چهل‌سالگی سرو/ شهید «حسن نوروز ندافی»؛

حجاب همانند پیروی رزمندگان از اسلام و قرآن است

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «حسن نوروز ندافی» آمده است: ای خواهرانم حجاب اسلامی را رعایت کنید و با حجاب، شما خواهران بایستید؛ حجاب شما همانند پیروی ما رزمندگان از اسلام و قرآن است و همراه با حجاب شما، ما پیروزی را به دست می‌آوریم.
18 شهریور 1399

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در سالروز شهادت شهید «حسن نوروز ندافی» فرازی از وصیت‌نامه این شهید بزرگوار را از نظر می‌گذرانیم.

 

شهید «حسن نوروز ندافی» فرزند «رمضان‌علی» در  دوم اسفند ۱۳۴۵ در نکا به دنیا آمد و در تاریخ هفدهم شهریور ۱۳۶۴ در گوزیل پاوه در کردستان به شهادت رسید.

 

وصیت‌نامه شهید:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله الذین انفوذ الذامهم طائعت من الشیطان تذکر و افاذا هم ینصرون

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

 به نام منجی عالم بشریت مهدی موعود و نائب بر حقّش امام خمینی بت‌شکن زمان ما و در آن زمان مثل ابراهیم یا آن مردی که به راه نیک امر و نهی می‌کرد، و آنها را به اصلاح فراوان و به خدا دعوت می‌کرد و الآن امام عزیزمان مثل او با ستمکاران می‌جنگد و آنها را به دین اسلام دعوت می‌کند.

 

پدر و مادرم ناراحت نباشید که فرزند شما شهید شد. پدرم ناراحتی نکن بلکه خوشحال باش که چنین، فرزند خود را آماده کردید، برای دین اسلام و قرآن بجنگید. ای مادر عزیزم، نور چشم فرزندان ناراحت نباشید که فرزند شما شهید شده است.

 

مادر جان، لباس سفید را بدوز و در تشییع جنازه من بپوش تا چشم دشمنان کور کنی.

 

 ای برادرم اسلحه زمین افتاده من در جنگ حق علیه باطل، که یا در جنوب و یا در غرب کشور جنگیدم، اسلحه من را بگیرید و به قلب صدام روانه کنید تا با خاک یکسان شود.

 

 ای مادر عزیزم برای من گریه نکنید که با این گریه‌ها دشمنان اسلام را خوشحال می‌کنید، شما برای فرزند خود گریه کنید، اگر هم می‌خواهید گریه کنید، برای علی اکبر(ع) و علی اصغر (ع) گریه کنید و اگر باز هم به خاطر من می‌خواهید گریه کنید، به شما می‌گویم برای سید الشهدا گریه کنید.

 

و ای خواهرانم حجاب اسلامی را رعایت کنید. و با حجاب شما خواهران بایستید؛ حجاب شما همانند پیروی ما رزمندگان از اسلام و قرآن است و همراه با حجاب شما، ما پیروزی را به دست می‌آوریم.

 

و ای همسر عزیزم ناراحتی برای من نکنید که شهید زنده است. و راه من را با حجاب اسلامی ادامه دهید. ای پدران و مادران ناراحت نباشید که، فرزندان خود را از دست داده‌اید. با از دست دادن فرزند ناراحت نباشید که چنین فرزند خود را آماده کردید تا بجنگد و برای خشنودی و رضای خدا داده‌اید. برادران هم محلی راه شهیدان را ادامه دهید خون ما شهیدان را پایمال نکنید و اسلحه به زمین افتادۀ ما را به دست خود بگیرید. امداح فراوان به دین خدا بزنید ان شاءالله.

 

 و در آخر عرایضم به پدر و مادر می‌گویم که، از دولت تقاضا نکنید که ان شاءالله نخواهید کرد چرا که احتیاج به کمک از دولت ندارید، اگر هم فرزند خود را دادید برای رضای خدا اهدا کردید. پدر و مادر عزیزم از خوبی شما چه عرض کنم و از خوبی شما چگونه تشکر کنم. ای پدر و مادر برای من ۱۹ سال زحمت کشیده آخر، نتیجه خوبی شما این است که فرزند خود را آماده کردید و در راه خدا دادید و از زحمت کشیده شما بهترین را از خداوند در جهان آخرت می‌گیرید. و از خدا بخواهید که در این دنیا به شما سعادت و همچنین در آخرت بهشت جاودان را به شما عطا نماید.

 

پدران و مادران و برادران و خواهران نماز جمعه و جماعت را فراموش نکنید و دعای سر نماز را هم همین‌طور ان شاء الله. خداحافظ شما پدران و مادران شهید داده.

 

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

سلام به خدا و درود بر امامان و امام خمینی.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید