رشد ۱۲ برابری آثار عفاف و حجاب

20 بهمن 1398

به گزارش روزنامه حمایت، دبیر بخش عفاف و حجاب جشنواره مد و لباس فجر گفت: سال گذشته بالغ بر ۲۸ اثر به بخش عفاف و حجاب ارسال شد اما در این دوره و تا ۱۴ بهمن ماه، نزدیک به ۳۰۰ اثر در این بخش به دست ما رسیده که نشان از رشد ۱۲ برابری این بخش نسبت به سال گذشته دارد.

مریم کریمی از رشد چشمگیر آثار در این بخش خبر داد و در این باره گفت: این نخستین بار است که پس از هشت دوره جشنواره، بخش عفاف و حجاب به شکل متفاوت و با دبیر مستقل برگزار می‌شود. در واقع همین هویت مستقل نیز سبب شده است که شاهد رشد چشمگیر آثار ارسالی به بخش عفاف و حجاب باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه در این دوره فراخوان بخش عفاف و حجاب به دلایلی بر روی سایت قرار نگرفت باز هم به شکل چشمگیری شاهد رشد آثار ارسالی بودیم که واقعاً به خاطر آن شکرگزار هستیم.

دبیر بخش عفاف و حجاب نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر ادامه داد: در بخش عفاف و حجاب این دوره مانتوهای بلند تا مچ پا و چادر مورد توجه قرار گرفتند که البته تغییراتی را در آن مد نظر قرار دادیم. به عنوان مثال در این دوره بحث رنگ در چادرها مطرح شد و این نکته که صرفاً چادرها نباید مشکی باشند، مورد توجه قرار گرفت.

کریمی ادامه‌داد: جشنواره امسال در ۶ بخش شامل تک اثر، مجموعه‌سازی یا همان کالکشن سازی، بخش ویترین ملی، خانه‌های مد و مؤسسات، مسابقه زنده طراحی و ورک شاپ‌های رایگان برای عموم فعالیت خواهد داشت.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید