ورود به عرصه عفاف و حجاب با محور کرامت میسر است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مجمع بسیج استان گفت: ورود به عرصه عفاف و حجاب با محور کرامت میسر است.
21 بهمن 1398

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عابدینی خاطرنشان کرد: اگر نگرش‌ها به حوزه‌های ورود به عرصه عفاف و حجاب با محور کرامت میسر استدینی مهندسی شده باشد، به خوبی خواهیم دانست که نقطه آغاز دعوت به نماز، ترویج عفاف و حجاب و سایر فرایض و اعمال دینی باید از کجا باشد.

 

وی افزود: خداوند زمانی که می‌خواهد تشویق به عبادت کند، فوراً به انسان نمی‌گوید که عبادت کن، خداوند عالم و ویژگی‌های خودش را کاملاً با نقشه‌ای دقیق معرفی می‌کند و پس از آن انسان مشتاق شناخت و عبادت خداوند خواهد شد.

 

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین گفت: حجاب یکی از شاخه‌های عفاف است و در کرامت انسانی ریشه دارد؛ کرامت از ریشه تقوا، تقوا از ریشه عبادت و بندگی و عبادت و بندگی از ریشه اعتقادات دینی است.

 

امام جمعه قزوین افزود: اگر اعتقادات مردم درست شود و آن‌ها صاحب باور‌های اعتقادی و دینی قوی باشند، نیاز نیست که برای نماز خواندن اجبار به میان بیاید، بلکه مردم با اختیار به سمت اقامه دین و اجرای عدالت حرکت خواهند کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه کرامت ریشه حجاب است، تصریح کرد: اگر در برنامه‌های عفاف و حجاب مراقب کرامت انسان‌ها باشیم و اجازه ندهیم کرامت آن‌ها آسیب ببیند، حجاب نیز درست می‌شود و راه حل این مسأله را باید اینگونه ریشه‌ای و عمیق نگاه کنیم. در کنار موضوع عفاف و حجاب، حریت و آزادگی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین گفت: درب‌های ورود به دین بسیار است، اما عدالت و کرامت بیشترین میزان جذب انسان‌ها را به دین داشته‌اند و رسول گرامی اسلام (ص) و امام علی (ع) با رعایت کرامت انسان‌ها و رفتار‌های عادلانه انسان‌های بسیاری را جذب دین کردند.

 

عابدینی اظهار کرد: نباید در دین جزیره‌ای عمل کنیم و بخشی از آن مانند حجاب را محور قرار دهیم و سایر مباحث مانند عدالت که بسیار مورد تأکید دین قرار دارد را به فراموشی سپرده و یا کمتر توجه کنیم.

 

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: عدالت آنقدر مهم است که خدا می‌گوید همه انبیاء و کتاب‌های آسمانی را برای این موضوع نازل کرده‌ام که مردم با اراده خودشان برای تحقق عدالت برخیزند.

 

وی ادامه داد: اگر عدالت‌خواهی در جامعه با جدیت مورد توجه قرار گیرد و صدای عدالت‌خواهان خاموش نشود، کسی اجازه سوء استفاده از بیت‌المال را پیدا نمی‌کند و امنیت در جامعه تقویت می‌شود.

 

امام جمعه قزوین تاکید کرد: حجاب و کرامت هر دو برای ما مهم است، اما نمره کرامت بیشتر است و هیچ موضوعی نباید به کرامت افراد آسیب وارد کند.

 

حسینی، جانشین ستاد تخصصی بسیج اقشار و متخصصین استان قزوین با بیان اینکه سه طرح منتخب اقتصاد و زیربنایی، حقوقی و قضایی و فرهنگی و اجتماعی در این نشست بررسی شده است، گفت: این طرح‌ها در استانداری و دستگاه‌های اجرایی بررسی و سپس اجرایی می‌شوند.

وی افزود: طرح‌های کارگروه‌های هفت گانه بر اساس نظام مسائلی که در این حوزه‌های هفت گانه تعریف شده است ارائه می‌شوند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید