برگزاری جشن حجاب و عفاف در بوسنی و هرزگوین با همت رایزنی فرهنگی ایران

05 اسفند 1399

مراسم جشن و دعای محجبه‌شدن هشت دانش‌آموز کالج فارسی در بوسنی وهرزگوین امسال هم زمان با لیله الرغائب برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از سارایوو؛ مراسم جشن «حجاب و عفاف و عبادت» هم زمان با لیله الرغائب در بوسنی و هرزگوین برگزار شد.

مراسم جشن و دعای محجبه‌شدن هشت دانش‌آموز کالج فارسی بوسنیایی در بوسنی وهرزگوین امسال هم زمان با لیله الرغائب برگزار شد. شرکت کنندگان هر یک نظرات خود را درباره محجبه شدن بیان کردند.

سپس جوایز بخش مسابقات کتابخوانی توسط امیرحسین نوری رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور به برندگان اهدا شد.
مجتمع کالج فارسی بوسنیایی، بنا بر سنت حسنه سالیان گذشته، امسال نیز به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه‌های متنوعی برای بزرگداشت شخصیت، مقام و نقش مؤثر آن بانوی بزرگوار در جهان اسلام اجرا کرده است. این برنامه‌ها مانند سال‌های گذشته با توجه به تقارن میلاد با سعادت حضرت ام ابی‌ها فاطمه زهرا (س) با چهل ودومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی جشنواره متنوع با فعالیت‌های گوناگون و تأثیرگذار برگزار شد.
این جشنواره شامل مسابقات کتابخوانی، سخنرانی، برگزاری نمایشگاه، تقدیر از دختران محجبه مجتمع و برگزاری جشن حجاب در مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان بود.
مجتمع کالج فارسی بوسنیایی در سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در سارایوو آغاز کرد و این مجتمع از سه مجموعه «مهدکودک و پیش دبستانی»، «دبستان و راهنمایی» و «دبیرستان» تشکیل شده است. در مقطع راهنمایی تاکنون ۱۲ دوره و در مقطع دبیرستان ۱۸ دوره از این مرکز فارغ‌التحصیل شده‌اند.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید