غرب تهاجم گسترده‌ای بر علیه حجاب آغاز کرده است

گلپایگان- امام جمعه گلپایگان گفت: یکی از معضلات جامعه ما بدحجابی و بدپوششی است که بخشی مربوط به ضعف دستگاه‌های فرهنگی و بخشی ناشی از تهاجم گسترده فرهنگی غرب بر علیه حجاب است.
21 تیر 1399

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر گلپایگان با بیان اینکه حجاب و عفاف مسئله مهم جامعه است، اظهار داشت: حجاب و عفاف در فرهنگ دینی ما برازنده فضائل اخلاق است چون حجاب جلوه درونی انسان است و اگر کسی با حجاب مشکل دارد به نداشتن حیا در وجود این فرد برمی‌گردد.

 

وی با بیان اینکه یکی از جلوه‌های ایمان در انسان مؤمن غیرت است که اجازه بی‌حجاب و عفاف بودن به خود نمی‌دهد، گفت: یکی از معضلات جامعه ما بی‌حجابی و بدپوششی است که بخشی از آن ناشی از ضعف اعتقادی و ایمان و غیرت و حیا است و بخش دیگر مربوط به ضعف دستگاه‌های فرهنگی و تهاجم گسترده فرهنگی غرب است.

 

امام جمعه گلپایگان گفت: امروزه غرب زدگی و وادادگی در مقابل فرهنگ به لجن کشیده غرب از طریق ابزار ماهواره و اینترنت به نسل جوان منتقل شده است.

 

وی افزود: تعلیم و تربیت نادرست در خانواده‌ها به نسل جوان از دیگر عوامل بدحجابی در کشور است و متأسفانه تعلیم و تربیت اسلامی و دینی رنگ باخته است.

 

حجت الاسلام کرامتی تاکید کرد: عدم نظارت و بی توجهی به قانون توسط نهادهای مربوطه و الگودهی نامناسب به نسل جوان سبب شد که افراد واداده در عرصه سینما و تلویزیون و حوزه ورزش شاخص و الگوی جوانان ما شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید