معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان كشور:

حیا و عفت صرفاً در حجاب خلاصه نمی شود

حکیمیان با تأکید بر اینکه نباید ابعاد حیا و عفت را محدود به پوشش و صرفاً حجاب کرد افزود: جامعه نجیب ایرانی باید عفت را در اندیشه، گفتار، رفتار، کردار و نهایتاً پوشش خود رعایت کند.
۲۱ دی ۱۳۹۸

 

برنامه “گفت و گوی فرهنگی” رادیو گفت و گو با موضوع حجاب و عفاف در گام دوم انقلاب اسلامی و با حضور معصومه حکیمیان معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور روانه آنتن شد.

 

حکیمیان با تأکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای چهل سال آینده در این حوزه گفت: ما در حوزه فرهنگ سازی مبانی دینی و حضور عفت مدارانه جوانان در فضای عمومی جامعه و حتی داخل خانواده ها نقص هایی داریم که در چهل سال دوم باید آن ها را برطرف کنیم.

 

وی با اشاره به الزامات تحقق این مهم افزود: ما باید تاریخچه ای را که منجر به وضعیت فعلی شده مورد نظر قرار دهیم و صرفاً با بایدها و نبایدها توقع رعایت این موازین را از جوانان نداشته باشیم.

 

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه صهیونیسم و شبکه های مخوف غرب پروژه های بزرگی را طی ۲۰۰ سال اخیر دنبال کردند گفت: آنها صراحتاً هدفشان از ترویج بی بند و باری و اعتیاد و سایر مفاسد اجتماعی را سیطره بر جهان عنوان کردند از این رو باید نقشه های پلید دشمن برای از بین بردن عفت و حیا را برای جوانان تبیین کنیم.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه عوارض ترویج بی بند و باری در سبک زندگی افراد نمایان می شود افزود: اگر جامعه ای موفق به جلوگیری از افزایش طلاق و بی بند و باری و مفاسد اخلاقی نشود به تدریج نسل های مختلف آسیب زیادی در حوزه جسمی و اخلاقی و روانی خواهند دید.

 

حکیمیان مطرح کرد: اگر ما جامعه و دیگر جوامع را با فتنه ها و نقشه های پیچیده و طولانی مدت دشمن در این خصوص آشنا کنیم آنها هم از خود مراقبت می کنند و در دام فتنه های دشمن نخواهند افتاد.

 

وی با تأکید بر اینکه نباید حجاب و عفاف و حیا و متانت را صرفاً متوجه دختران و زنان دانست گفت: پسران و مردان نیز طبق آیات قرآن کریم موظف به رعایت حریم و حیا و عفتند و حتی سوره مبارکه نور رعایت عفت و حیا را ابتدا به مردان دستور داده و سپس همان جملات را عیناً به زنان نیز گوشزد کرده است.

 

حکیمیان اضافه کرد: همه دستگاه ها و مردم و فعالان فرهنگی برای تحقق رعایت عفاف و حجاب در جامعه باید پای کار باشند چراکه ترویج سبک زندگی اسلامی با فعالیت تعداد محدودی از دستگاه های اجرایی ممکن نیست.

 

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور در خاتمه با تأکید بر اینکه نباید ابعاد حیا و عفت را محدود به پوشش و صرفاً حجاب کرد افزود: جامعه نجیب و با اصالت ایرانی باید عفت را در فکر و اندیشه، گفتار، رفتار، کردار و نهایتاً پوشش خود رعایت کند و نگاه تک بعدی به این قضیه منجر به عدم فرهنگ سازی در این خصوص خواهد شد.

 

 

پاسخی بگذارید