امام جمعه همدان: قانون‌مداری باید در کشور فرهنگ شود

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان ناجا را مظهر عمل به قانون، قانون‌گرایی و دفاع از قانون دانست و تاکید کرد: قانون‌مداری باید در کشور فرهنگ شود.
23 مهر 1399

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی موثقی روز سه شنبه در آیین معارفه فرمانده انتظامی استان همدان افزود: در زمینه امر به معروف هیچ چیزی را فراتر از عمل به قانون نمی‌خواهیم.

 

وی ادامه داد: ائمه جمعه هیچگاه ناجا را توصیه به ایجاد ناامنی نمی‌کنند و مطالب اخیر منسوب به برخی ائمه جمعه، سوء برداشت است.

 

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی با بیان اینکه حفظ حجاب و عفاف قانون است گفت: همه باید به قانون التزام داشته باشند ناجا نیز باید از قانون حمایت کند؛ پرخاشگری، تعرض و توصیه به ناامنی سوء برداشت هایی است که اتفاق افتاده است.

 

امام جمعه همدان گفت: سربازان این مرز و بوم در مرزها برای امنیت ناموس این کشور به شهادت رسیدند همچنین بازگشت پیکر شهدایی از خان‌طومان گویای این است که جوانان و نیروهای مسلح ایران فدایی امنیت و ناموس این کشور و ملت هستند.

 

وی اضافه کرد: امر به معروف در اسلام مبتنی بر مهرورزی بوده و این فریضه به معنای پرخاشگری و تعرض به حقوق دیگران و خشونت نیست هر چند اسلام، قانون و سیاست های نظام نیز به ما اجازه خشونت نمی‌دهد.

 

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی تاکید کرد: برخی از افراد قانون را قبول ندارند در این زمینه نیروی انتظامی باید به این موضوع همچنین نسبت به اجرای قانون در عرصه عفاف و حجاب و دیگر عرصه ها حساس باشد.

 

وی اضافه کرد: هر قانونی شاید مخالفانی هم داشته باشد همانند وقایع سال ۸۸ که برخی اعلام کردند قانون را قبول ندارند در حالیکه اگر بناباشد افراد به خاطر قبول نداشتن قانون به آنها عمل نکنند چیزی در جای خودش باقی نمی‌ماند.

 

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی افزود: تنها یک بخش از فریضه امر به معروف توصیه به رعایت حجاب و عفاف است و این فریضه الهی دارای بستر گسترده ای مبتنی بر مهرورزی است.

 

وی مردم را به قانون پذیری به قانون گرایی دعوت کرد و خاطر نشان کرد: حتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره) در زمان حضور در فرانسه نسبت به قوانین این کشور التزام داشتند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان خواستار تقویت حس مسولیت پذیری، آموزش مسایل عقیدتی و فرهنگی در نیروی انتظامی شد و گفت: توجه به مشکلات اقتصادی در نیرو لازم است چرا که فعالان این نیرو خدمات گسترده‌ای در تمامی فصول ارائه می دهند.

 

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی ادامه داد: امنیت مورد تاکید در قانون اساسی یعنی اینکه نیروی انتظامی برای همه مردم فارغ از مذهب، نژاد، زبان، مرد و زن بودن و قبول داشتن یا نداشتن نظام، امنیت عمومی ایجاد کند.

 

فرمانده جدید انتظامی استان همدان نیز گفت: همدان استان دارالمومنین و مهد پرورش هشت هزار شهید گلگون کفن بوده و خدمت در این استان برای بنده مایه مباهات و افتخار است.

 

سرتیپ دوم سلمان امیری افزود: با توجه به سابقه دینی و فرهنگی این استان، نیروی انتظامی با تعامل، همفکری اعضای شورای تامین، بهره مندی از رهنمودهای علمای استان و استفاده از ظرفیت علمی و مشارکت مردمی، امنیت را در خور شان و تراز انقلاب اسلامی و مردم تامین می کند.

 

وی ادامه داد: با بهره مندی از منویات رهبر انقلاب اسلامی و فرمانده انتظامی ناجا در کنار ظرفیت و منابع استان همدان، با استفاده از توانمندی‌های مجاهدان در راه خدا این نیرو در راستای ارتقای کیفیت ماموریت های سازمانی و ارتقای امنیت عمومی جامعه تلاش می شود.

 

وی اضافه کرد: ارتقای امنیت اجتماعی و احساس امنیت، مطالبه مردمی است که با تلاش و همت کارکنان این نیرو برای مردم همدان به ارمغان می‌آوریم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید