وزیر علوم خبر داد:

برنامه ریزی برای بهبود رعایت حجاب در دانشگاه ها

وزیر علوم گفت: مقام معظم رهبری در نشست با دانشجویان بر لزوم رعایت حجاب در محیط‌های دانشگاهی تاکید داشته‌اند که این امر برای ما نیز بسیار قابل توجه بوده و باید برای بهبود آن برنامه ریزی شود.
31 اردیبهشت 1399

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: یکی از مسائلی که لازم است به آن بیشتر توجه شود، فضای فرهنگی و به‌ویژه بحث رعایت حجاب در دانشگاه‌ها است.

 

به گزارش مهر وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در نشست مجازی با تشکل‌های دانشجویی در روز یکشنبه نیز تاکید بسیاری بر لزوم رعایت حجاب در محیط‌های دانشگاهی داشته‌اند که این امر برای ما نیز بسیار قابل توجه بوده و باید برای بهبود آن برنامه‌ریزی صورت گیرد.

 

وزیر علوم افزود: کشور ما جز کشورهایی بوده است که علیرغم نگرانی شدید روزهای نخست شیوع ویروس کرونا، به خوبی توانسته وضعیت را مدیریت کند.

 

وی ادامه داد: اکنون شاهد تصمیماتی هستیم تا جامعه به وضعیت عادی فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگردانده شود، از جمله این تصمیمات بازگشایی دانشگاه‌ها است.

 

غلامی خاطرنشان کرد: معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها تا زمان بازگشایی آن باید حجم زیادی از تصمیمات، اقدامات و اطلاع‌رسانی را برعهده گیرند و هئیت رییسه دانشگاه‌ها، مدیریت دانشگاهی و شورای دانشگاه نیز بر اساس جمعیت دانشجویان، وضعیت، امکانات، اولویت‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه تببین و برنامه‌ریزی کرده و به دانشجویان اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید