فرهنگ عفاف و حجاب باید از نهاد خانواده آغاز شود

05 اسفند 1399

اراک- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: فرهنگ عفاف و حجاب باید از نهاد خانواده آغاز و به صورت عمومی در جامعه نهادینه شود.

حجت الاسلام ‘نعمت الله سرلکیان’ عصر پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عفت و حیا گوهری است که مردان و زنان باید داشته باشند ولی حیا و عفاف برای بانوان موضوعیت بیشتری دارد.

وی اضافه کرد: بحث حجاب یک امر به معروف تلقی می‌شود که نهادها و دستگاه های مختلف و در نهایت حوزه علمیه باید در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: زنان ایران اسلامی به جهان اعلام کردند که می‌توان با حجاب، عفت و پاکدامنی به تمام مراتب و درجات بالای علمی، اجتماعی و سیاسی دست یافت زیرا حجاب در راستای شرافت، کرامت و پاکدامنی زن و اساس کار است و همه باید آن را رعایت کنند.

حجت الاسلام سرلکیان ادامه داد: توجه به فرهنگ عفاف و حجاب و رعایت آن در جامعه اسلامی ضروری است و همگان اعم از زن و مرد باید این فرهنگ متعالی را در جامعه رعایت و ترویج دهند.

وی با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در ادیان الهی، اظهار کرد: دشمنان باید بدانند نمی توانند با توطئه های فرهنگی و ترویج بی بند و باری اعتقادات ملت ایران را خدشه دار کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید