موفقیت ‌ورزشکار ایرانی در الگوسازی حجاب و عفاف / بانوانی که سفیران فرهنگ اصیل ایران ‌شد‌ه‌اند

گروه استان‌ها ـ معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین با بیان اینکه زنان ورزشکار مسلمان در بسیاری از کشورها شگفتی آفریده‌اند، گفت: ورزشکار دختر ایرانی، پرچمدار قهرمانی زنان مسلمان در میادین بین‌المللی هستند.
10 تیر 1399

گروه استان ها – به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز دختر بهانه‌ای شد تا جویای احوال بانوان ورزشکار استان قزوین شویم. علی رغم برخی کم و کاستی ها در زمینه امکانات و حمایت های مسئولین که وجود داشت اما خوشبختانه پرچم بانوان ورزشکار ایران اسلامی در عرصه ملی و بین المللی بالا بود.

 

ندا پاکدامن در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم در قزوین اظهار داشت: از نظر آمار تعداد بانوان و آقایان ورزشکار استان قزوین با هم برابری می کند اما از نظر توسعه ورزش همگانی، بانوان بسیار فعال تر از آقایان ظاهر شده و آمار پوشش بیمه ورزشی نیز نشان از اقبال جامعه بانوان استان به سمت ورزش و سلامت دارد.

 

 معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: در زمینه زیرساخت ورزش ویژه بانوان با کمبودهایی مواجه هستیم. با این وجود فضاهای مخصوص دوچرخه سواری و پارک های بانوان به بهبود وضعیت کمک کرده اند.

 

وی خاطرنشان کرد: احداث بوستان های ویژه بانوان در تمامی شهرستان های استان قزوین به همراه فضای تخصصی ورزشی مورد استقبال بانوان استان قرار گرفته است که در افزایش سطح نشاط، شادابی، پر کردن اوقات فراغت و افزایش سطح سلامت جامعه بانوان به ویژه در فصل تابستان نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

 

پاکدامن با بیان اینکه اسپانسرینگ ورزش حرفه ای بانوان استان نیاز به حمایت دارد تصریح کرد: از سوی شهرداری و شورای شهر حمایت از تیم های لیگ برتری و لیگ دسته یک صورت گرفته اما هر چه این مشارکت از سوی بخش‌ خصوصی و شرکت‌های صنعتی بیشتر شود شاهد حضور ورزش بانوان استان در سکویهای ملی و میادین بین‌المللی را خواهیم بود.

 

معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین افزود: زنان ورزشکار  ما وظیفه خطیری بر عهده دارند و به عنوان یک بانوی موفق با حجاب اسلامی در جامعه جهانی نمود پیدا می‌کنند و با دانش و نگرش دینی که در پشت فعالیت‌های ورزشی نهفته است به دنیا نشان می دهند که بانوی مسلمان ایرانی جایگاهش در برترین سکوهای دنیاست و در  قهرمانی های آسیا و جهان حرفی برای گفتن دارد.

 

وی عنوان داشت: بانوان قهرمان مسلمان با حجاب به عنوانت مصونیت در بسیاری از کشورها فعالند و ایران پرچمدار این موضوع است. بسیاری از خانواده‌ها فرزندان خود را به سمت ورزش سوق داده و تشویق می کنند زیرا علاوه بر تخلیه انرژی، روح و روان آنها را برای پذیرش مسئولیت آماده می‌شود.

 

دختران ایران اسلامی استعداد بانوی مسلمان را به رخ جهانیان کشیدند

 

مژگان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین گفت: گرایش دختران به ورزش علاوه بر افزایش اعتماد به نفس و درس گرفتن از شکست ها زمینه‌ساز دست‌یابی به موفقیت‌های بزرگ شده است.

 

عضو تیم ملی بسکتبال بانوان ایران گفت: ۱۸ سال به صورت حرفه‌ای در رشته بسکتبال مشغول فعالیت هستم و قریب به ۱۳ سال است که عضو تیم ملی بسکتبال ایران هستم. با توجه به  نوع پوشش بانوان ورزشکار ایرانی در میادین ورزشی، حجاب هیچ گونه محدودیتی ایجاد نکرده و برای رقبای کشورهای دیگر بسیار جذاب است.  البته شاید در ابتدا ما را دست‌کم بگیرند اما پس از بازی ها دیدگاه آنها در خصوص دختران مسلمان با حجاب ایران تغییر می کند.

 

وی با بیان اینکه با توجه به کمبود سالن های مجهز ورزشی نیاز به افزایش زیرساخت‌های به ویژه در ورزش بسکتبال احساس می شود، خاطرنشان کرد: استفاده از مربیان داخلی و خارجی توانمند و نیز حضور آنها در ایران می‌تواند به پیشرفت این ورزش کمک کند.

 

بها دادن به حواشی زندگی مانع اصلی در موفقیت دختران ایرانی است

 

محدثه حسن پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین گفت: از هفت سالگی تا ۱۶ سالگی  به صورت حرفه ای در رشته ورزشی شنا فعالیت کرده و در حال حاضر عضو تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران هستم و در سال ۲۰۱۸ در مسابقات قهرمانی آسیا مدال سوم تیمی را دریافت کردم.

 

عضو تیم ملی قایقرانی ایران با بیان اینکه قایقرانی یکی از پرهزینه‌ترین رشته‌های ورزشی است که تهیه قایق و پاروی خارجی برای حضور در میادین ملی بسیار هزینه بردار است افزود: حمایت مالی مسئولین باید تقویت شود هیئت قایقرانی استان امکاناتی در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهد که پاسخگوی نیازهای اولیه ورزشکارا ن است و توجه بیشتر به این رشته و امکاناتی که در اردوها و تمرین ها نیاز دارند باید مدنظر قرار گیرد.

 

 وی با اشاره به ویژگیهای یک دختر موفق در جامعه تصریح کرد: دختر موفق باید ضمن دقت در انتخاب هدف، تمرکز خود را معطوف به رشته ای خاص نموده و تلاش و پشتکار خود را برای موفقیت در آن افزایش ‌دهد اما متاسفانه امروزه برخی دختران جامعه به خاطر بها دادن بیش از حد به حواشی زندگی همچون مدگرایی و معضلات فضای مجازی، از رسیدن به اهداف اصلی خود باز مانده  و در روزمره گی های زندگی دست و پا می زنند.

 

اسپانسر موجب دستیابی بانوان ایران به سکوهای بین المللی است

 

فاطمه آقازاده گان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین گفت:  سال ۲۰۱۶ تیم ملی بسکتبال بانوان ایران برای اولین بار بازی برون مرزی را تجربه کرد و در این تجربه توانست مقام چهارمی مسابقات را به خود اختصاص دهد.

 

عضو تیم ملی بسکتبال بانوان ایران گفت: در عرصه مسابقات برون مرزی واقعا حجاب محدودیتی برای ما ایجاد نکرده واز نظر ما وجه تمایز و برتری و پلی به سوی موفقیت بود، دختر ایرانی با توکل به خدایی که همیشه پشتیبان و یاری‌گر اوست و با تقویت عزت نفس و اخلاق می‌تواند به سکوهای موفقیت دست یابد.

 

وی با بیان اینکه دو سال به عنوان بازیکن در تیم های ملی نوجوانان و جوانان بازی کرده و در حال حاضر به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شده ام، افزود: ورزش بسکتبال را با استعداد یابی که در سن ۹ سالگی در مدرسه ابتدایی انجام شد آغاز و موفقیت خود را مرهون زحمات بی دریغ خانم حسن نایبی هستم.

 

آقازادگان افزود: استعدادهای شگرفی در بین بازیکنان بسکتبال قزوین نهفته است که با حضور اسپانسر و حمایت از این توانمندی ها می توان ظرفیت بانوان ورزشکار را تا دستیابی به عناوین بین المللی ارتقا بخشید.

 

مسئولین تمام هم و غم خود را برای حمایت از بانوان ورزشکار به کار گیرند زیرا که ظرفیت بالقوه‌ای در میان زنان ورزشکار وجود دارد که می‌تواند به فتح قله‌های موفقیت در جامعه بین المللی بیانجامد و الگوی مناسبی برای معرفی زن موفق ایرانی اسلامی به جامعه جهانی باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید