مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:

وضعیت حجاب و عفاف در شهر قم کنترل شود

حسینی کاشانی با تأکید بر این که برخی هنجار شکنان همواره به دنبال مخدوش کردن چهره شهر مقدس قم هستند، گفت: لازم است با همت مردم و مدیران وضعیت حجاب و عفاف در شهر قم کنترل شود.
۰۱ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «سید موسی حسینی کاشانی» پیش از ظهر امروز(چهارشنبه ۳۰ بهمن) در گردهمایی «رهروان سیره فاطمی» که در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، با بیان این که باید حرمت شهر قم حفظ شود، گفت: گاهی اوقات وقتی وضع بد حجاب را در همین شهر مقدس می‌ بینیم، ما که فرزند این شهر بوده ایم و در آن بزرگ شده ایم حس می‌ کنیم تازه وارد این شهر شده ایم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: باید موضوع عفاف و حجاب را در این شهر که شهر آل الله است، جدی بگیریم چون واقعا برخی از هنجارشکنان به خودشان اجازه می‌ دهند در این شهر هرگونه می‌ خواهند رفت و آمد کنند.

 

وی عنوان کرد: تمام شمایی که کار قرآنی می‌ کنید و الگوی زنان دیگر هستید باید در ارتباط با عفاف و حجاب کار کنید و این مسأله را جدی بگیرید و از این رو عقیده دارم بهترین تذکر برای چنین افرادی حضور پررنگ شما است و از سخنرانی و تشر و تذکر تأثیر بیشتری دارد.

 

حسینی کاشانی با بیان این که تلاش مسؤولان زمانی نتیجه می‌ دهد که مردم پای کار بیایند، گفت: در آزمون قرآن و عترت که در جمکران برگزار کردیم نزدیک به شش هزار نفر شرکت کردند که نزدیک به پنج هزار نفر از آنها از بانوان بودند، بنابراین شما که حامل و حافظ قرآن هستید باید این مسأله را جدی بگیرید.

 

وی افزود: باطن زنان و دختران و پسران ما پاک است ولی طبیعی است که از هر طرف نسبت به حجاب یا بی حجابی ترغیب شود به همان سمت متمایل می‌ شود، از این رو دست رفقای خود را بگیرید و در راستای وظایف خود بهتر و موفق تر عمل کنید.

 

 

پاسخی بگذارید