حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» در مواضعی ضد اسلامی خواستار ممنوعیت پوشش حجاب و نقاب و ممنوعیت پخش اذان در این کشور شد.

مواضع ضد اسلامی حزب راستگرای آلمان پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی

حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» در مواضعی ضد اسلامی خواستار ممنوعیت پوشش حجاب و نقاب و ممنوعیت پخش اذان در این کشور شد.
۲۸ شهریور ۱۳۹۶

به گزارش خبرگزاری باحجاب، شش روز پیش از انتخابات پارلمانی در آلمان، «الکساندر گائولند» رئیس حزب راستگرای «جایگزین برای آلمان» مدعی شد که گسترش اسلام چالش مستقیم برای صلح داخلی در آلمان به شمار می آید و درحال حاضر تغییرات نگران کننده ای در آلمان رخ می دهد.

گائولند افزود: افزایش اسلامی کردن آلمان با اصول این کشور به عنوان یک کشور آزاد که از حاکمیت قانون برخوردار است، متناقض است.

وی ادامه داد: حزب جایگزین برای آلمان پیشنهاد مجموعه تغییرات از جمله ممنوعیت نقاب، ممنوعیت پوشش حجاب برای کارمندان دولتی، ممنوعیت ساخت مناره ، ممنوعیت پخش اذان و ثبت نام الزامی مساجد را ارایه داده است.

حزب جایگزین برای آلمان روز گذشته (دوشنبه ۲۷ شهریور) در یاداشتی ادعا کرد: اسلام یک چالش سیاسی است نه یک مذهب.

این حزب خواستار لغو کرسی ها تدریس علوم اسلامی در دانشگاه های آلمان شد.

حزب جایگزین برای آلمان اعلام کرد: اسلام بخشی از آلمان به شمار نمی آید. اگرچه بیشتر مسلمانان در آلمان به قانون پایبند هستند و بخشی از جامعه به شمار می آیند.

این حزب در سال ۲۰۱۳ میلادی تاسیس شده است و تلاش می کند تا در پارلمان آلمان که قرار است انتخابات آن در ۲۴ سپتامبر( یکشنبه دوم مهر) برگزار می شود، وارد شود.

این حزب در آغاز تاسیس از اتحادیه اروپا انتقاد می کرد و سپس انتقاد خود را بر اسلام و مهاجران متمرکز کرد.

حزب جایگزین برای آلمان به طور علنی مخالفت کامل خود را نسبت به سیاست های «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان درباره پناهندگان که به ورود دهها هزار مهاجر به این کشور از سال ۲۰۱۵ میلادی منجر شده است، اعلام کرده است.

منبع:شبستان

دیدگاهتان را بنویسید