فرهادی زاد در نشست ستاد عفاف و حجاب مطرح کرد

بانوان ایرانی، مبتکر حضور در رویداد‌های ورزشی با پوشش اسلامی

معاون وزیر ورزش با اشاره به بازخورد مثبت حضور بانوان ورزشکار ایران با پوشش اسلامی در رویداد‌های ورزشی، از آن‌ها به عنوان الگو در دنیا نام برد.
30 اردیبهشت 1399

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست ستاد عفاف و حجاب که صبح امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزارشد، با اشاره به حضور بانوان با پوشش اسلامی و ایرانی بازخورد حجاب و عفاف ورزشکاران ایرانی در جهان را قابل توجه و اثرگذار توصیف کرد.
وی به اقدامات موثر این معاونت در بخش طراحی لباس‌های ورزشی با تکیه بر ملاحظات فرهنگی _اسلامی برای حضور ورزشکاران در میادین بین المللی اشاره کرد و افزود: این نوع پوشش نشان از اسلامی بودن ورزشکار ایرانی بوده و آن‌ها را به عنوان الگو در دنیا مطرح کرده است.

معاون وزیر ورزش گفت: از سال ۱۹۹۰ که نخستین گروه ورزشکاران ایران در بازی‌های آسیایی با پوشش اسلامی «چادر» حضور یافتند، چهار دوره بعد، بانوان هشت کشور آسیایی با حجاب در این رویداد شرکت کردند و از ورزشکاران ایرانی به عنوان الگوی خود نام بردند.

وی ادامه داد: بانوان ایرانی مبتکر حضور در رویداد‌های ورزشی با رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی هستند، در واقع آن‌ها نمونه‌ای از عفاف و پرهیزگاری یک زن مسلمان با توجه به همه ملاحظات فرهنگی در برنامه‌های بین المللی ورزشی هستند.

فرهادی زاد به زیرساخت‌های ورزشی ویژه بانوان اشاره کرد و گفت: وزارت ورزش برای حضور و انجام فعالیت‌های ورزشی بانوان در بخش همگانی و قهرمانی، سالن‌های اختصاصی در سراسر کشور راه اندازی کرده است تا بانوان در شرایط بهتری تمرینات ورزشی خود را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم برای ورزش بانوان، شورای سیاست گذاری است، توضیح داد که در این شورا فعالیت‌های جدید مطرح می‌شود و هر رشته برای اخذ مجوز باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید