6 فایده ی بی حجاب بودن!!!

۱۳ آذر ۱۳۹۶

وقتی بی حجاب می شوید احساس می کنید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اید، با قدرت بیشتری در بین مردم حاضر می شوید و گاهی احساس می کنید که با تسلط بیشتری می توانید در بین جمعیتی صحبت کنید. شاید حتی تصمیم بگیرید در آینده یک سخنران اجتماعی بشوید.

 

در جامعه ای که مدام از فواید حجاب صحبت می شود شاید سخن گفتن درباره فواید بی حجابی کمی عجیب به نظر برسد. اما افزایش تقاضا برای شل حجابی این ذهنیت را ایجاد می کند که حتماً این سبک پوشش فواید و مزایایی را برای پیروان خود دارد لذا بر آن شدیم تا برخی فواید بی حجابی را بررسی نماییم. حال این سؤال را از بانوان کم حجاب یا بانوانی می پرسیم که قصد دارند کمی بی حجاب شوند؛  به نظر شما فواید بی حجابی چه چیزهایی است؟

 

 

۱_مورد توجه و محبت بیشتری قرار می گیرید

 

نمی توان این فایده را کتمان کرد که وقتی بی حجاب می شوید، مورد توجه بیشتری قرار می گیرید. در این بین برخی مردان نیز به شما بیشتر توجه می کنند و گاهی مورد محبت آنان قرار می گیرید. این ممکن است فرصت ها یا موقعیت هایی را برای شما ایجاد کند. اما حقیقت چیست؟

 

چه چیزی در این بین تغییر کرده است که برخی مردان به شما بیشتر از یک زن با پوشش مناسب توجه می کنند؟ واضح است که مردان مزاحم که در دل خود نیت های سالمی نسبت به زنان ندارند، از بین زنانی که در اطراف خود می بینند جذب آنهایی می شوند که پوشیدگی کمتری در ظاهر و در رفتار خود دارند.

 

بنابراین وقتی بی حجاب می شوید ناخواسته به مردان می گویید از این پس مرزی بین ما نخواهد بود، شما می توانید با من راحت تر باشید. وندی شلیت فارغ التحصیل فلسفه از آمریکا می گوید: چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم مردان محترمانه رفتار کنند در حالی که تعداد زیادی از زنان دائماً پیام می فرستند که لازم نیست اینگونه باشند؟! (فمینیسم در امریکا، ص۳۳)

 

۲_ با شل حجابی زیباتر و جذاب تر به نظر می رسید

 

واضح است که وقتی بی حجاب می شوید، بیش از گذشته زیبا و جذاب به نظر می رسید. ممکن است بسیاری از اطرافیان نیز شما را تحسین کنند و زیبایی های شما را که تا قبل از این آشکار نبودند، ستایش کنند. طبیعی است خودتان هم لذت بیشتری از زندگی می برید زیرا احساس می کنید از زیبایی های دنیا استفاده می کنید.

 

حال سعی کنید به این سؤال فکر کنید و پاسخی قانع کننده برای خود بیابید.

 

زیبایی چیست؟ معیار آن چیست؟ چه کسی آن را تعیین می کند؟

 

دکتر کریستین نورتراپ چنین می گوید:

 

« اگر قرار باشد مرتب با معیارهای پیشنهاد شده از طرف دستگاه ارتباط جمعی خود را مورد قضاوت قرار دهیم ، تمام مدت با جسم مان در جنگ و ستیز خواهیم بود

 

دکتر ناتالی راجرز، نویسنده کانادایی در کتاب زن شاداب می گوید: « اینکه اجتماع ما برای ظاهر خوب و محبوبیت چنین ارزش بالایی قائل است، یک ناهنجاری است ، چرا که هیچ یک از این دو، معیار ارزش های واقعی نیستند . انسان های زشت و فاقد جذابیت هم می توانند محبوبیت به دست آورند.» (استانداردی برای زیبایی ص۸۳)

 

شما به عنوان یک بانوی زیبا در نگاه نخست این حق را دارید که از زیبایی خود بهره بیشتری ببرید، شما به وسیله آرایش خود را زیباتر از آنچه هستید نمایش می دهید و مورد تحسین دیگران نیز قرار می گیریدآیا می دانید با آرایش های خود هر لحظه در حال تبلیغ کردن خودتان هستید تا مورد انتخاب افراد خاص قرار بگیرید؟

 

 

۳_اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید

 

وقتی بی حجاب می شوید احساس می کنید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اید، با قدرت بیشتری در بین مردم حاضر می شوید و گاهی احساس می کنید که با تسلط بیشتری می توانید در بین جمعیتی صحبت کنید. شاید حتی تصمیم بگیرید در آینده یک سخنران اجتماعی بشوید.
واقعیت این است که درون شما تغییری نکرده است بلکه فقط ظاهر شماست که تغییر کرده است. شما با زدن یک ماسک دروغین توانسته اید ضعف شخصیتی خود را پنهان کنید و از این پس می بینید که به خاطر رنگ ولعاب ظاهرتان است که مرود تحسین قرار می گیرید و نه باطن وتوانمندی هایتان.

 

شما در صورتی یک انسان با اعتماد به نفس هستید که در شرایط و محیطی که باحجاب بودن را طرد می کنند و گاهی حتی سرزنش و توهین می کنند، پوشش و رفتار عفیفانه خود را حفظ نمایید. در واقع در این شرایط است که از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردارید که کمتر کسی آن را خواهد داشت.

 

 

از طرفی وقتی شما محجبه هستید ممکن است احساس کنید مورد پذیرش جامعه نیستید و در ظاهر کسی شما را تحسین نکند که البته در برخی موقعیت ها چنین است ولی در همین مکان ها نیز اغلب مردم در دل خود محجوب بودن را تحسین می کنند اما به زبان جاری نمی کنند. پس به درون خود متکی باشید.

 

۴_با کم حجابی یک بانوی با شخصیت خواهید بود

 

وقتی بی حجاب یا کم حجاب می شوید، مورد احترام افرادی قرار می گیرید که این نوع ظاهر شما را می پسندند. بنابراین از آنجا که این افراد با دیسیپرین خاصی با شما رفتار می کنند، لذا احساس می کنید شخصیت اجتماعی شما تقویت شده و  ارتقاء شخصیت یافته اید.

 

اما اندیشمند فرزانه استاد مطهری در مورد شخصیت زنان اینگونه می نویسد :

 

« مرد ، بسیاری از هنر نمایی ها و شجاعت ها و دلاوری ها و نبوغ ها و شخصیت های خود را مدیون زن و خود داری های  ظریفانه زن، مدیون حیا و عفاف زن می داند. زن همیشه مرد را ساخته و مرد اجتماع را، آنگاه که حیا و عفاف و خودداری زن از میان برود و زن بخواهد در نقش زن ظاهر شود، اول به زن مهر باطله می خورد و بعد مرد مردانگی خود را فراموش می کند و سپس اجتماع منهدم می گردد

 

در آیه ۵۹ سوره احزاب می بینیم که قرآن کریم پس از آنکه توصیه می کند زنان خود را بپوشانند می فرماید : «این کار برای اینکه به عفاف شناخته شوند و معلوم شود خود را در اختیار مردان قرار نمی دهند بهتر است

 

بنابراین شخصیت واقعی یک زن، شخصیتی برخواسته از حیا و عفاف و محجوب بودن است و چنین شخصیتی در پیشگاه الهی و وجدان انسانی انسان ها معتبر و ارزشمند است.

 

۵_از این پس به موقعیت های بیشتری دست پیدا می کنید

 

وقتی بی حجاب می شوید موقعیت های شغلی بیشتری خواهید داشت. برخی شرکت ها حتی ظاهر غیراسلامی را نیز از شما طلب می کنند و در غیراینصورت به شما شغلی نمی دهند. اگر یک دانشجو باشید اغلب در دانشگاه ها ممکن است برخی اساتید شما را بیشتر از یک دانشجوی باحجاب تحویل بگیرند، بنابراین در مجموع با بی حجابی در جامعه کنونی به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنید.

 

اما یک موقعیت مطلوب چه موقعیتی است؟ آیا اینکه مردانی بخاطر ظاهر زیبا و جذاب به شما توجه بیشتری کنند در حالیکه نسبت به همسر خود چنین توجهی ندارند، یک موقعیت مطلوب است؟

 

شاید بد نباشد به این جنبه نیز فکر کنیم که نهایت زندگی و موقعیت ما به کجا خواهد رسید. اینکه نهایت موقعیت ما در پیشگاه الهی است. ما چه موقعیتی را در این محضر خواهیم داشت؟ دسترسی به کدام موقعیت برای ما موفقیت آمیزتر است؟

 

 

۶_شادتر و با نشاط تر خواهید بود

 

وقتی بی حجاب می شوید احساس می کنید نشاط بیشتری دارید و به دنبال شادتر شدن هستید. احساس می کنید به آرامش بیشتری دست پیدا کرده اید و شاید روزتان را با انرژی بیشتری شروع می کنید.

 

اما حقیقت این است که شل حجابی شاید در ابتدا نشاطی را به دنبال داشته باشد اما بعد از مدتی نه چندان دور متوجه می شوید که این نشاط حقیقی نبوده و بلکه آرامش گذشته را نیز از دست داده اید. بسیار طبیعی است که وقتی ساعت ها در معرض نگاه های نامحرم و ناپاک قرار می گیرید، اثرات منفی آن بر روح، روان و جسم شما باقی خواهد ماند و اینگونه شما بدون اینکه خود بدانید نشاط واقعی را از دست خواهید داد.

 

با توجه به موارد ذکر شده که می توان آن ها را منفعت های بی حجابی یا شل حجابی نام نهاد، قضاوت با خوانندگان محترم است که فواید و نتایج سودمند حجاب را برگزینند یا منفعت های دنیایی کم حجابی را.

 

 

تحریریه سایت با حجاب_صفورا اکبری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

 1. m.s گفت:

  خیلی خوب بود به نظر من این مطلب میتونه بیشتر از گفتن از فواید حجاب رو خانم ها تاثیر بذاره

 2. حجت گفت:

  با سلام من خودم از زن بی حجاب خوشم میاد و زن آینده ام باید بی حجاب باشه
  چون علاوه بر موارد فوق چادر مشکی باعث افسردگی میشه
  و چادر و حجاب باعث نرسیدن آفتاب به بدن زن شده و در نتیجه باعث پوکی استخوان میشه

  • Hadi گفت:

   واقعا ادم بی غیرتی هستی .حقتم همون احمقیه که زن تومیسه

  • محمد گفت:

   چیزی نمیتونم بگم چون عمق جهل و نادانی رو در شما میبینم.آخه شما با این حرف داری علنا نعوذو بالله روی حرف خدا هم حرف میزنی.کی تو رو آفریده؟!فکر کن یه کم.

   • s.bs گفت:

    اقای محترم تو دین اسلام‌چادر اجباری نیس …و امر ب معروف و نهی از منکر ک تو دین اسلام اومده با فوش و بدو بی راه نسبت ب نظر یه شخص دیگه نیست شما یاد بگیر توهین نکنی خودش کافیه ….خیلی از چادریا کلیپشون پخش شده ابروی هرچی چادریو بردن …بنظر بنده یه خانم میتونه حتی با مانتوهم باحجاب باشه

  • بنده ی خدا گفت:

   تو مگه ادمی که اینو داری میگی چشمت گور گوشت کر شد الهی

  • ناشناس گفت:

   بیبین اگه زن میگیری برای مردم و به حراج گذاشتنش بهتره که نگیری

 3. بنده ی خدا گفت:

  خاک تو سرت با این مطلبی که نوشتی خدا تورو شفا بده آمین

 4. antihijab گفت:

  با این تحلیلهای سطحی نمی تونید مانع اعتراض مدنی دختران شجاع ایرانی بشید.

 5. ناشناس گفت:

  خیلی خوب بود

 6. زری گفت:

  نظرتون کاملا اشتباه است. من خودم استاد دانشگاه هستم. همسر من پزشک هستند با اینکه امروزی هستند و همیشه شیک لباس میپوشند زمانی که اومدن خواستگاریم روی پوشش خیلی تاکید داشتند .من هم که خدا رو شکر چادر بسیار دوست دارم و حتی با چادر هم تدریس میکنم و هیچ موقع چادر برام محدودیت ایجاد نکرده. دختر هر چقدر عفیف تر و با حیا تر خواهان بیشتری دارد.خودم به شخصه میبینم دخترهای شل حجاب دانشگاه که فقط میتوان گفت جنس مخالف برای هوس و نیاز سراغشون میاد برا ی رابطه گذرا و کوتاه مدت. دختر با حجاب مثل مروارید در صدف است.

 7. رضا گفت:

  برو تاریخ و تفسیر کامل قران را بخون حجاب مختص به اسلام نیست ازاول بوده .مگه نمیبی شوکلات را تو پلاستیک میپیچند تا مگسهای شرور ومفسد طرفش نرند که همه جامعه را مسموم میکند

 8. رضا گفت:

  برو تاریخ و تفسیر کامل قران را بخون حجاب مختص به اسلام نیست ازاول بوده .مگه نمیبی شوکلات را تو پلاستیک میپیچند تا مگسهای شرور ومفسد طرفش نرند که همه جامعه را مسموم میکند

 9. _gomnam گفت:

  کسی که این متن رو نوشته باید بگه که بی حجابی درباره ی جلوی محرم این فواید رو داره وگرنه بی حجابی در جامعه،جامعه رو به سمت فساد سوق میده.
  بعضی ها شاید ندونند اما باید بگم که آقایون تمایل جنسی خیلی خیلی بیشتری به نسبت خانمها دارند و زود تحریک میشند.
  خوبی حجاب این هست که اگر پسری به هر دلیلی توانایی ازدواج رو نداشته باشه،دلش به زیبایی هر زنی آلوده نمیشه و مردانی هم که ازدواج کردند،زن خودشون رو بهترین و زیباترین زن میبینند و اینطوری جامعه گلستون میشه.
  داشتن یا نداشتن اعتما بنفس هیچ ارتباطی به حجاب نداره و این ثابت شده.

  زندگی ای که به خدا نزدیک تر باشه قطعا آرامش بیشتری داره.

 10. الهام گفت:

  سلام. نمیگم همه ی نظرات رو خوندم اما چندتایی که خوندم کافی بود. من ۲۸سالمه. یه دختر مسلمون هستم که به دینم که دین مهربانی و رحمت است افتخار میکنم. آقایی که در مورد حجاب ایراد میگیری اینو بگم خدا هر امری که داده بنا به حکمتش فقط به نفع و به خاطر بندش این حرفو زده. قرار نیست پیامبرشو بفرسته که چاقو زیر گلوی مردم بذاره. خدا دستور داده و اطاعت از دستور واجبههه. البته نا گفته نماند خدا در سوره بقره یا آیه الکرسی فرموده:لا اکراه فی الدین…. یعنی در دین اجباری نیست راه درست نشان داده شده است. کسی که از شیطان و هوای نفس پیروی کرد جایگاه او آتش است. خداوند فرمود ای پیامبر غمگین نباش تو فقط دستورات را ابلاغ کن. خدا خیلی مهربونه که اینو گفته والبته اتمام حجت کرده و تمامممم. حالا خوددانی که چقدر میتونی تو جامعه واسه خاطر حرف خدا تاثیر گذار باشی یا نباشی. چون اگر تو بیحجابی تاثیر داشته باشی مطمئن باش از چشم خدا پنهان نمیمونه. و کلی حدیث در این زمینه وجود دارد. ویکیش که برام جالب بود این بود که اگر مردی اجازه بده زنش به خودش برسه جلوی مردم ظاهر بشه با هرقدمی که مرد برمیداره یه خونه تو جهنم برای مرد ساخته میشه. من تا دوران دانشجوییم بیحجاب بودم ولی ته دلم از وضعیتم راضی نبودم آرامش روحی نداشتم و از طرفی کلی پسر مزاحمم میشد که فقط به عشقو حال خودش برسه…. من ناراحت بودم چون خدا نمیخواست که من اونطور باشم. بالاخره بعد از یه سختی هایی من به حجابم توجه کردم و موهامو بیرون نمیذارم. نمیگم خیلی باحجابم اما سعی میکنم اونی باشم که خدا میخواد. ولی الان شمار اون آدمایی که مزاحمم میشدن به شدت کم شد. البته اینو بگم که من دختر زیبایی هستم واینو هرکی منو میبینه میگه و با حجابم احساس میکنم که زیباتر میشم. دختری که خودش رو در معرض دید میذاره راحت اجازه میده خیلی ها در موردش فکرای ناجور بکنن و پیشنهادای ناجور بدن. غیر از این نمیتونه باشه چون من خودم تجربه کردم …واقعا اون آرامشی که الان دارم اونموقع نداشتم. قربون خدا برم که همه ی کاراش ازرو حکمته. به نظر من اگر بی حجابی تمام مشکلات جامعه نباشه حداقل میتونه نصفش رو درگیر خودش کنه. چون اگر الان بی حجابی مد نبود خیلی ها تو زندگیشون آرامش داشتند که باخیال راحت بیرون برن و کسی مزاحمشون نشه یا زن دیگه ای به چشم شوهرش نیاد که اونم بخواد تلافی کنه. خدا میدونه چه گناها که به خاطر بی حجابی اتفاق نیافتاده باشه و چه زنو شوهرا از هم سرد نشده باشن…..بحث خیلی پیچیدس که فقط خدا عالمه. این دو روز دنیا خیلی بی ارزشتر از اینه که حرف خدا که خالق ما است و بهتر از هرکس میدونه چی برا بندش خوبه رو زیر پا گذاشت. مثل مادری که نمیخواد بچش اتفاقی براش بیفته…. بی حجابی یا حجاب…..من هردوصورت رو تجربه کردم. فقط میتونم بگم حجاب برابر است با آرامش روحی……… لا اکراه فی الدین…… اجباری در دین نیست… اما راه درست رو انتخاب کن چون خداوند با انسانها اتمام حجت کرده است. به نفع خودتونه ……همین

 11. الهام گفت:

  سلام به همه. نمیگم همه ی نظرات رو خوندم اما چندتایی که خوندم کافی بود. من ۲۸سالمه. یه دختر مسلمون هستم که به دینم که دین مهربانی و رحمت است افتخار میکنم. آقایی که در مورد حجاب ایراد میگیری اینو بگم خدا هر امری که داده بنا به حکمتش فقط به نفع و به خاطر بندش این حرفو زده. قرار نیست پیامبرشو بفرسته که چاقو زیر گلوی مردم بذاره. خدا دستور داده و اطاعت از دستور واجبههه. البته نا گفته نماند خدا در سوره بقره یا آیه الکرسی فرموده:لا اکراه فی الدین…. یعنی در دین اجباری نیست راه درست نشان داده شده است. کسی که از شیطان و هوای نفس پیروی کرد جایگاه او آتش است. خداوند فرمود ای پیامبر غمگین نباش تو فقط دستورات را ابلاغ کن. خدا خیلی مهربونه که اینو گفته والبته اتمام حجت کرده و تمامممم. حالا خوددانی که چقدر میتونی تو جامعه واسه خاطر حرف خدا تاثیر گذار باشی یا نباشی. چون اگر تو بیحجابی تاثیر داشته باشی مطمئن باش از چشم خدا پنهان نمیمونه. و کلی حدیث در این زمینه وجود دارد. ویکیش که برام جالب بود این بود که اگر مردی اجازه بده زنش به خودش برسه جلوی مردم ظاهر بشه با هرقدمی که مرد برمیداره یه خونه تو جهنم برای مرد ساخته میشه. من تا دوران دانشجوییم بیحجاب بودم ولی ته دلم از وضعیتم راضی نبودم آرامش روحی نداشتم و از طرفی کلی پسر مزاحمم میشد که فقط به عشقو حال خودش برسه…. من ناراحت بودم چون خدا نمیخواست که من اونطور باشم. بالاخره بعد از یه سختی هایی من به حجابم توجه کردم و موهامو بیرون نمیذارم. نمیگم خیلی باحجابم اما سعی میکنم اونی باشم که خدا میخواد. ولی الان شمار اون آدمایی که مزاحمم میشدن به شدت کم شد. البته اینو بگم که من دختر زیبایی هستم واینو هرکی منو میبینه میگه و با حجابم احساس میکنم که زیباتر میشم. دختری که خودش رو در معرض دید میذاره راحت اجازه میده خیلی ها در موردش فکرای ناجور بکنن و پیشنهادای ناجور بدن. غیر از این نمیتونه باشه چون من خودم تجربه کردم …واقعا اون آرامشی که الان دارم اونموقع نداشتم. قربون خدا برم که همه ی کاراش ازرو حکمته. به نظر من اگر بی حجابی تمام مشکلات جامعه نباشه حداقل میتونه نصفش رو درگیر خودش کنه. چون اگر الان بی حجابی مد نبود خیلی ها تو زندگیشون آرامش داشتند که باخیال راحت بیرون برن و کسی مزاحمشون نشه یا زن دیگه ای به چشم شوهرش نیاد که اونم بخواد تلافی کنه. خدا میدونه چه گناها که به خاطر بی حجابی اتفاق نیافتاده باشه و چه زنو شوهرا از هم سرد نشده باشن…..بحث خیلی پیچیدس که فقط خدا عالمه. این دو روز دنیا خیلی بی ارزشتر از اینه که حرف خدا که خالق ما است و بهتر از هرکس میدونه چی برا بندش خوبه رو زیر پا گذاشت. مثل مادری که نمیخواد بچش اتفاقی براش بیفته…. بی حجابی یا حجاب…..من هردوصورت رو تجربه کردم. فقط میتونم بگم حجاب برابر است با آرامش روحی……… لا اکراه فی الدین…… اجباری در دین نیست… اما راه درست رو انتخاب کن چون خداوند با انسانها اتمام حجت کرده است. به نفع خودتونه ……همین

 12. سارا گفت:

  از نظر من کسى که این کار ها رو بکنه دوست داره زودتر به جهنم بره و واقعا نمى دونم خداوند روز قیامت به کسى که برعکس حرف آن را مى زند چه کارى مى کند
  یکى از گروه ها که وارد جهنم مى شوند که براى فتنه و فریب مردان خود را آرایش و زینت مى کنند
  حدیث از پیامبر اکرم

 13. از طرف دخترى باحجاب گفت:

  حضرت رسول اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم ) : یکی از گروهی که وارد جهنم می شوند زنان بدحجابی هستند که برای فتنه و فریب مردان خود را آرایش و زینت می کنند . ( کنزالعمال ، ج ۱۶ ، ص ۳۸۳ )

 14. panther گفت:

  سلام وقت بخیر حجاب داشتن خیلی بهتر از بی حجابی یا بد حجابی هست چون حجاب کامل چه برای مرد یا چه برای زن باعث بالا رفتن شخصیت اون فرد در جامعه میشه ۹۷/۰۲/۲۵ 

 15. خسته از دنیا گفت:

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون

 16. ترنم گفت:

  پس چرا دخترهایی که زمانی که حجاب و چادر رو کنار میزارن خواستگار پیدا میکنند و ازدواج میکنند.من خودم محجبه هستم.خیلی نیش و کنایه از اطرافیان و دوستان و حتی محجبه ها و … شنیدم بالاخره ی روز از این دنیا میرم و از دست نیش و کنایه ها خلاص میشم .این خانم های بیحجاب باعث میشن زندگی برای ما محجبه ها سخت تر بشه.

 17. ترنم گفت:

  این سودهای بانکی و وام های بهردار بانکی سفره مردم رو آلوده کرده و دین رو از خانواده های فراری داده.ربا یعنی جنگ با خدا.
  من دیدم خانواده هایی که مذهبی بودند ولی از زمانی که به سمت وام های بهره ای و سپرده های بهره دار رفتند حجاب ک هیچی نماز و غیرت و خیلی چیزهای دیگه از زندگیشون رفته اخر این رباخوری دشمنی با خداست و بس.

 18. S گفت:

  کاش بفهمید که هر کی حجابو دوست نداره، بخاطر جلب توجه دیگران و جذب مردا نیست! فقط نمیخواد بخاطر تحریک نشدن مردایی که نمیتونن به غریضه حیوانیشون غلبه کنن خودشو تو بند قرار بده!

 19. Fatima گفت:

  متاسفم برای این جامعه.من یه دخترم و قبلا هم حجاب عالی نداشتم اما از وقتی چادر میپوشم نه تنها اعتماد به نفسم بهتر شده بلکه دیگران هم بیشتر به من اعتماد و توجه میکنن پس این مطلب های چرت و پرت که چیزی جز جمع کردن گناه بیشتر نداره رو جمع کن??

 20. مهری گفت:

  با نام خدا قلب ها آرام میگیرد‌..همین که میگویم خدا ،هم چیز برایم معنی میشود برایم مهم نیست دیگران دیدشان نسبت به من چگونه است یا بهتر بگویم اینکه مرا با چه تیپی بپسندند مهم برای من خداست که دوست وهمدم لحظه های زندگیمه خدایی که به جز خوبی برام چیز دیگه ای نمیخواد طوری آفرید منو که خودش میپسنده بروی سرم منت نداره نه میگه خیلی خوش کلی یا نه زشتی ازنظر من تمام وجودم از نظر او باید زیبا باشه وهرگاه که بیرون میرم به آسمان نگاه میکنم و لبخندش وحس میکنم همین برام کافیه که لبخند خدا رو دارم پس حجاب رو دوست دارم و بر سیاهی چادرم بوسه میزنم که بوی چادر خاکی مادرم زهرا میدهد بوی قطره قطره خون شهدا..ونه مردمی که به گناه من راضی هستند تا به هوس دنیایی خودشون برسن.خدایا به نام تو قدم می‌گزارم که بزرگی ودر نگاه تو میخواهم زیبا باشم مهم نیست دیگران زیبایی را چگونه میبینند .. و چه خوب گفته شد که مد پوشان بدانند آخرین مد کفن است.

 21. آیــه گفت:

  سلام خداروشکر میکنم از اینکه ۹۹ درصد از کامنتا طرفدار حجاب و عفت و حیا بودن هم دخترا هم پسرا . ان شالله هر کجا هستید تنتون سلامت باشه و از وسوسه شیطان و بنده های شیطان دور باشید و ان شالله همسرانی همچون خودتون خدا قسمتتون کنه . ان شالله حضرت زهرا دعاگوی همتون باشن . یا علی

 22. ناشناس گفت:

  به نظر من این متن سطحی و ناپخته است انگار که یک ادمی که عقل اجتماعیش از سنش پایین تره این متن مثلا تشویق به حجاب رو نوشته باشه.

 23. مهندس گفت:

  خیلی خیلی عحمقی

 24. ناشناس گفت:

  واقعا متاسفم برای افرادی مثل شما بخاطر درک پایین و دیدگاه غلطی که دارید هیچ کس از این افکار به جایی نرسیده اگه کمی سواد داشتین و مطالعه میکردید اینارو نمینوشتید همین بهتر که نظراتتون رو برای خودتون نگه دارید

 25. دنیز گفت:

  چون حجاب بین زن و مرد تفاوت داره بس به نظرم زنان هم باید مثل مردا باشه حجابشون در غیر اینصورت زن چرا باید اذیت بشه بخاطر مردا

 26. ناشناس گفت:

  سلام شناخته شدن انسان به ایمان و عفاف، سالم ماندن از طمع دیگران را به دنبال دارد. از آیه ۵۹ سوره احزاب استفاده می شود که چادر به سر کردن و پوشاندن زن موجب می شود تا بینندگان بفهمند که این زن، مسلمان و مؤمن و پاک است و ملعبه دست هوسرانان نیست.

 27. ناشناس گفت:

  الان که مملکت اسلامیه اجازه نمیدن با چادر عکس سه در چهار بگیری. اگر آزادی و لختی بیاد ما با حجاب ها باید دور شناسنامه و کارت ملی و مدرک و … رو خط بکشیم.
  مردایی که الکی دلسوزن و واسه بی حجاب بودن زن ها میجنگند آیا به فکر حقوق و پول مساوی زن ها هم هستند؟ فقط هوسشون واسشون مهمه که حتی زن های متاهل هم تو گزینشون باشه
  اون شوهرهای بی غیرتی که مشکلی با بی حجابی زن هاشون ندارن فکر میکنن زنشون رو بفرستن تن فروشی و زنه اینقدر ساده لوحه به خاطر عشقش پولی هایی که از این راه به دست میاره دو دستی تقدیم آقا میکنه.

 28. ناشناس گفت:

  دلم میخواهد کسانی رو که نظرشون روی بی حجابی هست رو روز قیامت ببینم که چطوری حسرت میخورند واااااقعاًمتاسفم

 29. سینا گفت:

  خانم های باحجاب و مخصوصا چادری برای من احترام خیلی زیادی دارن

  وقتی هم می بینم همسرم رفتار باحیا و پوشش کامل و سالمی داره قلبا بهش علاقه پیدا می کنم چون با این رفتارش داره به من نشون میده زندگیش، شوهرش و خدا براش خیلی اهمیت دارن

  ممنون از این که مطالب مفید می نویسین

 30. سما گفت:

  اره به افرادی که کمبود محبت دارن و درواقع عقده دارن خوبه اما کسی که اصالت داره خودشو به حراج نمیزاره من یه دختر ۱۸ ساله چادریم به لباسی که از حضرت زهرا برام به جا گذاشته افتخار می کنم رشتم انسانی و کاملا اعتماد به نفس دارم حتی چند بار روبروی هزاران نفر صحبت کردم
  اگه بی حجابی شخصیته حیوانات از ما باشخصیت تر هستند…
  من یه دختر کاملا با نشاط هستم
  لطفا چرت و پرت نگید
  ممنون که باعث خندیدن من شدید با این چرت و پرت ها

 31. سیم گفت:

  اره به افرادی که کمبود محبت دارن و درواقع عقده دارن خوبه اما کسی که اصالت داره خودشو به حراج نمیزاره من یه دختر ۱۸ ساله چادریم به لباسی که از حضرت زهرا برام به جا گذاشته افتخار می کنم رشتم انسانی و کاملا اعتماد به نفس دارم حتی چند بار روبروی هزاران نفر صحبت کردم
  اگه بی حجابی شخصیته حیوانات از ما باشخصیت تر هستند…
  من یه دختر کاملا با نشاط هستم
  لطفا چرت و پرت نگید
  ممنون که باعث خندیدن من شدید با این چرت و پرت ها

 32. بنده خدا گفت:

  سلام حجاب یه ذره ازچشم هانگهت میداره من خودم حجابمورعایت میکنم وحتی وقتی کنارمامانمم راه میرم مردا چپ چپ نگاه میکنن وخجالتم نمیکشن مام به روی خودمون نمیاریم آیه قرآنم اول به آقایون گفته نگاهتونو کنترل کنین وحتی به زنان گفته حجاب داشته باشین بهتره نه اینکه اجبارکنه.

 33. دریا گفت:

  درود
  من نه با حجاب اجباری موافقم نه با بی حجابی اجباری نوع پوشش هرکس به خودش مربوطه و خودمم به هیچ عنوان چادر سر نمیکنم

  ولی بهتر بود تیتر این مطلب رو میزدید فواید ظاهری بد حجابی چون داخل مطلب هم اشاره کردید که پشت پرده این فواید چیز دیگریست

 34. ممد گفت:

  خطاب به اون خانمایی ک به غیر چادری ها ایراد میگیرند میگم والا من با دیدن خانم چادری با چادر براق و آرایش کرده و عطر زده بیشتر تحریک میشم تا خانم بد حجاب

 35. مدافع چادر مادرم فاطمه (س) گفت:

  اصلا هم اینطور نیست توی این مطلب اون مواردی که ذکر کردن چی معلوم خانم های چادری نداشته باشن ؟ چی معلوم خانم هایی که چادری باشن از خانم های بی حجاب هم بهتر باشن شما یه جوری میگید انگار خانم های بی حجاب از همه بهترن بعدشم اون بی حجابا یا به خدا اعتقاد ندارن یا یا فکر میکنن روز قیامت نیست اینهمه میرین توی اینترنت یکم درمورد همین چیزا تحقیق کنین توی این دور و زمونه هرجا بری ماشا ا… بعضی از اقایون چشم چرونی میکنن \س بهتره چادر ب\وشیم اون چیزی که ماها داریم الان دربارش صحبت میکنیم از روز عاشورا و کوچه \س کوچه های مدینه و شام و \شت در خونه ی حضرت علی گذشته تا به ما رسیده و ما قدرشو نمیدونیم برای سلامتی امام زمان و شهدا صلوات

 36. برادر بسیجی گفت:

  همه این حرف ها بی ارزش است دختری که حجاب کامل نداشته باشه یک کالا مصرفی بیشتر نیست

 37. برادر بسیجی گفت:

  وای بر ما اسمون را گذاشتیم شیعه ولی خواهرانمان حجاب کامل را رعایت نمی کنند

 38. سرباز گمنام گفت:

  این چرت و پرت ها چیه نوشتی ؛میخوای بی حجابی رو رواج بدی مذدور دشمن. بی حجابی چیزی جز بد بختی و گناه و ذلالت برای زنان جامعه ما نداره . جمع کن این کار رو . از خدا و روز قیامت نمی ترسی. هیچ کاری بدون جواب نیست . میدونی با این کارت داری فساد رو رواج میدی.این مطالب رو پاک کن ان شا الله خدا شما می بخشه او بخشنده است. با این مطلب ها بی حجاب ها را تشویق می کنید. خواهش مندم دیگر از مطالب گمراه کننده نگذارید

  • bahejab گفت:

   سلام دوست عزیز شما اصلا مقاله را دقیق خوانده اید؟ آیات قران که در آن مثال زده چطور؟
   پیشنهاد میکنم دقیق بررسی کنید

 39. سرباز گمنام گفت:

  بسم رب الشهدا.سلام.همه به من بگید .کسی از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بیشتر میدونه؟؟ پس حرفی نمیمونه.اگر کسی فرد دین داری را اذیت کند ان فرد دین دار مورد رحمت قرار میگیرد:حدیث.من به همه توصیه می کنم برید زندگی شهدا رو بخونید زندگی تون عوض میشه به عنوان مثال کتاب سلام بر ابراهیم .من زندگی مو مدیون اون هستم :شهید ابراهیم هادی. خیلی ها مثل شما بودن بی حجاب که این کتاب رو خوندن محجبه شدن .نه تنها محجبه بلکه شروع با کار خیر هم میکنند. الان امام زمان عج داره نگاتون میکنه احترام اونو داشته باشید.هیچ شخصی با فحش هدایت نمیشه این یادتون باشه .هر حرفی که می زنید یه جواب داره تو روز قیامت .۳صلوات هدیه به شهدا

 40. سرباز گمنام گفت:

  سلام بر همه . لطفا اگر توهینی چیزی به کسی شد مارو حلال کنه.اما میدونید کسی که با عملی یا حرفی بین مسلمین تفرقه ایجاد کنه مذدور دشمن هستش .مثل همین مطلب.و اینکه شرمنده نوشتم چرت و پرت .چون واقعا این مطالب خیلی نادرست بود . بخشنده بخشیده میشه.گناه این کار مال کسی که اونو رواج میده هم ثبت میشه برای هر نفر که گمراه میشه البته انقدر مسلمانان با غیرت داریم که … پس لطفا پاکش کنید.من یکم در تعجبم چرا این مطالب رو هنوز پاک نکردید.

  • bahejab گفت:

   سلام تشکر از لطف شما مطمئن باشید راجب پیامهای دوستان حتما بررسی مجدد صورت میگیرد. دوست عزیز این مقاله در واقع آسیبها را دارد بررسی میکند! مشکل شما با این مقاله چیست؟ در واقع حس یک خانم بد حجاب که فکر میکند با بد حجابی مثلا اعتماد به نفس بیشتری میگیرد اما ادامه مقاله به رویکرد آسیبها میپردازد. در واقع حسی که درون یک زن بد حجاب یا بی حجاب هست را بررسی میکند! مشکل چیست دقیقا؟

 41. .. گفت:

  من اگه چادر میپوشم نه به خاطر ترس از از قیامت و جهنم
  نه به خاطر نعمت بهشت ….البته درسته که خدا خودش گفته
  ولی من به خاطر اون ارامشی که توی همین دنیا از خدا میگیرم و اون
  امنیتی که میگیرم تو این جامعه ی بی فرهنگ…. که داخلش مشتی ادمایی
  که اصلا ارزش ندارن و دیدشون به زن و دختر که خودتون میدونید چیه…. .
  و خیلی دلایل شخصی که قطعا امتیاز بیشتر از بی حجابی هست ..
  البته درسته که زندگی هر کس به خودش مربوطه …و مهم تر از همه فکر و نیت بک خانم با حجاب یا بی حجاب هست …. .

 42. یه دختر گفت:

  من که بی حجاب مو بی حجابی رو خیلی دوست دارم چون به هم اعتماد به نفس میده .درضمن چادر سیاه باعث افسردگی میشه

 43. مرسانا گفت:

  اگه تو خانوادت بهت توجه نمیکنند. بیا بی حجاب شو! بیا بگو خانوادم به من اهمیت نمیدند. بیا بی حجاب شو و بگو هر بلایی سرم اومد برای خانوادم اهمیت نداره, با حجاب حالا نه حتما چادر با حفظ قشنگیای خدادادیت زیباییتو موندگار تر کن, با حجاب اعتماد به نفس بیشتری داری چون مطمئنی کسی نمیتونه به خودش اجازه بده چشم چپ نگاه کنه یا نزدیکت شه تو در امنیت کاملی. اینگه به خاطر چیزی که خودت براش زحمت نکشیدی چه فایده داره که تحسین شی؟ نه خودت براش زحمت کشیدی نه موندگاره! وقتی به خاطر یک کاری یک فعالیتی که خودت برای رسیدن بهش تلاش کرده باشی و رسیده باشی لذت تحسین کردن دیگران بهتره یا چیزی که با یک زبونم لال اتفاق بد نابود میشه؟ ببخشیدا ولی بیا با بی حجابیت بگو که من هیچ استعداد و توانایی ندارم و پیداش نکردم تا بتونم کمی لباس های شلوغ تری بپوشم که شما برای دو ثانیه تحسینم کنید برید! من کمبود محبت دارم.

 44. مرسانا گفت:

  ولی دوستان! برای یک بار هم شده این متنو بخونید بعد به نویسندش فحش بدید.

 45. یه دختر گفت:

  من به این حرفایی که می زنی اصلا اهمیت نمیدم در ضمن انقدر از چادر و هرچی مثل حجاب می خواد باشه من بدم میاد
  من از نویستنده این متن خیلی تشکر می کنم که از بی حجابی تعریف کرده.

 46. دختر گفت:

  من به این حرفایی که می زنی اصلا اهمیت نمیدم در ضمن انقدر از چادر و هرچی مثل حجاب می خواد باشه من بدم میاد
  من از نویستنده این متن خیلی تشکر می کنم که از بی حجابی تعریف کرده.

 47. ناشناس گفت:

  این کلام را فردی منافق نوشته و شاید هم مزدور دشمن است حجاب زن را محدود نمکند بلکه عزت و وقار به زن می دهد

 48. طاهره گفت:

  با حجابی

 49. sara گفت:

  اگر کمی به این حرفا دقت کنین متوجه میشین که فواید بی حجابی رو از زبون بی حجاب ها نوشته
  لطفا متن رو با دقت بیشتری بخونین تا متوجه‌ی ایه های قران بشین
  من خودم چادر سرم کردم بی حجاب هم بودم هر دوتاشون رو تجربه کردم ولی به جرئت میتونم بگم هیچی مثل حجاب نمیشه شما حجاب رعایت کنین اگر باز نگاهای کثیف رو رو خودتون حس کردین خیالتون از خودتون راحته و اینکه نگاه بقیه هرز میپره به شما مربوط نیست

 50. هانیه گفت:

  کی گفته آفتاب که به پوست نخوره باعث پوکی استخوان میشه اگه یه کم بیشتر مطالعه کنی خانمهایی که حجاب میکنن کمتر به سرطان پوست مبتلا میشن !!!عقل کل….اینکه خودت به حراج بزاری اعتماد به نفس بیشتری میگیری ؟؟؟واقعا که😐😐

 51. ناشناس گفت:

  واسه کسی که خودشو در این حد و اندازه میدونه که حجابشو رعایت کنه تا یه‌نفر پیدا شه اونو بگیره بحث کردن در رابطه با این مسائل بی فایدست اینا یا واقعا نفهمن یا خودشونو به نفهمی میزنن

 52. طلوع گفت:

  چرااینارومیذارید آخه زیبایی های کوتاه مدت آخه چه فایده ای داره متاسفم براتون

 53. یه بنده خدا گفت:

  هیچ چادریا افسردگی نیست.. اونای بی حجاب هستن یعنی خودش به مردم فروختن نه برای همسرش… برای همین طلاق زیاد شدن . افتخار بر چادریا که فقط برای همسرش هست.

 54. سرباز گمنام گفت:

  بسم رب الشهدا و صدیقین.سلام. من دوباره خوندم اونو .شما فکر میکنین همه کل مطلبو می خونند.من میگم شاید یه تعداد فقط تیتر هارو بخونن و وقت یا حال برای خوندن کل مطلب نداشته باشند.شخص درباره حجاب میزنه تحقیق بعد فقط تیتر هاشو می خونه و به بی حجابی ادامه می ده و تشویق هم میشه.یه تعداد میان یه نگاه می کنن(همرو نمی خونند) و بعد میگن بی حجابی بهتره. لطفا درباره حجاب مطلب بزارید . خواهش خواهش می کنم برای شادی امام زمان عج و ظهورش ۱۴ صلوات بفرستیم و بعد این مطلب پاک بشه .ممنون.. و یه چیز دیگه . من خوش حالم که این همه ادم با غیرت داریم..و اینکه هر شخص با بی حجابی یه سیلی به حضرت فاطمه زهرا س میزنه (ایت الله بهجت). و یه چیز دیگه هیچ چیز با فهش درست نمی شه..والسلام

 55. سامان گفت:

  بی حجابی خیلیم خوبه هرکس هر جور دوس داره باید لباس بپوشه من یکی از ملاکای ازدواجم اینه خانومم بی حجاب باشه

  • bahejab1 گفت:

   سلام
   شواهد نشون میده یا شما خانوم بی حجاب هستی و در قالب مرد پیام گذاشتید و یا اینکه علیه فطرت غیور و پاک مردانه خود با دستاویز تبلیغات منفی، می جنگید که این اختلال برایتان پیش آمده و برای آشنایی با واژه فطری و بین المللی عفاف و حجاب و حالت مردانه غیرت حتما کتاب های خانم وندی شلیت آمریکایی را مطالعه بفرمایید

 56. چادرم افتخارمه گفت:

  الحمدلله رب العالمین که فواید بی حجااابی هم بررسی شد!!!!😁😁😁😁
  یه عمره که ما داریم میگیم خانم محترم اگه دلت میخواد کالا باشی، مایه لذت و کیف و هوس مرد نامرد باشی بی حجاب باش.
  کاملا قبول که به فرد بی حجاب توجه بیشتری میشه. حالا چرا؟ چون هوس بر انگیزه….
  خانم بی حجاب، این توجهی که بهش میشه به خاطر خودش و شخصیتش نیست به خاطر برآمدگی های بدنشه😁😁😁😁
  خدا وکیلی سختت نیست مرد و نامرد ازت سوء استفاده کنن برا لذت خودشون؟

 57. . گفت:

  سلام
  به نظر من اگر باحجاب باشی و یک مسلمان باشی همه بهت اعتماد میکنن و این باعث میشه که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنی من تلاش میکنم که دختران را به مسلمان بودن و حجاب دعوت کنم

 58. معصومه گفت:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی هستم یه دختر چادری.می دونم اگه ارایش کنم و…خیلی مورد توجه قرار میگیرم و خوشگل تر میشم اما من به پوششی که مبتنی بر چادر باشه علاقه دارم
  اینطور هم نیست که ادم بسته ای باشم خیلی درسخون و زرنگم و با بیشتر دخترا چه با حجاب و چه بی حجاب حسابی دوستم
  هر چند دوستام بهم میگن ول کن این چادر رو ولی من نمیتونم
  معتقدم هر چی با اخلاق تر باشیم مسلمون تریم چون پیامبر میگه من برای مکارم اخلاق اومدم
  فوش دادن و بی حرمتی کردن نشونه ی اینه که ما مسلمون واقعی نیستیم
  همه ی مردم ایران رو دوس دارم…

 59. ناشناس گفت:

  دیسیپرین نه ، دیسیپلین

 60. باحجاب گفت:

  مثلا کسی بیحجاب هست گوشش بیرون از شالش هست میخواد بگه من گوش دارم چادری گوش نداره. لطفا اینجوری جوانهای ساده و پاک رو الوده خودتون نکنید.

 61. Alireza گفت:

  من کاملا مخالف حجاب اجباری هستم و بنظرم این قانون زن ستیز و بی رحمانه باید هرچه زودتر لغو بشه تا بانوان ایران زمین خودشان نوع پوشش خودشونو انتخاب کنند. درود بر دختران خیابان انقلاب. به امید آزادی.

 62. hoda گفت:

  سلام نمیدوم چرا ما پوشش رو فقط در بی حجابی کامل یا با حجاب کامل میبینیم هستن ادمایی که چادر ندارند ولی واقعا با حیا عفیف و با حجابن ، چادر حجاب برتره و اجباری بهش نیست همون قدر هم هم بد حجابی و بد لباسی در شان انسان نیست

 63. مهسا گفت:

  سایتتون کار نمیکنه منم نمیتونم پاسخ افراد روپ بدم و به سختی سایت بالا میاد
  در ضمن حجاب صرفا فقط چادر نیست و امیدوارم منم یه روزی از شرش خلاص شم به کسی هم مربوط نیست در ضمن اگه میخواین بگین امر به معروف و نهی از منکر باید بهتون بگم که اگه یه ذره سواد داشتین متوجه میشدین که امر به معروف و نهی از منکر شرایطی داره و مناسبه هر موقعیت و مکانی نیست و امیدوارم به اعتراض ما دخترا به حجاب اجباری توجه کنین

 64. یه دختر چادری گفت:

  چادر زمانی زیباست که شخصی که آن را بر سر می کند قلبی پاک ، بی ریا و بی آلایش داشته باشد .
  پس چادری بودن و حتی چادر داشتن لیاقت هر کسی نیست …
  دختران چادری به قول امروزیا یه لایک حضرت زهرا ( س ) و امام زمان ( عج ) رو به میلیون ها لایک پسرای کف خیابونی و الاف نمیدن …
  مراقب باشید از درگاه خداوند و پیشگاه حضرت زهرا و امام زمان بلاگ نشید که اونوقت همه ی شما که این مضخرفات رو تایید کردید نمی دونین چه خاکی به سرتون بریزید …
  در ضمن افسردگی رو شما وامثال شما بی حجاب ها و ولگرد ها با آلودگی هاتون به جامعه و ما دخترای چادری تزریق می کنید نه چادر زیبای ما …
  خوب البته حق دارین . سیاهی چادر ما زیبایی و آرامشی داره که امثال دخترای بی حجاب و بی فکری مثل شما تا ابد نمی تونین اونو درک کنید …
  پس همون بهتر که با حجاب ها به دنبال گرفتن لایک از حضرت زهرا و امام زمان و دخترای بی حجاب هم به دنبال لایک پسرای الاف و خیابونی باشن …
  به هر حال روز قیامتی هست و در اون روز مشخص خواهد شد که کدوممون رستگار و عاقبت بخیر می شیم …
  اصلا خلایق هر چه لایق …
  و چه زیبا توی قرآن گفته شده که :
  (( * ما شب را برای آرامش قرار دادیم *)) . سیاهی چادرما هم ، اندازه سیاهی شب به ما آرامش میده …
  به هر حال این متنو هر آدم فاسدی گذاشته بود به دنبال منحرف کردن دخترای با عفت و با حیا و به دنبال پا برجا کردن راه دخترای بی حجاب و به گمان خودش خوشحال کردنشون بوده اما غافل از اینکه دخترای چادری به هیچ وجه با این چرت و پرت ها و مضخرفات از راهشون منحرف نمیشن و اگر هم این متنو خوندن فقط به دنبال کمی خندیدن و تفریح بودن … همین ، البته خوشحال شدم که نظرات زیبای دوستان خوب و با حجابم رو دیدم و خوندم و خیلی خیلی ازشون ممنونم …
  اجرتون با حضرت زهرا ( س ) …
  آرزو می کنم بحق پهلوی شکسته حضرت زهرا ( س ) که دلیل خلقت تمام عالم هستی ان هر کسی که این متنو گذاشته چه دختر چه پسر سزای عمل زشتش رو ببینه هر چند که ذره ای شک برای به وقوع پیوستن این اتفاق ندارم
  و پیام آخرم به همتون :
  به هر حال ما و حضرت زهرا ( س ) برای شما گمراها دعا می کنیم و امیدواریم به شفای عاجلتون .
  بازم میگم : خلایق هر چه لایق ‌‌‌…

 65. HF گفت:

  هرکی نظر خودشو داره ولی به نظر متن بهتره که حجاب داشته باشیم حجاب اجباری نیست و حجاب مزایایی هم داره خود من محجبه نیستم و چادر سر نمی کنم. خدا گفته چادر چون چادر همه جای بدن را می پوشاند و دیگه نیاز نیست نگران باشیم. من چادر سر نمیکنم چون نمی تونم چادرو جمع کنم. اگه چادر به زمین کشیده بشه این بی احترامی به چادره.خانومی که گفتی چادر سیاه افسردگی میاره شما بعضی وقت ها شال مشکی یا مانتو مشکی سر نمی کنی؟ تازه شما میتونید چادر رنگی سر کنید.

 66. starge_familar گفت:

  واقعن به شعور و دینت شک کردم عاقایی که این متنو نوشتی
  خلاصه بگم فقط داری اکسیژن حروم میکنی
  همین!

 67. مریم گفت:

  خیلی عالی بودوجذاب..درکل کسی که زیبایی های خودش روازنامحرم حفظ کنه خداوندزیباییهای اورادوچندان میکنه…حقیقتی که خودم بهش رسیدم…زکات زیبایی حفظ کردن خودازنامحرمه

 68. ابراهیم گفت:

  واقعا مخرفه

 69. R گفت:

  اینجوری هیچ چیز حل نمیشه هیچ چیز.از بیخ و بن فاسده.نسل هایی به بار اومده که مردها خودشون رو برده ی غریزه میدونن و مختار به هر کاری.حجاب اجباری باید برداشته بشه وقتی که مرد های جامعه آمادگیش رو پیدا کردن.وقتی دو جنس فهمیدن که جنس مخالف هم یه آدمه نه یه موجود فضایی که باید با دیدنش حالی به هولی شد

 70. ناشناس گفت:

  به نظر من بی حجاب بودن هیچ فایده و مزایایی ندارد و انهایی این متن را در اینترنت میگذارند که مردم ایران را بی حجاب کنند. البته وقتی با حجاب هستیم همه ارزش بیشتری به ما قاعل میشوند

 71. نیلوفر گفت:

  با تمام وجود میگم:زیبایی های من حراج چشم های بیگانه نیست

 72. رضا گفت:

  دختر وقتی حجاب داشته باشه خیلی خوشگلتر میشه. من صد تا رفیق دارم همه شون یک نظر دارند که ما دختر باحجاب رو بیشتر دوست داریم. منظورم از حجاب این نیست که باید حتما چادر مشکی بپوشه. حداقل از این مانتوهای جلو باز یا ساپورت های تنگ استفاده نکنه. حالا به هر حال زندگی هر کسی دست خودشه. نمیشه اجباری به کار برد

 73. Z گفت:

  خاک بر سر تون با اون تفکرات احمقانتون لیاقت حجاب رو ندارید وگرنه این چرت‌وپرتا رو نمیگفتی

 74. زینب گفت:

  سلام.متن جالبی بود.حجاب خوبه به انتخاب خودت باشه یعنی به چادرت افتخارکنی…این مطالبم واسه کمک به تویه تابدونی حجاب یعنی چی پس لطفا اگه کمک نمیخوای بدوبیراه هم نگو.شایدبگی خل وچل اما مطمئنا همه میدونن جنس ارزون زیاد طرفدارداره…

 75. Zeinab گفت:

  سلام.متن جالبی بود.حجاب خوبه به انتخاب خودت باشه یعنی به چادرت افتخارکنی…این مطالبم واسه کمک به تویه تابدونی حجاب یعنی چی پس لطفا اگه کمک نمیخوای بدوبیراه هم نگو.شایدبگی خل وچل اما مطمئنا همه میدونن جنس ارزون زیاد طرفدارداره…

 76. حسین صفایی گفت:

  حجاب خوب هست براکه این چادر جلو حجاب می گیره