بانوان باید در عفاف و حجاب حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان با تاکید بر اینکه بانوان باید در عفاف و حجاب حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند گفت: فاطمه زهرا(س) الگوی والای انسانیت، اخلاق، دینداری و عزت نفس هستند.
۱۲ بهمن ۱۳۹۸

حجت‌الاسلام علی پرهیزکار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیروان با تسلیت ایام فاطمیه، پیروی از سیره نبی مکرم اسلام(ص) را سبب سعادت دنیا و آخرت برای انسان دانست.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان تأسی از اهل بیت (ع) را سبب سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت دانست و گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) مقابل ظلم ایستاد و مدافع حق بود و در مبارزه با انحرافات از جان عزیز خود گذشت و به شهادت رسید.

 

حجت الاسلام پرهیزکار حضرت زهرا(س) را نمونه کامل دینداری، ولایتمداری و دفاع از ولایت دانست و گفت: جوانان و به‌ویژه بانوان جامعه ما باید حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند.

 

وی در خصوص ویژگی‌های بارز اخلاقی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: دختر گرامی پیامبر اکرم(ص) الگوی والای ولایتمداری و دینداری است و در تاریخ اسلام همواره مدافع حریم ولایت بودند.

 

وی تصریح کرد: اگر اقدامات حضرت زهرا(س) در آن دوران نبود بسیاری از مردم که راه را گم کرده بودند نمی توانستند مسیر حق را بشناسند و آینده اسلام در خطر می افتاد.

 

حجت الاسلام پرهیزکار تاکید کرد: مجموع رهنمودهای لازم برای مردم در شرایطی که حضرت علی (ع) مجبور به خانه نشینی بودند حجت را برای همه تمام و توطئه های دشمن راخنثی کرد.

 

وی بیان کرد: اگر فرازهای خطبه های حضرت زهرا(س) به درستی بررسی شود خواهیم فهمید در آن دوران بر سر امت اسلام چه آمده و شرایط آن دوران چگونه بوده است.

 

وی افزود: تمام عمر با برکت و حیات حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها در جهت احیاء دین و اسلام سپری شد و حضرت زهرا (س) در تبعیت از ولایت الگوی بی بدیل و مصداق علمی و عملی برای همه شیعیان جهان است.

 

 

 

پاسخی بگذارید