسئول خواست انتخاب فرد اصلح و ملاک و معیارهای گزینش افراد شاخص را به جوانان آموزش دهند.

 

سید محمدکاظم حجازی اظهار داشت: ۲ ماه تا انتخابات باقی مانده و از این فرصت برای آموزش و آگاهی‌بخشی به نوجوانان و جوانان باید استفاده کرد.

 

وی افزود: خانواده‌ها، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها بهترین نهادهای مسئول برای افزایش دانش و آگاهی جوانانی هستند که به پای صندوق‌های رای می‌روند.

 

حجازی جوانان را تحول‌آفرین دانست و گفت: افزایش بینش سیاسی جوانان بیش از هر چیز وظیفه خانواده است و پدرو مادرها نباید از این مهم غفلت کنند.

 

پاسخی بگذارید