شهید حججی در بحث حجاب واقعا رگ غیرت داشت

۲۴ آبان ۱۳۹۶

به گزارش باحجاب، در همایش «شهید شناسی» با حضور خانواده شهید محسن حججی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد در سخنانی اظهار داشت: از تمام مردم غیور و دلاور مرد خطه استان لرستان که زبانزد عام و خاص در دوارن هشت سال دفاع مقدس بودند و امروز نیز همچنان عرصه دار میدان مقابله با تهاجم فرهنگی استکبار جهانی هستند کمال قدردانی را دارم.

 

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند متعال قدرتی به ما عنایت کند که همواره بتوانیم در راه شهدا، انقلاب و پشت سر مقام معظم رهبری قدم برداریم گفت: شهید حججی از دوران کودکی و نوجوانی در بحث فرهنگ، فرهنگسازی، کتاب و کتابخوانی تلاش های بی وقفه داشتند و خیلی خوش رو بودند.

 

شهید حججی افتخار بزرگ جوانان است

 

عموی شهید محسن حججی با اشاره به فعالیت های شهید حججی در عرصه های جهادی بیان داشت: یکی از شاخصه های این شهید بزرگوار این بود که بعد از شهادت ایشان متوجه شدیم که چه خدمات ارزشمند، والا و بزرگی را ارائه می کردند و این در حالیست که هیچ کس از این خدمات اطلاع نداشت.

 

حججی  با بیان اینکه در تمام عکس ها و فیلم هایی که از این شهید بزرگوار هست فقط خنده بر روی لب های ایشان است و فقط یک جا چهره خود را در هم کشیده و آن هم زمانی بود که آن داعشی ملعون از پشت سر این شهید را گرفته است گفت: این چهره شهید حججی شاید هزاران و هزاران معنا و مفهموم داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه شهید حججی همه اش خاطره است، اما بیشتر از خاطرات افتخار است تصریح کرد: این افتخار نه برای ما و خانواده ما، بلکه بزرگترین افتخار برای نسل جوان است چرا که این شهید بزرگوار ثابت کرد که شاید نسل جوانی که دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را درک نکرده و در جنگی سخت تر از جنگ تحمیلی قرار گرفت می تواند خیلی بالاتر  و تاثیر گذار تر از گذشتگان عمل کند.

 

عموی شهید محسن حججی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه همچنان ما محسن حججی های زیادی در نسل جوان خود داریم و پرورش داده ایم گفت: یکی از ویژگی های خاص این جوانان این بوده که گوهرهایی زیر خاک هستند.

 

تاکید شهید حججی به مطالعه و کتابخوانی

 

حججی با بیان اینکه شهید محسن حججی در دوران زندگی برپرکتی که داشتند اولین کتابی را که مطالعه کردند مقتل سید الشهدا بود گفت: همین راه ادامه دادند و در معرفی کردن کتاب های مذهبی سخت کوشی کردند و در ادامه با موسسه ای به نام شهید کاظمی آشنا شدند که در آن موسسه فعالیت های چشمگیری در بحث اردوهای جهادی، مدرسه سازی، اعتقادات، فرهنگسازی، فعالیت در روستاهای دورافتاده و … انجام دادند.

 

وی با اشاره به علاقه این شهید به بحث فرهنگ و کتاب و کتابخوانی بیان داشت: در دوران دانشجویی نیز درآمد حاصل از کار خود را برای خرید بسته های فرهنگی برای روستاهای دورافتاده اختصاص می داد و در آن مقطع زمان کتاب هایی از شهدا را در کوله پشتی می گذاشت و برای تک تک مدارس شهر و دانش آموزانی که توان مالی مناسبی نداشتند می برد و به آنها می گفت که امانت باشد، بخوانید و آن را برگردان.

 

عموی شهید محسن حججی با بیان اینکه همچنین این شهید بزرگوار در بحث حجاب و عفاف واقعا یک رگ غیرت داشت و سعی می کرد همیشه تاثیرگذار در این حوزه باشد گفت: در فایل هایی صورتی که این شهید بزرگوار دارند و همچنین وصیت نامه ایشان به این موضوع تاکید داشته اند و اینها نشانه غیرت، جوانمردی و آزادگی است که در اکثر جوانان ما وجود دارد.

 

گرد غربت بر روی نام و یاد شهدای دیگر

 

حججی با بین اینکه ما در تمام مراسم ها، استان ها و شهرهایی که رفته ایم و در بین مردمی که سنگ تمام گذشته اند، همه درخواست خاطرات شهید حججی را از ما داشتند گفت: اما هیچ وقت نشد که ما شهری، استانی و جمعی برویم و آن جمع بگوید ما راه این شهید را اینگونه ادامه دادیم و به واسطه این شهید، شهدای خود را تجلیل کردیم.

 

وی بیان داشت: به فرموده مقام معظم رهبری شهید ما سخنگوی بقیه شهدا بوده و این به این معنی است که اگر شهید حججی شاخص شد و مقام او بالا رفت این نبوده که از بقیه شهدا سر است، بلکه او هم مانند بقیه شهدا در یک مقام بوده و فقط خداوند می خواست با این کار و عزت، سرافرازی و این مقام، خودش را معرفی کند و ما احساس می کنیم که در حق این خانواده ها شهدا و گرد غربتی که بر روی نام و یاد سایر شهدا نشسته ظلم می شود.

 

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید