در نشست خبری جشنواره مد و لباس فجر مطرح شد؛

ورود رنگ و کالکشن به حوزه عفاف و حجاب/ به دنبال مد پایدار هستیم

شفاپور به شعار سال که رونق تولید و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت:‌ امسال مد پایدار را مدنظر داریم همچنین رنگ و حوزه کالکشن را وارد عرصه حجاب و عفاف کردیم و باتوجه به آنکه رسانه‌ها می‌توانند در معرفی این حوزه نقش پررنگی داشته باشند پاویون رسانه را در جشنواره راه‌اندازی کردیم.
۱۴ بهمن ۱۳۹۸

 

شفاپور (دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور) در نشست خبری نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت: امسال دومین سالی است که به لحاظ مفهومی به حوزه طراحی مد و لباس خواهیم پرداخت. در این میان دو استان گلستان و خراسان شمالی را به عنوان محور موضوعی این جشنواره در نظر گرفتیم.

او ادامه داد: منطقه شمال شرق کشور دارای قدمتی هفت هزار ساله است که به لحاظ بافت و پوشش لباس از تنوع خاصی برخوردار است. رنگارنگی پوشش لباس در این منطقه سبب شد تا این دو استان را به عنوان محور موضوعی نهمین جشنواره مد و لباس فجر در نظر بگیریم. این جشنواره ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه در بوستان گفتگو برگزار خواهد شد.

شفاپور در ادامه به شعار سال که رونق تولید و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت:‌ امسال مد پایدار را مدنظر داریم همچنین رنگ و حوزه کالکشن را وارد عرصه حجاب و عفاف کردیم و باتوجه به آنکه رسانه‌ها می‌توانند در معرفی این حوزه نقش پررنگی داشته باشند پاویون رسانه را در جشنواره راه‌اندازی کردیم.

 

او در ادامه از حضور کشورهای خارجی در نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰ کشور برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند که حضور حدود ۱۰ کشور از جمله عراق، افغانستان، ترکیه، تاجیکستان قطعی شده است آثار این کشورها به لباس‌های اقوام آنها اختصاص دارد و با وجود آنکه منطقه آزاد کیش اعلام کرده بود که می‌تواند میزبان بخش بین الملل باشد اما این بخش را جدا نکردیم و در کنار سایر بخش‌ها در بوستان گفتگو برگزار خواهد شد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از دریافت ۷۷۳۴ اثر به دبیرخانه خبر داد و گفت: با داوری‌هایی که انجام می‌شود آثار منتخب به جشنواره راه خواهد یافت در این میان سه هزار طرح خروجی از جشنواره مدنظر بوده و در ۱۶ استان به صورت هماهنگ شاهد برگزاری جشنواره مد و لباس فجر خواهیم بود. در این میان اتحادیه‌های پوشاک و خیاطان در کنار ما قرار گرفته‌اند تا خروجی جشنواره در قالب محصولات کاربردی در بازار شاهد باشیم.

 

او در ادامه از برگزاری جشنواره مدر و لباس فجر در هشت بخش از جمله مسابقه طراحی زنده (ایده تا اجرا)، علمی دانشگاهی، صنعت و فناوری‌های نوین، اقوام استان‌ها، بین الملل، عرضه محصولات کاربردی و … خبر داد و گفت: در بخش دانشگاهی با افزایش تعداد پایان‌نامه‌ها روبرو بودیم همچنین علاوه بر هفت مجله و بولتن که در حوزه مد و لباس ارائه خواهد شد بخش‌های ویژه‌ای برای سردار سپهبد قاسم سلیمانی و هواپیمای اوکراینی اختصاص خواهد یافت ضمن آنکه امسال افتتاحیه نخواهیم داشت و هزینه آن به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد اما همه می‌توانند در ساعت ۱۴ روز ۲۴ بهمن‌ماه شاهد آغاز نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر باشیم.

 

شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک با تایید صحبت‌های دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: حمید قبادی تا اینجا برنامه کار و مد و لباس را هدایت کرد و شفاپور نیز به درستی این راه را ادامه داد ما در کنار صنعت مد و لباس هستیم و موفقیت‌هایی که در حوزه پوشاک شاهدیم به واسطه همکاری با کارگروه مد و لباس و همیاری طراحان است. توانسته‌ایم حلقه اتصال بین طراحان و تولیدکنندگان را محکم‌تر کنیم امروز اتحادیه‌ها و صنوف در کنار کارگروه مد و لباس قرار دارند چراکه هدف واحد است.

 

او در ادامه از ارائه بسته‌های حمایتی اتحادیه‌ها خبر داد و گفت: بر آن هستیم تا بتوانیم طراحان فعال را به کمک کارگروه ساماندهی مد و لباس قانونمند کنیم به بخش تولید و صنعت معرفی نماییم. در کنار این اقدامات اقتصاد مقاومتی نیز مطرح است صیانت از عفاف و حجاب را نیز مدنظر داریم و سعی‌مان بر آن است تا در کنار مد روز که متنوع، جذاب و شیک است عفاف و حجاب را نیز رعایت کنیم در این میان موفقیت‌های به دست آمده مرهون فعالیت‌های رسانه است.

 

نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با شعاری الهام گرفته از شعر مولانا (ایران جان فر گلستانم آرزوست) اواخر بهمن‌ماه امسال در بوستان گفتگو برگزار خواهد شد.

 

 

پاسخی بگذارید