6 فایده ی بی حجاب بودن!!!

۱۳ آذر ۱۳۹۶

وقتی بی حجاب می شوید احساس می کنید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اید، با قدرت بیشتری در بین مردم حاضر می شوید و گاهی احساس می کنید که با تسلط بیشتری می توانید در بین جمعیتی صحبت کنید. شاید حتی تصمیم بگیرید در آینده یک سخنران اجتماعی بشوید.

 

در جامعه ای که مدام از فواید حجاب صحبت می شود شاید سخن گفتن درباره فواید بی حجابی کمی عجیب به نظر برسد. اما افزایش تقاضا برای شل حجابی این ذهنیت را ایجاد می کند که حتماً این سبک پوشش فواید و مزایایی را برای پیروان خود دارد لذا بر آن شدیم تا برخی فواید بی حجابی را بررسی نماییم. حال این سؤال را از بانوان کم حجاب یا بانوانی می پرسیم که قصد دارند کمی بی حجاب شوند؛  به نظر شما فواید بی حجابی چه چیزهایی است؟

 

 

۱_مورد توجه و محبت بیشتری قرار می گیرید

 

نمی توان این فایده را کتمان کرد که وقتی بی حجاب می شوید، مورد توجه بیشتری قرار می گیرید. در این بین برخی مردان نیز به شما بیشتر توجه می کنند و گاهی مورد محبت آنان قرار می گیرید. این ممکن است فرصت ها یا موقعیت هایی را برای شما ایجاد کند. اما حقیقت چیست؟

 

چه چیزی در این بین تغییر کرده است که برخی مردان به شما بیشتر از یک زن با پوشش مناسب توجه می کنند؟ واضح است که مردان مزاحم که در دل خود نیت های سالمی نسبت به زنان ندارند، از بین زنانی که در اطراف خود می بینند جذب آنهایی می شوند که پوشیدگی کمتری در ظاهر و در رفتار خود دارند.

 

بنابراین وقتی بی حجاب می شوید ناخواسته به مردان می گویید از این پس مرزی بین ما نخواهد بود، شما می توانید با من راحت تر باشید. وندی شلیت فارغ التحصیل فلسفه از آمریکا می گوید: چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم مردان محترمانه رفتار کنند در حالی که تعداد زیادی از زنان دائماً پیام می فرستند که لازم نیست اینگونه باشند؟! (فمینیسم در امریکا، ص۳۳)

 

۲_ با شل حجابی زیباتر و جذاب تر به نظر می رسید

 

واضح است که وقتی بی حجاب می شوید، بیش از گذشته زیبا و جذاب به نظر می رسید. ممکن است بسیاری از اطرافیان نیز شما را تحسین کنند و زیبایی های شما را که تا قبل از این آشکار نبودند، ستایش کنند. طبیعی است خودتان هم لذت بیشتری از زندگی می برید زیرا احساس می کنید از زیبایی های دنیا استفاده می کنید.

 

حال سعی کنید به این سؤال فکر کنید و پاسخی قانع کننده برای خود بیابید.

 

زیبایی چیست؟ معیار آن چیست؟ چه کسی آن را تعیین می کند؟

 

دکتر کریستین نورتراپ چنین می گوید:

 

« اگر قرار باشد مرتب با معیارهای پیشنهاد شده از طرف دستگاه ارتباط جمعی خود را مورد قضاوت قرار دهیم ، تمام مدت با جسم مان در جنگ و ستیز خواهیم بود

 

دکتر ناتالی راجرز، نویسنده کانادایی در کتاب زن شاداب می گوید: « اینکه اجتماع ما برای ظاهر خوب و محبوبیت چنین ارزش بالایی قائل است، یک ناهنجاری است ، چرا که هیچ یک از این دو، معیار ارزش های واقعی نیستند . انسان های زشت و فاقد جذابیت هم می توانند محبوبیت به دست آورند.» (استانداردی برای زیبایی ص۸۳)

 

شما به عنوان یک بانوی زیبا در نگاه نخست این حق را دارید که از زیبایی خود بهره بیشتری ببرید، شما به وسیله آرایش خود را زیباتر از آنچه هستید نمایش می دهید و مورد تحسین دیگران نیز قرار می گیریدآیا می دانید با آرایش های خود هر لحظه در حال تبلیغ کردن خودتان هستید تا مورد انتخاب افراد خاص قرار بگیرید؟

 

 

۳_اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید

 

وقتی بی حجاب می شوید احساس می کنید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اید، با قدرت بیشتری در بین مردم حاضر می شوید و گاهی احساس می کنید که با تسلط بیشتری می توانید در بین جمعیتی صحبت کنید. شاید حتی تصمیم بگیرید در آینده یک سخنران اجتماعی بشوید.
واقعیت این است که درون شما تغییری نکرده است بلکه فقط ظاهر شماست که تغییر کرده است. شما با زدن یک ماسک دروغین توانسته اید ضعف شخصیتی خود را پنهان کنید و از این پس می بینید که به خاطر رنگ ولعاب ظاهرتان است که مرود تحسین قرار می گیرید و نه باطن وتوانمندی هایتان.

 

شما در صورتی یک انسان با اعتماد به نفس هستید که در شرایط و محیطی که باحجاب بودن را طرد می کنند و گاهی حتی سرزنش و توهین می کنند، پوشش و رفتار عفیفانه خود را حفظ نمایید. در واقع در این شرایط است که از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردارید که کمتر کسی آن را خواهد داشت.

 

 

از طرفی وقتی شما محجبه هستید ممکن است احساس کنید مورد پذیرش جامعه نیستید و در ظاهر کسی شما را تحسین نکند که البته در برخی موقعیت ها چنین است ولی در همین مکان ها نیز اغلب مردم در دل خود محجوب بودن را تحسین می کنند اما به زبان جاری نمی کنند. پس به درون خود متکی باشید.

 

۴_با کم حجابی یک بانوی با شخصیت خواهید بود

 

وقتی بی حجاب یا کم حجاب می شوید، مورد احترام افرادی قرار می گیرید که این نوع ظاهر شما را می پسندند. بنابراین از آنجا که این افراد با دیسیپرین خاصی با شما رفتار می کنند، لذا احساس می کنید شخصیت اجتماعی شما تقویت شده و  ارتقاء شخصیت یافته اید.

 

اما اندیشمند فرزانه استاد مطهری در مورد شخصیت زنان اینگونه می نویسد :

 

« مرد ، بسیاری از هنر نمایی ها و شجاعت ها و دلاوری ها و نبوغ ها و شخصیت های خود را مدیون زن و خود داری های  ظریفانه زن، مدیون حیا و عفاف زن می داند. زن همیشه مرد را ساخته و مرد اجتماع را، آنگاه که حیا و عفاف و خودداری زن از میان برود و زن بخواهد در نقش زن ظاهر شود، اول به زن مهر باطله می خورد و بعد مرد مردانگی خود را فراموش می کند و سپس اجتماع منهدم می گردد

 

در آیه ۵۹ سوره احزاب می بینیم که قرآن کریم پس از آنکه توصیه می کند زنان خود را بپوشانند می فرماید : «این کار برای اینکه به عفاف شناخته شوند و معلوم شود خود را در اختیار مردان قرار نمی دهند بهتر است

 

بنابراین شخصیت واقعی یک زن، شخصیتی برخواسته از حیا و عفاف و محجوب بودن است و چنین شخصیتی در پیشگاه الهی و وجدان انسانی انسان ها معتبر و ارزشمند است.

 

۵_از این پس به موقعیت های بیشتری دست پیدا می کنید

 

وقتی بی حجاب می شوید موقعیت های شغلی بیشتری خواهید داشت. برخی شرکت ها حتی ظاهر غیراسلامی را نیز از شما طلب می کنند و در غیراینصورت به شما شغلی نمی دهند. اگر یک دانشجو باشید اغلب در دانشگاه ها ممکن است برخی اساتید شما را بیشتر از یک دانشجوی باحجاب تحویل بگیرند، بنابراین در مجموع با بی حجابی در جامعه کنونی به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنید.

 

اما یک موقعیت مطلوب چه موقعیتی است؟ آیا اینکه مردانی بخاطر ظاهر زیبا و جذاب به شما توجه بیشتری کنند در حالیکه نسبت به همسر خود چنین توجهی ندارند، یک موقعیت مطلوب است؟

 

شاید بد نباشد به این جنبه نیز فکر کنیم که نهایت زندگی و موقعیت ما به کجا خواهد رسید. اینکه نهایت موقعیت ما در پیشگاه الهی است. ما چه موقعیتی را در این محضر خواهیم داشت؟ دسترسی به کدام موقعیت برای ما موفقیت آمیزتر است؟

 

 

۶_شادتر و با نشاط تر خواهید بود

 

وقتی بی حجاب می شوید احساس می کنید نشاط بیشتری دارید و به دنبال شادتر شدن هستید. احساس می کنید به آرامش بیشتری دست پیدا کرده اید و شاید روزتان را با انرژی بیشتری شروع می کنید.

 

اما حقیقت این است که شل حجابی شاید در ابتدا نشاطی را به دنبال داشته باشد اما بعد از مدتی نه چندان دور متوجه می شوید که این نشاط حقیقی نبوده و بلکه آرامش گذشته را نیز از دست داده اید. بسیار طبیعی است که وقتی ساعت ها در معرض نگاه های نامحرم و ناپاک قرار می گیرید، اثرات منفی آن بر روح، روان و جسم شما باقی خواهد ماند و اینگونه شما بدون اینکه خود بدانید نشاط واقعی را از دست خواهید داد.

 

با توجه به موارد ذکر شده که می توان آن ها را منفعت های بی حجابی یا شل حجابی نام نهاد، قضاوت با خوانندگان محترم است که فواید و نتایج سودمند حجاب را برگزینند یا منفعت های دنیایی کم حجابی را.

 

 

تحریریه سایت با حجاب_صفورا اکبری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

 1. m.s گفت:

  خیلی خوب بود به نظر من این مطلب میتونه بیشتر از گفتن از فواید حجاب رو خانم ها تاثیر بذاره

 2. حجت گفت:

  با سلام من خودم از زن بی حجاب خوشم میاد و زن آینده ام باید بی حجاب باشه
  چون علاوه بر موارد فوق چادر مشکی باعث افسردگی میشه
  و چادر و حجاب باعث نرسیدن آفتاب به بدن زن شده و در نتیجه باعث پوکی استخوان میشه

  • Hadi گفت:

   واقعا ادم بی غیرتی هستی .حقتم همون احمقیه که زن تومیسه

  • محمد گفت:

   چیزی نمیتونم بگم چون عمق جهل و نادانی رو در شما میبینم.آخه شما با این حرف داری علنا نعوذو بالله روی حرف خدا هم حرف میزنی.کی تو رو آفریده؟!فکر کن یه کم.

   • s.bs گفت:

    اقای محترم تو دین اسلام‌چادر اجباری نیس …و امر ب معروف و نهی از منکر ک تو دین اسلام اومده با فوش و بدو بی راه نسبت ب نظر یه شخص دیگه نیست شما یاد بگیر توهین نکنی خودش کافیه ….خیلی از چادریا کلیپشون پخش شده ابروی هرچی چادریو بردن …بنظر بنده یه خانم میتونه حتی با مانتوهم باحجاب باشه

  • بنده ی خدا گفت:

   تو مگه ادمی که اینو داری میگی چشمت گور گوشت کر شد الهی

  • ناشناس گفت:

   بیبین اگه زن میگیری برای مردم و به حراج گذاشتنش بهتره که نگیری

 3. بنده ی خدا گفت:

  خاک تو سرت با این مطلبی که نوشتی خدا تورو شفا بده آمین

 4. antihijab گفت:

  با این تحلیلهای سطحی نمی تونید مانع اعتراض مدنی دختران شجاع ایرانی بشید.

 5. ناشناس گفت:

  خیلی خوب بود

 6. زری گفت:

  نظرتون کاملا اشتباه است. من خودم استاد دانشگاه هستم. همسر من پزشک هستند با اینکه امروزی هستند و همیشه شیک لباس میپوشند زمانی که اومدن خواستگاریم روی پوشش خیلی تاکید داشتند .من هم که خدا رو شکر چادر بسیار دوست دارم و حتی با چادر هم تدریس میکنم و هیچ موقع چادر برام محدودیت ایجاد نکرده. دختر هر چقدر عفیف تر و با حیا تر خواهان بیشتری دارد.خودم به شخصه میبینم دخترهای شل حجاب دانشگاه که فقط میتوان گفت جنس مخالف برای هوس و نیاز سراغشون میاد برا ی رابطه گذرا و کوتاه مدت. دختر با حجاب مثل مروارید در صدف است.

 7. رضا گفت:

  برو تاریخ و تفسیر کامل قران را بخون حجاب مختص به اسلام نیست ازاول بوده .مگه نمیبی شوکلات را تو پلاستیک میپیچند تا مگسهای شرور ومفسد طرفش نرند که همه جامعه را مسموم میکند

 8. رضا گفت:

  برو تاریخ و تفسیر کامل قران را بخون حجاب مختص به اسلام نیست ازاول بوده .مگه نمیبی شوکلات را تو پلاستیک میپیچند تا مگسهای شرور ومفسد طرفش نرند که همه جامعه را مسموم میکند

 9. _gomnam گفت:

  کسی که این متن رو نوشته باید بگه که بی حجابی درباره ی جلوی محرم این فواید رو داره وگرنه بی حجابی در جامعه،جامعه رو به سمت فساد سوق میده.
  بعضی ها شاید ندونند اما باید بگم که آقایون تمایل جنسی خیلی خیلی بیشتری به نسبت خانمها دارند و زود تحریک میشند.
  خوبی حجاب این هست که اگر پسری به هر دلیلی توانایی ازدواج رو نداشته باشه،دلش به زیبایی هر زنی آلوده نمیشه و مردانی هم که ازدواج کردند،زن خودشون رو بهترین و زیباترین زن میبینند و اینطوری جامعه گلستون میشه.
  داشتن یا نداشتن اعتما بنفس هیچ ارتباطی به حجاب نداره و این ثابت شده.

  زندگی ای که به خدا نزدیک تر باشه قطعا آرامش بیشتری داره.

 10. الهام گفت:

  سلام. نمیگم همه ی نظرات رو خوندم اما چندتایی که خوندم کافی بود. من ۲۸سالمه. یه دختر مسلمون هستم که به دینم که دین مهربانی و رحمت است افتخار میکنم. آقایی که در مورد حجاب ایراد میگیری اینو بگم خدا هر امری که داده بنا به حکمتش فقط به نفع و به خاطر بندش این حرفو زده. قرار نیست پیامبرشو بفرسته که چاقو زیر گلوی مردم بذاره. خدا دستور داده و اطاعت از دستور واجبههه. البته نا گفته نماند خدا در سوره بقره یا آیه الکرسی فرموده:لا اکراه فی الدین…. یعنی در دین اجباری نیست راه درست نشان داده شده است. کسی که از شیطان و هوای نفس پیروی کرد جایگاه او آتش است. خداوند فرمود ای پیامبر غمگین نباش تو فقط دستورات را ابلاغ کن. خدا خیلی مهربونه که اینو گفته والبته اتمام حجت کرده و تمامممم. حالا خوددانی که چقدر میتونی تو جامعه واسه خاطر حرف خدا تاثیر گذار باشی یا نباشی. چون اگر تو بیحجابی تاثیر داشته باشی مطمئن باش از چشم خدا پنهان نمیمونه. و کلی حدیث در این زمینه وجود دارد. ویکیش که برام جالب بود این بود که اگر مردی اجازه بده زنش به خودش برسه جلوی مردم ظاهر بشه با هرقدمی که مرد برمیداره یه خونه تو جهنم برای مرد ساخته میشه. من تا دوران دانشجوییم بیحجاب بودم ولی ته دلم از وضعیتم راضی نبودم آرامش روحی نداشتم و از طرفی کلی پسر مزاحمم میشد که فقط به عشقو حال خودش برسه…. من ناراحت بودم چون خدا نمیخواست که من اونطور باشم. بالاخره بعد از یه سختی هایی من به حجابم توجه کردم و موهامو بیرون نمیذارم. نمیگم خیلی باحجابم اما سعی میکنم اونی باشم که خدا میخواد. ولی الان شمار اون آدمایی که مزاحمم میشدن به شدت کم شد. البته اینو بگم که من دختر زیبایی هستم واینو هرکی منو میبینه میگه و با حجابم احساس میکنم که زیباتر میشم. دختری که خودش رو در معرض دید میذاره راحت اجازه میده خیلی ها در موردش فکرای ناجور بکنن و پیشنهادای ناجور بدن. غیر از این نمیتونه باشه چون من خودم تجربه کردم …واقعا اون آرامشی که الان دارم اونموقع نداشتم. قربون خدا برم که همه ی کاراش ازرو حکمته. به نظر من اگر بی حجابی تمام مشکلات جامعه نباشه حداقل میتونه نصفش رو درگیر خودش کنه. چون اگر الان بی حجابی مد نبود خیلی ها تو زندگیشون آرامش داشتند که باخیال راحت بیرون برن و کسی مزاحمشون نشه یا زن دیگه ای به چشم شوهرش نیاد که اونم بخواد تلافی کنه. خدا میدونه چه گناها که به خاطر بی حجابی اتفاق نیافتاده باشه و چه زنو شوهرا از هم سرد نشده باشن…..بحث خیلی پیچیدس که فقط خدا عالمه. این دو روز دنیا خیلی بی ارزشتر از اینه که حرف خدا که خالق ما است و بهتر از هرکس میدونه چی برا بندش خوبه رو زیر پا گذاشت. مثل مادری که نمیخواد بچش اتفاقی براش بیفته…. بی حجابی یا حجاب…..من هردوصورت رو تجربه کردم. فقط میتونم بگم حجاب برابر است با آرامش روحی……… لا اکراه فی الدین…… اجباری در دین نیست… اما راه درست رو انتخاب کن چون خداوند با انسانها اتمام حجت کرده است. به نفع خودتونه ……همین

 11. الهام گفت:

  سلام به همه. نمیگم همه ی نظرات رو خوندم اما چندتایی که خوندم کافی بود. من ۲۸سالمه. یه دختر مسلمون هستم که به دینم که دین مهربانی و رحمت است افتخار میکنم. آقایی که در مورد حجاب ایراد میگیری اینو بگم خدا هر امری که داده بنا به حکمتش فقط به نفع و به خاطر بندش این حرفو زده. قرار نیست پیامبرشو بفرسته که چاقو زیر گلوی مردم بذاره. خدا دستور داده و اطاعت از دستور واجبههه. البته نا گفته نماند خدا در سوره بقره یا آیه الکرسی فرموده:لا اکراه فی الدین…. یعنی در دین اجباری نیست راه درست نشان داده شده است. کسی که از شیطان و هوای نفس پیروی کرد جایگاه او آتش است. خداوند فرمود ای پیامبر غمگین نباش تو فقط دستورات را ابلاغ کن. خدا خیلی مهربونه که اینو گفته والبته اتمام حجت کرده و تمامممم. حالا خوددانی که چقدر میتونی تو جامعه واسه خاطر حرف خدا تاثیر گذار باشی یا نباشی. چون اگر تو بیحجابی تاثیر داشته باشی مطمئن باش از چشم خدا پنهان نمیمونه. و کلی حدیث در این زمینه وجود دارد. ویکیش که برام جالب بود این بود که اگر مردی اجازه بده زنش به خودش برسه جلوی مردم ظاهر بشه با هرقدمی که مرد برمیداره یه خونه تو جهنم برای مرد ساخته میشه. من تا دوران دانشجوییم بیحجاب بودم ولی ته دلم از وضعیتم راضی نبودم آرامش روحی نداشتم و از طرفی کلی پسر مزاحمم میشد که فقط به عشقو حال خودش برسه…. من ناراحت بودم چون خدا نمیخواست که من اونطور باشم. بالاخره بعد از یه سختی هایی من به حجابم توجه کردم و موهامو بیرون نمیذارم. نمیگم خیلی باحجابم اما سعی میکنم اونی باشم که خدا میخواد. ولی الان شمار اون آدمایی که مزاحمم میشدن به شدت کم شد. البته اینو بگم که من دختر زیبایی هستم واینو هرکی منو میبینه میگه و با حجابم احساس میکنم که زیباتر میشم. دختری که خودش رو در معرض دید میذاره راحت اجازه میده خیلی ها در موردش فکرای ناجور بکنن و پیشنهادای ناجور بدن. غیر از این نمیتونه باشه چون من خودم تجربه کردم …واقعا اون آرامشی که الان دارم اونموقع نداشتم. قربون خدا برم که همه ی کاراش ازرو حکمته. به نظر من اگر بی حجابی تمام مشکلات جامعه نباشه حداقل میتونه نصفش رو درگیر خودش کنه. چون اگر الان بی حجابی مد نبود خیلی ها تو زندگیشون آرامش داشتند که باخیال راحت بیرون برن و کسی مزاحمشون نشه یا زن دیگه ای به چشم شوهرش نیاد که اونم بخواد تلافی کنه. خدا میدونه چه گناها که به خاطر بی حجابی اتفاق نیافتاده باشه و چه زنو شوهرا از هم سرد نشده باشن…..بحث خیلی پیچیدس که فقط خدا عالمه. این دو روز دنیا خیلی بی ارزشتر از اینه که حرف خدا که خالق ما است و بهتر از هرکس میدونه چی برا بندش خوبه رو زیر پا گذاشت. مثل مادری که نمیخواد بچش اتفاقی براش بیفته…. بی حجابی یا حجاب…..من هردوصورت رو تجربه کردم. فقط میتونم بگم حجاب برابر است با آرامش روحی……… لا اکراه فی الدین…… اجباری در دین نیست… اما راه درست رو انتخاب کن چون خداوند با انسانها اتمام حجت کرده است. به نفع خودتونه ……همین

 12. سارا گفت:

  از نظر من کسى که این کار ها رو بکنه دوست داره زودتر به جهنم بره و واقعا نمى دونم خداوند روز قیامت به کسى که برعکس حرف آن را مى زند چه کارى مى کند
  یکى از گروه ها که وارد جهنم مى شوند که براى فتنه و فریب مردان خود را آرایش و زینت مى کنند
  حدیث از پیامبر اکرم

 13. از طرف دخترى باحجاب گفت:

  حضرت رسول اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم ) : یکی از گروهی که وارد جهنم می شوند زنان بدحجابی هستند که برای فتنه و فریب مردان خود را آرایش و زینت می کنند . ( کنزالعمال ، ج ۱۶ ، ص ۳۸۳ )

 14. panther گفت:

  سلام وقت بخیر حجاب داشتن خیلی بهتر از بی حجابی یا بد حجابی هست چون حجاب کامل چه برای مرد یا چه برای زن باعث بالا رفتن شخصیت اون فرد در جامعه میشه ۹۷/۰۲/۲۵ 

 15. خسته از دنیا گفت:

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون

 16. ترنم گفت:

  پس چرا دخترهایی که زمانی که حجاب و چادر رو کنار میزارن خواستگار پیدا میکنند و ازدواج میکنند.من خودم محجبه هستم.خیلی نیش و کنایه از اطرافیان و دوستان و حتی محجبه ها و … شنیدم بالاخره ی روز از این دنیا میرم و از دست نیش و کنایه ها خلاص میشم .این خانم های بیحجاب باعث میشن زندگی برای ما محجبه ها سخت تر بشه.

 17. ترنم گفت:

  این سودهای بانکی و وام های بهردار بانکی سفره مردم رو آلوده کرده و دین رو از خانواده های فراری داده.ربا یعنی جنگ با خدا.
  من دیدم خانواده هایی که مذهبی بودند ولی از زمانی که به سمت وام های بهره ای و سپرده های بهره دار رفتند حجاب ک هیچی نماز و غیرت و خیلی چیزهای دیگه از زندگیشون رفته اخر این رباخوری دشمنی با خداست و بس.

 18. S گفت:

  کاش بفهمید که هر کی حجابو دوست نداره، بخاطر جلب توجه دیگران و جذب مردا نیست! فقط نمیخواد بخاطر تحریک نشدن مردایی که نمیتونن به غریضه حیوانیشون غلبه کنن خودشو تو بند قرار بده!

 19. Fatima گفت:

  متاسفم برای این جامعه.من یه دخترم و قبلا هم حجاب عالی نداشتم اما از وقتی چادر میپوشم نه تنها اعتماد به نفسم بهتر شده بلکه دیگران هم بیشتر به من اعتماد و توجه میکنن پس این مطلب های چرت و پرت که چیزی جز جمع کردن گناه بیشتر نداره رو جمع کن??

 20. مهری گفت:

  با نام خدا قلب ها آرام میگیرد‌..همین که میگویم خدا ،هم چیز برایم معنی میشود برایم مهم نیست دیگران دیدشان نسبت به من چگونه است یا بهتر بگویم اینکه مرا با چه تیپی بپسندند مهم برای من خداست که دوست وهمدم لحظه های زندگیمه خدایی که به جز خوبی برام چیز دیگه ای نمیخواد طوری آفرید منو که خودش میپسنده بروی سرم منت نداره نه میگه خیلی خوش کلی یا نه زشتی ازنظر من تمام وجودم از نظر او باید زیبا باشه وهرگاه که بیرون میرم به آسمان نگاه میکنم و لبخندش وحس میکنم همین برام کافیه که لبخند خدا رو دارم پس حجاب رو دوست دارم و بر سیاهی چادرم بوسه میزنم که بوی چادر خاکی مادرم زهرا میدهد بوی قطره قطره خون شهدا..ونه مردمی که به گناه من راضی هستند تا به هوس دنیایی خودشون برسن.خدایا به نام تو قدم می‌گزارم که بزرگی ودر نگاه تو میخواهم زیبا باشم مهم نیست دیگران زیبایی را چگونه میبینند .. و چه خوب گفته شد که مد پوشان بدانند آخرین مد کفن است.

 21. آیــه گفت:

  سلام خداروشکر میکنم از اینکه ۹۹ درصد از کامنتا طرفدار حجاب و عفت و حیا بودن هم دخترا هم پسرا . ان شالله هر کجا هستید تنتون سلامت باشه و از وسوسه شیطان و بنده های شیطان دور باشید و ان شالله همسرانی همچون خودتون خدا قسمتتون کنه . ان شالله حضرت زهرا دعاگوی همتون باشن . یا علی

 22. ناشناس گفت:

  به نظر من این متن سطحی و ناپخته است انگار که یک ادمی که عقل اجتماعیش از سنش پایین تره این متن مثلا تشویق به حجاب رو نوشته باشه.

 23. مهندس گفت:

  خیلی خیلی عحمقی

 24. ناشناس گفت:

  واقعا متاسفم برای افرادی مثل شما بخاطر درک پایین و دیدگاه غلطی که دارید هیچ کس از این افکار به جایی نرسیده اگه کمی سواد داشتین و مطالعه میکردید اینارو نمینوشتید همین بهتر که نظراتتون رو برای خودتون نگه دارید

 25. دنیز گفت:

  چون حجاب بین زن و مرد تفاوت داره بس به نظرم زنان هم باید مثل مردا باشه حجابشون در غیر اینصورت زن چرا باید اذیت بشه بخاطر مردا

 26. ناشناس گفت:

  سلام شناخته شدن انسان به ایمان و عفاف، سالم ماندن از طمع دیگران را به دنبال دارد. از آیه ۵۹ سوره احزاب استفاده می شود که چادر به سر کردن و پوشاندن زن موجب می شود تا بینندگان بفهمند که این زن، مسلمان و مؤمن و پاک است و ملعبه دست هوسرانان نیست.

 27. ناشناس گفت:

  الان که مملکت اسلامیه اجازه نمیدن با چادر عکس سه در چهار بگیری. اگر آزادی و لختی بیاد ما با حجاب ها باید دور شناسنامه و کارت ملی و مدرک و … رو خط بکشیم.
  مردایی که الکی دلسوزن و واسه بی حجاب بودن زن ها میجنگند آیا به فکر حقوق و پول مساوی زن ها هم هستند؟ فقط هوسشون واسشون مهمه که حتی زن های متاهل هم تو گزینشون باشه
  اون شوهرهای بی غیرتی که مشکلی با بی حجابی زن هاشون ندارن فکر میکنن زنشون رو بفرستن تن فروشی و زنه اینقدر ساده لوحه به خاطر عشقش پولی هایی که از این راه به دست میاره دو دستی تقدیم آقا میکنه.

 28. ناشناس گفت:

  دلم میخواهد کسانی رو که نظرشون روی بی حجابی هست رو روز قیامت ببینم که چطوری حسرت میخورند واااااقعاًمتاسفم

 29. سینا گفت:

  خانم های باحجاب و مخصوصا چادری برای من احترام خیلی زیادی دارن

  وقتی هم می بینم همسرم رفتار باحیا و پوشش کامل و سالمی داره قلبا بهش علاقه پیدا می کنم چون با این رفتارش داره به من نشون میده زندگیش، شوهرش و خدا براش خیلی اهمیت دارن

  ممنون از این که مطالب مفید می نویسین

 30. سما گفت:

  اره به افرادی که کمبود محبت دارن و درواقع عقده دارن خوبه اما کسی که اصالت داره خودشو به حراج نمیزاره من یه دختر ۱۸ ساله چادریم به لباسی که از حضرت زهرا برام به جا گذاشته افتخار می کنم رشتم انسانی و کاملا اعتماد به نفس دارم حتی چند بار روبروی هزاران نفر صحبت کردم
  اگه بی حجابی شخصیته حیوانات از ما باشخصیت تر هستند…
  من یه دختر کاملا با نشاط هستم
  لطفا چرت و پرت نگید
  ممنون که باعث خندیدن من شدید با این چرت و پرت ها

 31. سیم گفت:

  اره به افرادی که کمبود محبت دارن و درواقع عقده دارن خوبه اما کسی که اصالت داره خودشو به حراج نمیزاره من یه دختر ۱۸ ساله چادریم به لباسی که از حضرت زهرا برام به جا گذاشته افتخار می کنم رشتم انسانی و کاملا اعتماد به نفس دارم حتی چند بار روبروی هزاران نفر صحبت کردم
  اگه بی حجابی شخصیته حیوانات از ما باشخصیت تر هستند…
  من یه دختر کاملا با نشاط هستم
  لطفا چرت و پرت نگید
  ممنون که باعث خندیدن من شدید با این چرت و پرت ها

 32. بنده خدا گفت:

  سلام حجاب یه ذره ازچشم هانگهت میداره من خودم حجابمورعایت میکنم وحتی وقتی کنارمامانمم راه میرم مردا چپ چپ نگاه میکنن وخجالتم نمیکشن مام به روی خودمون نمیاریم آیه قرآنم اول به آقایون گفته نگاهتونو کنترل کنین وحتی به زنان گفته حجاب داشته باشین بهتره نه اینکه اجبارکنه.

 33. دریا گفت:

  درود
  من نه با حجاب اجباری موافقم نه با بی حجابی اجباری نوع پوشش هرکس به خودش مربوطه و خودمم به هیچ عنوان چادر سر نمیکنم

  ولی بهتر بود تیتر این مطلب رو میزدید فواید ظاهری بد حجابی چون داخل مطلب هم اشاره کردید که پشت پرده این فواید چیز دیگریست

 34. ممد گفت:

  خطاب به اون خانمایی ک به غیر چادری ها ایراد میگیرند میگم والا من با دیدن خانم چادری با چادر براق و آرایش کرده و عطر زده بیشتر تحریک میشم تا خانم بد حجاب

 35. مدافع چادر مادرم فاطمه (س) گفت:

  اصلا هم اینطور نیست توی این مطلب اون مواردی که ذکر کردن چی معلوم خانم های چادری نداشته باشن ؟ چی معلوم خانم هایی که چادری باشن از خانم های بی حجاب هم بهتر باشن شما یه جوری میگید انگار خانم های بی حجاب از همه بهترن بعدشم اون بی حجابا یا به خدا اعتقاد ندارن یا یا فکر میکنن روز قیامت نیست اینهمه میرین توی اینترنت یکم درمورد همین چیزا تحقیق کنین توی این دور و زمونه هرجا بری ماشا ا… بعضی از اقایون چشم چرونی میکنن \س بهتره چادر ب\وشیم اون چیزی که ماها داریم الان دربارش صحبت میکنیم از روز عاشورا و کوچه \س کوچه های مدینه و شام و \شت در خونه ی حضرت علی گذشته تا به ما رسیده و ما قدرشو نمیدونیم برای سلامتی امام زمان و شهدا صلوات

 36. برادر بسیجی گفت:

  همه این حرف ها بی ارزش است دختری که حجاب کامل نداشته باشه یک کالا مصرفی بیشتر نیست

 37. برادر بسیجی گفت:

  وای بر ما اسمون را گذاشتیم شیعه ولی خواهرانمان حجاب کامل را رعایت نمی کنند

 38. سرباز گمنام گفت:

  این چرت و پرت ها چیه نوشتی ؛میخوای بی حجابی رو رواج بدی مذدور دشمن. بی حجابی چیزی جز بد بختی و گناه و ذلالت برای زنان جامعه ما نداره . جمع کن این کار رو . از خدا و روز قیامت نمی ترسی. هیچ کاری بدون جواب نیست . میدونی با این کارت داری فساد رو رواج میدی.این مطالب رو پاک کن ان شا الله خدا شما می بخشه او بخشنده است. با این مطلب ها بی حجاب ها را تشویق می کنید. خواهش مندم دیگر از مطالب گمراه کننده نگذارید

  • bahejab گفت:

   سلام دوست عزیز شما اصلا مقاله را دقیق خوانده اید؟ آیات قران که در آن مثال زده چطور؟
   پیشنهاد میکنم دقیق بررسی کنید

 39. سرباز گمنام گفت:

  بسم رب الشهدا.سلام.همه به من بگید .کسی از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بیشتر میدونه؟؟ پس حرفی نمیمونه.اگر کسی فرد دین داری را اذیت کند ان فرد دین دار مورد رحمت قرار میگیرد:حدیث.من به همه توصیه می کنم برید زندگی شهدا رو بخونید زندگی تون عوض میشه به عنوان مثال کتاب سلام بر ابراهیم .من زندگی مو مدیون اون هستم :شهید ابراهیم هادی. خیلی ها مثل شما بودن بی حجاب که این کتاب رو خوندن محجبه شدن .نه تنها محجبه بلکه شروع با کار خیر هم میکنند. الان امام زمان عج داره نگاتون میکنه احترام اونو داشته باشید.هیچ شخصی با فحش هدایت نمیشه این یادتون باشه .هر حرفی که می زنید یه جواب داره تو روز قیامت .۳صلوات هدیه به شهدا

 40. سرباز گمنام گفت:

  سلام بر همه . لطفا اگر توهینی چیزی به کسی شد مارو حلال کنه.اما میدونید کسی که با عملی یا حرفی بین مسلمین تفرقه ایجاد کنه مذدور دشمن هستش .مثل همین مطلب.و اینکه شرمنده نوشتم چرت و پرت .چون واقعا این مطالب خیلی نادرست بود . بخشنده بخشیده میشه.گناه این کار مال کسی که اونو رواج میده هم ثبت میشه برای هر نفر که گمراه میشه البته انقدر مسلمانان با غیرت داریم که … پس لطفا پاکش کنید.من یکم در تعجبم چرا این مطالب رو هنوز پاک نکردید.

  • bahejab گفت:

   سلام تشکر از لطف شما مطمئن باشید راجب پیامهای دوستان حتما بررسی مجدد صورت میگیرد. دوست عزیز این مقاله در واقع آسیبها را دارد بررسی میکند! مشکل شما با این مقاله چیست؟ در واقع حس یک خانم بد حجاب که فکر میکند با بد حجابی مثلا اعتماد به نفس بیشتری میگیرد اما ادامه مقاله به رویکرد آسیبها میپردازد. در واقع حسی که درون یک زن بد حجاب یا بی حجاب هست را بررسی میکند! مشکل چیست دقیقا؟

 41. .. گفت:

  من اگه چادر میپوشم نه به خاطر ترس از از قیامت و جهنم
  نه به خاطر نعمت بهشت ….البته درسته که خدا خودش گفته
  ولی من به خاطر اون ارامشی که توی همین دنیا از خدا میگیرم و اون
  امنیتی که میگیرم تو این جامعه ی بی فرهنگ…. که داخلش مشتی ادمایی
  که اصلا ارزش ندارن و دیدشون به زن و دختر که خودتون میدونید چیه…. .
  و خیلی دلایل شخصی که قطعا امتیاز بیشتر از بی حجابی هست ..
  البته درسته که زندگی هر کس به خودش مربوطه …و مهم تر از همه فکر و نیت بک خانم با حجاب یا بی حجاب هست …. .

 42. یه دختر گفت:

  من که بی حجاب مو بی حجابی رو خیلی دوست دارم چون به هم اعتماد به نفس میده .درضمن چادر سیاه باعث افسردگی میشه

 43. مرسانا گفت:

  اگه تو خانوادت بهت توجه نمیکنند. بیا بی حجاب شو! بیا بگو خانوادم به من اهمیت نمیدند. بیا بی حجاب شو و بگو هر بلایی سرم اومد برای خانوادم اهمیت نداره, با حجاب حالا نه حتما چادر با حفظ قشنگیای خدادادیت زیباییتو موندگار تر کن, با حجاب اعتماد به نفس بیشتری داری چون مطمئنی کسی نمیتونه به خودش اجازه بده چشم چپ نگاه کنه یا نزدیکت شه تو در امنیت کاملی. اینگه به خاطر چیزی که خودت براش زحمت نکشیدی چه فایده داره که تحسین شی؟ نه خودت براش زحمت کشیدی نه موندگاره! وقتی به خاطر یک کاری یک فعالیتی که خودت برای رسیدن بهش تلاش کرده باشی و رسیده باشی لذت تحسین کردن دیگران بهتره یا چیزی که با یک زبونم لال اتفاق بد نابود میشه؟ ببخشیدا ولی بیا با بی حجابیت بگو که من هیچ استعداد و توانایی ندارم و پیداش نکردم تا بتونم کمی لباس های شلوغ تری بپوشم که شما برای دو ثانیه تحسینم کنید برید! من کمبود محبت دارم.

 44. مرسانا گفت:

  ولی دوستان! برای یک بار هم شده این متنو بخونید بعد به نویسندش فحش بدید.

 45. یه دختر گفت:

  من به این حرفایی که می زنی اصلا اهمیت نمیدم در ضمن انقدر از چادر و هرچی مثل حجاب می خواد باشه من بدم میاد
  من از نویستنده این متن خیلی تشکر می کنم که از بی حجابی تعریف کرده.

 46. دختر گفت:

  من به این حرفایی که می زنی اصلا اهمیت نمیدم در ضمن انقدر از چادر و هرچی مثل حجاب می خواد باشه من بدم میاد
  من از نویستنده این متن خیلی تشکر می کنم که از بی حجابی تعریف کرده.

 47. ناشناس گفت:

  این کلام را فردی منافق نوشته و شاید هم مزدور دشمن است حجاب زن را محدود نمکند بلکه عزت و وقار به زن می دهد

 48. طاهره گفت:

  با حجابی

 49. sara گفت:

  اگر کمی به این حرفا دقت کنین متوجه میشین که فواید بی حجابی رو از زبون بی حجاب ها نوشته
  لطفا متن رو با دقت بیشتری بخونین تا متوجه‌ی ایه های قران بشین
  من خودم چادر سرم کردم بی حجاب هم بودم هر دوتاشون رو تجربه کردم ولی به جرئت میتونم بگم هیچی مثل حجاب نمیشه شما حجاب رعایت کنین اگر باز نگاهای کثیف رو رو خودتون حس کردین خیالتون از خودتون راحته و اینکه نگاه بقیه هرز میپره به شما مربوط نیست

 50. هانیه گفت:

  کی گفته آفتاب که به پوست نخوره باعث پوکی استخوان میشه اگه یه کم بیشتر مطالعه کنی خانمهایی که حجاب میکنن کمتر به سرطان پوست مبتلا میشن !!!عقل کل….اینکه خودت به حراج بزاری اعتماد به نفس بیشتری میگیری ؟؟؟واقعا که😐😐

 51. ناشناس گفت:

  واسه کسی که خودشو در این حد و اندازه میدونه که حجابشو رعایت کنه تا یه‌نفر پیدا شه اونو بگیره بحث کردن در رابطه با این مسائل بی فایدست اینا یا واقعا نفهمن یا خودشونو به نفهمی میزنن

 52. طلوع گفت:

  چرااینارومیذارید آخه زیبایی های کوتاه مدت آخه چه فایده ای داره متاسفم براتون

 53. یه بنده خدا گفت:

  هیچ چادریا افسردگی نیست.. اونای بی حجاب هستن یعنی خودش به مردم فروختن نه برای همسرش… برای همین طلاق زیاد شدن . افتخار بر چادریا که فقط برای همسرش هست.

 54. سرباز گمنام گفت:

  بسم رب الشهدا و صدیقین.سلام. من دوباره خوندم اونو .شما فکر میکنین همه کل مطلبو می خونند.من میگم شاید یه تعداد فقط تیتر هارو بخونن و وقت یا حال برای خوندن کل مطلب نداشته باشند.شخص درباره حجاب میزنه تحقیق بعد فقط تیتر هاشو می خونه و به بی حجابی ادامه می ده و تشویق هم میشه.یه تعداد میان یه نگاه می کنن(همرو نمی خونند) و بعد میگن بی حجابی بهتره. لطفا درباره حجاب مطلب بزارید . خواهش خواهش می کنم برای شادی امام زمان عج و ظهورش ۱۴ صلوات بفرستیم و بعد این مطلب پاک بشه .ممنون.. و یه چیز دیگه . من خوش حالم که این همه ادم با غیرت داریم..و اینکه هر شخص با بی حجابی یه سیلی به حضرت فاطمه زهرا س میزنه (ایت الله بهجت). و یه چیز دیگه هیچ چیز با فهش درست نمی شه..والسلام

 55. سامان گفت:

  بی حجابی خیلیم خوبه هرکس هر جور دوس داره باید لباس بپوشه من یکی از ملاکای ازدواجم اینه خانومم بی حجاب باشه

  • bahejab1 گفت:

   سلام
   شواهد نشون میده یا شما خانوم بی حجاب هستی و در قالب مرد پیام گذاشتید و یا اینکه علیه فطرت غیور و پاک مردانه خود با دستاویز تبلیغات منفی، می جنگید که این اختلال برایتان پیش آمده و برای آشنایی با واژه فطری و بین المللی عفاف و حجاب و حالت مردانه غیرت حتما کتاب های خانم وندی شلیت آمریکایی را مطالعه بفرمایید

 56. چادرم افتخارمه گفت:

  الحمدلله رب العالمین که فواید بی حجااابی هم بررسی شد!!!!😁😁😁😁
  یه عمره که ما داریم میگیم خانم محترم اگه دلت میخواد کالا باشی، مایه لذت و کیف و هوس مرد نامرد باشی بی حجاب باش.
  کاملا قبول که به فرد بی حجاب توجه بیشتری میشه. حالا چرا؟ چون هوس بر انگیزه….
  خانم بی حجاب، این توجهی که بهش میشه به خاطر خودش و شخصیتش نیست به خاطر برآمدگی های بدنشه😁😁😁😁
  خدا وکیلی سختت نیست مرد و نامرد ازت سوء استفاده کنن برا لذت خودشون؟

 57. . گفت:

  سلام
  به نظر من اگر باحجاب باشی و یک مسلمان باشی همه بهت اعتماد میکنن و این باعث میشه که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنی من تلاش میکنم که دختران را به مسلمان بودن و حجاب دعوت کنم

 58. معصومه گفت:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی هستم یه دختر چادری.می دونم اگه ارایش کنم و…خیلی مورد توجه قرار میگیرم و خوشگل تر میشم اما من به پوششی که مبتنی بر چادر باشه علاقه دارم
  اینطور هم نیست که ادم بسته ای باشم خیلی درسخون و زرنگم و با بیشتر دخترا چه با حجاب و چه بی حجاب حسابی دوستم
  هر چند دوستام بهم میگن ول کن این چادر رو ولی من نمیتونم
  معتقدم هر چی با اخلاق تر باشیم مسلمون تریم چون پیامبر میگه من برای مکارم اخلاق اومدم
  فوش دادن و بی حرمتی کردن نشونه ی اینه که ما مسلمون واقعی نیستیم
  همه ی مردم ایران رو دوس دارم…

 59. ناشناس گفت:

  دیسیپرین نه ، دیسیپلین

 60. باحجاب گفت:

  مثلا کسی بیحجاب هست گوشش بیرون از شالش هست میخواد بگه من گوش دارم چادری گوش نداره. لطفا اینجوری جوانهای ساده و پاک رو الوده خودتون نکنید.

 61. hoda گفت:

  سلام نمیدوم چرا ما پوشش رو فقط در بی حجابی کامل یا با حجاب کامل میبینیم هستن ادمایی که چادر ندارند ولی واقعا با حیا عفیف و با حجابن ، چادر حجاب برتره و اجباری بهش نیست همون قدر هم هم بد حجابی و بد لباسی در شان انسان نیست

 62. یه دختر چادری گفت:

  چادر زمانی زیباست که شخصی که آن را بر سر می کند قلبی پاک ، بی ریا و بی آلایش داشته باشد .
  پس چادری بودن و حتی چادر داشتن لیاقت هر کسی نیست …
  دختران چادری به قول امروزیا یه لایک حضرت زهرا ( س ) و امام زمان ( عج ) رو به میلیون ها لایک پسرای کف خیابونی و الاف نمیدن …
  مراقب باشید از درگاه خداوند و پیشگاه حضرت زهرا و امام زمان بلاگ نشید که اونوقت همه ی شما که این مضخرفات رو تایید کردید نمی دونین چه خاکی به سرتون بریزید …
  در ضمن افسردگی رو شما وامثال شما بی حجاب ها و ولگرد ها با آلودگی هاتون به جامعه و ما دخترای چادری تزریق می کنید نه چادر زیبای ما …
  خوب البته حق دارین . سیاهی چادر ما زیبایی و آرامشی داره که امثال دخترای بی حجاب و بی فکری مثل شما تا ابد نمی تونین اونو درک کنید …
  پس همون بهتر که با حجاب ها به دنبال گرفتن لایک از حضرت زهرا و امام زمان و دخترای بی حجاب هم به دنبال لایک پسرای الاف و خیابونی باشن …
  به هر حال روز قیامتی هست و در اون روز مشخص خواهد شد که کدوممون رستگار و عاقبت بخیر می شیم …
  اصلا خلایق هر چه لایق …
  و چه زیبا توی قرآن گفته شده که :
  (( * ما شب را برای آرامش قرار دادیم *)) . سیاهی چادرما هم ، اندازه سیاهی شب به ما آرامش میده …
  به هر حال این متنو هر آدم فاسدی گذاشته بود به دنبال منحرف کردن دخترای با عفت و با حیا و به دنبال پا برجا کردن راه دخترای بی حجاب و به گمان خودش خوشحال کردنشون بوده اما غافل از اینکه دخترای چادری به هیچ وجه با این چرت و پرت ها و مضخرفات از راهشون منحرف نمیشن و اگر هم این متنو خوندن فقط به دنبال کمی خندیدن و تفریح بودن … همین ، البته خوشحال شدم که نظرات زیبای دوستان خوب و با حجابم رو دیدم و خوندم و خیلی خیلی ازشون ممنونم …
  اجرتون با حضرت زهرا ( س ) …
  آرزو می کنم بحق پهلوی شکسته حضرت زهرا ( س ) که دلیل خلقت تمام عالم هستی ان هر کسی که این متنو گذاشته چه دختر چه پسر سزای عمل زشتش رو ببینه هر چند که ذره ای شک برای به وقوع پیوستن این اتفاق ندارم
  و پیام آخرم به همتون :
  به هر حال ما و حضرت زهرا ( س ) برای شما گمراها دعا می کنیم و امیدواریم به شفای عاجلتون .
  بازم میگم : خلایق هر چه لایق ‌‌‌…

 63. HF گفت:

  هرکی نظر خودشو داره ولی به نظر متن بهتره که حجاب داشته باشیم حجاب اجباری نیست و حجاب مزایایی هم داره خود من محجبه نیستم و چادر سر نمی کنم. خدا گفته چادر چون چادر همه جای بدن را می پوشاند و دیگه نیاز نیست نگران باشیم. من چادر سر نمیکنم چون نمی تونم چادرو جمع کنم. اگه چادر به زمین کشیده بشه این بی احترامی به چادره.خانومی که گفتی چادر سیاه افسردگی میاره شما بعضی وقت ها شال مشکی یا مانتو مشکی سر نمی کنی؟ تازه شما میتونید چادر رنگی سر کنید.

 64. starge_familar گفت:

  واقعن به شعور و دینت شک کردم عاقایی که این متنو نوشتی
  خلاصه بگم فقط داری اکسیژن حروم میکنی
  همین!

 65. مریم گفت:

  خیلی عالی بودوجذاب..درکل کسی که زیبایی های خودش روازنامحرم حفظ کنه خداوندزیباییهای اورادوچندان میکنه…حقیقتی که خودم بهش رسیدم…زکات زیبایی حفظ کردن خودازنامحرمه

 66. ابراهیم گفت:

  واقعا مخرفه

 67. R گفت:

  اینجوری هیچ چیز حل نمیشه هیچ چیز.از بیخ و بن فاسده.نسل هایی به بار اومده که مردها خودشون رو برده ی غریزه میدونن و مختار به هر کاری.حجاب اجباری باید برداشته بشه وقتی که مرد های جامعه آمادگیش رو پیدا کردن.وقتی دو جنس فهمیدن که جنس مخالف هم یه آدمه نه یه موجود فضایی که باید با دیدنش حالی به هولی شد

 68. ناشناس گفت:

  به نظر من بی حجاب بودن هیچ فایده و مزایایی ندارد و انهایی این متن را در اینترنت میگذارند که مردم ایران را بی حجاب کنند. البته وقتی با حجاب هستیم همه ارزش بیشتری به ما قاعل میشوند

 69. نیلوفر گفت:

  با تمام وجود میگم:زیبایی های من حراج چشم های بیگانه نیست

 70. رضا گفت:

  دختر وقتی حجاب داشته باشه خیلی خوشگلتر میشه. من صد تا رفیق دارم همه شون یک نظر دارند که ما دختر باحجاب رو بیشتر دوست داریم. منظورم از حجاب این نیست که باید حتما چادر مشکی بپوشه. حداقل از این مانتوهای جلو باز یا ساپورت های تنگ استفاده نکنه. حالا به هر حال زندگی هر کسی دست خودشه. نمیشه اجباری به کار برد

 71. Z گفت:

  خاک بر سر تون با اون تفکرات احمقانتون لیاقت حجاب رو ندارید وگرنه این چرت‌وپرتا رو نمیگفتی

 72. زینب گفت:

  سلام.متن جالبی بود.حجاب خوبه به انتخاب خودت باشه یعنی به چادرت افتخارکنی…این مطالبم واسه کمک به تویه تابدونی حجاب یعنی چی پس لطفا اگه کمک نمیخوای بدوبیراه هم نگو.شایدبگی خل وچل اما مطمئنا همه میدونن جنس ارزون زیاد طرفدارداره…

 73. Zeinab گفت:

  سلام.متن جالبی بود.حجاب خوبه به انتخاب خودت باشه یعنی به چادرت افتخارکنی…این مطالبم واسه کمک به تویه تابدونی حجاب یعنی چی پس لطفا اگه کمک نمیخوای بدوبیراه هم نگو.شایدبگی خل وچل اما مطمئنا همه میدونن جنس ارزون زیاد طرفدارداره…

 74. حسین صفایی گفت:

  حجاب خوب هست براکه این چادر جلو حجاب می گیره

 75. Matin گفت:

  سلام .
  من میخواستم چندتا موضوع رو ابنجا اشاره کنم بهش که زکم صحبت هامو طولانی میکنه اما چه میشه کرد که موضوع ، موضوع مهمی است و اصلا جای شوخی و مسخره بازی هم نداره و سالیان سال داره در موردش بحث میشه .
  من تقریبا اکثر پیاما رو خوندم و بد دیدگاه خیلی ها آشنا شدم .
  اولا خواستم تشکر کنم از این دوست گرامی و عزیز که اینقدر جذاب و حرفه ای موضوع رو نوشتن و خواندن مطالبش انصفا تو این وضع بد حجابی یا بی حجابی الان مردم جامعه ، به دل می چسبه . اما برخی از دوستان درست میگفتن که بهتر بود عنوان سایت را فواید ظاهری بد حجابی میذاشتید . اما به هر حال فرقی هم نمی کنه چون اینا اصل ماجرا نیستن . اصل ماجرا خود موضوع حجابه .
  دوما ، من خودم یک مرد هستم و به نظر مسئله حجاب را که برای خانم ها است بهتر است به عهده خود خانم ها بگذاریم . این حرف من سوءبرداشت نشه . فقط منطورم اینه تا وقتی که خانم ها خودشون صحیح و سالم تو جامعه حضور دارن ، چه لزومی داره ما آقایون برای چیزی که به آن ها مربوط می شود تعیین و تکلیف کنیم ؟
  سوما ، خیلی از دوستان تو بین همین کامنت گذاران هستند که از حجاب طرفداری می کنند و خودشون در باطن آدم های کثیفی هستند و در خلوت خودشون هزار و یکی غلط میکنن(مثلا در ایام محرم برای دختر بازی به بیرون می روند و در مسجدها یا دسته ها حضور می یابند) و فقط برای اینکه یه کامنت قشنگ بخوان بذارن که بگن ما این کاره نیستیم ، پیام میدن و یا بالعکس . افرادی هم هستند که شاید نیت بدی نداشته باشند و افراد بدی باطنا نباشند اما وقتی می بینن در بسیاری از کشورهای غیر اسلامی که در آن ها حجاب اصلا وجود ندارد ، چقدر انسان ها مهربانانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند و چقدر جرم و جنایتشان کمتر از کشورهای مسلمانی است که دم از اسلام دروغین می زنند ، باید هم کمی حق به این دوستانمان داد که یکم گیج بشوند . اینجا جا داره اول از همه بگم اسلام به ذات خویش ندارد عیبی بلکه هر عیبی است از مسلمانی ماست . من خودم وقتی به نمازخانه دانشگاهم میرم و می بینم که نماز گزاران ما چگونه نماز می خوانند و آنقدر عجله در خواندن نمازشان دارند که انگار که نه انگار دارند با خدای خودشون راز و نیاز می کنند . همین میشود که نتیجه کار دوستان افراطی مسلمان ( مثل آقایی محترمی که با اسم سرباز گمنام کامنت گذاشتند) میشود که متن رو کاملا مشخصه که اصلا نخوانده و یک کامنت کاملا افراطی می دهد و اسم هر چی مسلمان هست رو خراب می کنند . بنده نه خودم اهل بسیج و مسجد محلمون هستم که بخوام نظرات افراطی گرایانه ای دهم یا اینکه از صبح تا شب در امامزاده محل ول باشم که یادم بره که وظیفه یک دانشجو یا دانش آموز درس خواندن است و نه اهل بی بند و باری و بی حجابی که بچه های مردم رو بخوام تشویق کنم برن سمت هرزه گری و فاحشگی . می دونم میخوان خیلی تون بگید مگه ماهایی که بی حجابیم هممون فاحشه هستیم ؟ حق با شماست همتون نه . به قول انیشتین هیچ صفر یا صدی وجود نداره . اما آخرش که چی . متاسفانه خیلی ها میان میگن : “بابا ول کن تو وضعیت مملکت تو هم گیر دادی یه کاره رو موضوع حجاب . الان گرونی و بدبختی و قحطیه بعد اونوقت همه مشکل مردم ما هم حجابه که اینقدر بهش گیر میدید(اینجا جا داره بگم خدا فقط لعنتش کنه اون کسی رو که باعث و بانی این گرونی ها و اختلاس های میلیاردی شد تا مردم موضوع حجاب و دین اسلام رو با مسائل مالی و سیاسی مملکت اشتباه بگیرن. فقط از خدا میخوام در همون حد که به مردمش بدی کرد بهش بدی بشه .) ؟” اما در پاسخ منطقی به این دوستان باید بگم اگر یه وقت خدای نکرده گرانی و تورم پدر مردم رو داشت در می آورد ، ماها یعنی این حقو داریم که آدم خوار بشیم یا حتی هرزه گری کنیم یا حتی حالا که وضع بدتر شده بریم تو خیابون دنبال دختر و زن و بچه مردم که بخوایم ترتیبشونو ………………… ببخشید ولی چون میدونم مخاطبین این سایت دیگه با یک سری از چیزا آشنا هستند و حداقل سن موجود رو دارن مجبوریم بعضی وقت ها بعضی از چیزها را بگوییم . پس این دو موضوع ربطی به هم ندارند . یکی در مورد مسائل مالی و سیاسی مملکته و دیگر به مسائل دینی و مذهبی و اجتماعی بر می گرده .
  شاید علت اصلی این موضوع که ما نمی خوایم فواید حجاب اسلامی را رعایت کنیم ، این است که اصلا خیلی هامون به دین اسلام اعتقادی نداریم . اون دیگه یه بحث جداست که اگر من بخوام در مورد اون صحبت کنم باید لااقل ۲۰ برابر متنی که الان نوشتم رو بنویسم تا تازه بتونم ۱۰ درصد اون چیزی رو که میخوام به مخاطبین برسونم . بحث ، بحث انسانیته . چیزی که بشر خودش سالیان سال توش مونده . برای همینه نمیشه هیچ پیامی رو درست و کامل دونست و هر پیامی نقص داره . چون هر انسان حداقل یک نقص درش است و چون ما داریم در مورد خدا و حکمیت دین اسلام حرف می زنیم برای همین از لفظ….هیچ…….استفاده کردم و سخن خودم رو نقض کردم . چون اگر در مورد دین اسلام داریم حرف می زنیم ، یعنی در مورد معجزه و وحی داریم حرف می زنیم که هیچکسی جز پیامبران و امامان این حالات رو تجربه نکرده اند . همون کسایی که نامشان قرن هاست بر سر زبان هاست . پس چطور توقع دارید که یک انسان که در این مقام نیست ، یک نظر درست و کارشناسانه بخواهد در این مورد دهد . وگرنه شک نکنید دوستان که اگر مسلمانید و پیرو دین اسلام توقع ازتون میره که حجاب را رعایت کنید و همون طوری دیدید یکسری از دوستانی که مطالعه قرآنشان از من بیشتر بودید و تجربه بیشتری در این مسائل از من داشتند ، ذکر کردند که در قرآن آمده حجاب اجباری نیست اما برای نجات از نگاه آلوده یک مرد درست است که رعایت شود . وگرنه به جای اینکه درگیر درس و دانشگاه و علم و دکتری و مهندسی و ژنتیک و ……… شوید ، درگیر طلاق و بکش بکش و قمار و کثافت کاری و هرزه گری و شب کاره شدن و بی عفتی و فحش و ناسزا و بد و بیرا و مواد مخدر و الکل و زندگی ای می شوید که اگر در همان بچگی بهتون می گفتند قرار در آینده صاحب چنین زندگی ای شوی ، همان جا خودکشی می کردی تا دیگر بزرگ نشی و این روزها رو نبیبنی که تویی که الان اینقدر خوب و مهربونی ، یه روزی به یک دیو زشت و مکار و حیله گر و پاپتی تبدیل شدی ….
  دوستان منم مثل خیلی تون نمی دونم راستیتش این قضیه حجاب اونجوری که تو کشور ما داره اجرا میشه کار درستی هست یا نه (شایدم به قول خیلی از دوستان که کامنت گذاشتند ، ماها بریم اونور خط و غافلگیر بشیم از این همه سختگیری بیجایی که کردیم ) اما یه چیزی رو خوب میدونم که آدمایی که من باهاشون تو زندگیم سرو کار داشتم و با حجاب بودم و این مسائل را رعایت میکردند ، شاید در نگاه اول در مقایسه با اون بی حجابا آدمای احمق تری به نظر میومدند اما آخر سر همونا بودن که اگر کارم جایی گره میخورد به کمکم میومدند چون حلال و حروم و خدا و پیغمبر سرشون میشد . شاید خیلی ها بگن ربطی نداره و ما مورد های گوناگون دیگه ای هم دیدیم اما در اکثر مواقع همینجوریه .
  راستیتش این فضا باید باز بشه در مملکت تا مردم در این مورد منطقی حرف بزنن . نه اینکه یه عده انسانی که تعادل ندارند و یا از اینور بوم دارن میوفتن و یا از اونور بوم ، بیان بشینن اینجا و به هم بد و بیرا بگن و عنگ بی غیرتی رو هم دیگه بذارند یا فقط به همدیگه احمق بگن . باور کنید بد صحبت کردنه که خیلی از مشکلات برطرف میشه . خیلی کار سختی نیست از راه دور بشینیم و تو فضای مجازی به هم دیگه فحش بدیم . اما خیلی کار سختیه که بخوایم با یک کامنت کسی رو اینجا واقعا قانعش کنیم . دنیا رو نمیشه تغییر داد ولی هرکسی میتونه خودشو تغییر بده . این یعنی اینکه اگر من کار خودمو درست انجام بدم و به نحو احسن به پایان برسونم خودش بزرگترین کمکیه که میتونم در حق بشریت انجام دهم .
  با تشکر

 76. محمدرضا گفت:

  ۱درصد فک کنین حجاب هس بعد رعایت نکنین جواب خدارو اون دنیا میخوان چی بدین من پسرم ولی نشده ب ی خانم چادری تیکه بندازم .ب نظر من بی حجابامحتاج نگاهن وگنه ب اون ۱ درصد فک کنین باشد ک رستگار شویم

 77. محمدرضا گفت:

  بالایی خیلی ادم بیسوادی هسی میگی خانومارو ول کنیم خودشون برا خودشون تصمیم بگیرن؟باشه اگ ب اونا باشه میگن حاملم نمیشیم بقا نسل چی میشه؟باشه پس ما مردا رو هم بزارن خودمون تصمیم بگیریم دوس نداریم اقا بریم سربازی مگه زوره؟پ مرزا چی؟ناموست چی هااا بیسواد عوضی ببند چی میفهمی از دین

 78. ناشناس گفت:

  من قضاوت نمیکنم فقط می خوام بگم دوستان لطفا اول درمورد حجاب مطالعه کنن تا اینطوری به همین سادگی با این مقاله هایی که حتی نتونسته از ترفند های سخنوری استفاده کنه و انگار داره با بچه ی دو ساله صحبت میکنه و اصلا قابل باور نیست گول بخورند
  خانم ها ریحانه اند…

 79. عبدالله گفت:

  دخترهای بی حجاب موقتین برا ما مردان
  منظورم از موقتی همان چند دقیقه شهوانیه هر وقت نیاز شد سراغش میریم اما دختر محجبه رو برا زنگی و عشق ورزی و دائمی انتخاب میکنیم چون حجاب اون بیانگر اینکه برا کسی دگه هست رنگ مشکی برا چادر یعنی ورود ممنوع اما بی حجابی یعنی بفرماید لذتم را ببرید و هرکسی که میبینه از او یک بهره میبره اخر سر چیزی ازش نمیمونه آمار خودکشی و پوچی گرائی در دختران زوم است رو بی حجاب ها چون هرکی بهرش رو برد …..وباهاش نموند

 80. ترنم ۱۵ کرج گفت:

  شما مردم چرا انقدر نسبت به دخترای بد حجاب بد بینین ها من خودم یه مدت باحجاب بودم و خیلی دوست پسر داشتم ولی الان حدود ۱ سال بیحجابم و محل سگم به کسی نمیدم از زندگیمم راضیم م و دوستانی که می خواین بیاین شرو ور بگین لطفا نظر ندین ممنون میشم ولی اگه نظر خوبی دارین که باهام در میون بزارین بازم ممنون میشم

 81. Matin گفت:

  با سلامی دوباره به همه دوستان گرامی که پیام بنده رو دیدن و یکم کفری شدند . تنها دلیلی که دوباره اومدم و پیام گذاشتم ، جواب دادن به دوستان مسلمان و با غیرتمون بود که راه مسلمانی را با عنگ هایی که رو دیگران می گذارند و با توهین هایی که می کنند ، بهتر از من می دانند .
  جا داره اول از همه پوزش بطلبم خدمت دوستان بابت ایراد های تایپی کوچکی که در پیام قبلی من وجود داشت که و از همیجا پیشاپیش پوزش می طلبم برای ایرادهایی که احتمال دارد در این پیام نیز تکرار شود ‌.
  راستیتش من پیامی که در اول گذاشتم رو دوباره خواندم و متوجه شدم به اون چیزایی که باید اشاره میشده ، اشاره کردم و در واقع هیچ چیزی بیشتری رو قرار نیست در اینجا از من بشنوید . فقط تکرار حرف ها . به قول بزرگی که میگه ” اتفاقات در زندگی آدم آنقدر تکرار می شوند تا انسان از آنها درس بگیرد . جواب ابلهان که همان اول خاموشی بوده اما با خودم فکر کردم که اگر جواب این دو دوستمان را کامنت گذاشتند ندهم ، خیلی خوش به حالشان می شود .
  اول اینکه دوست گرامی با نام کاربری ” ناشناس ” ، من از هیچ ترفندی برای گفتن نظراتم استفاده نکردم . تنها نظرات خودم را مثل خیلی از افراد دیگه در اینجا مودبانه نوشتم که نشان دهم به اون دوستانی که می گویند مسلمانان احمق ترین قشر دنیا هستند ، که اصلا اینگونه هم که شما فکر می کنید نیست . البته اگر شما (دوست گرامی ناشناس) بگذارید که این حرف ثابت شود . مسلمان یعنی کسی که با ادب و شرف خودش و صد البته سواد کاملش که از دیدگاه من همان غیرتش است ، بتواند جواب هر گونه شک و شبه ی الکی در مورد دینش را بدهد . برای همین کامنت گذاشتم که بگویم نه تنها مطالعه هام در مورد سواد متناسب با سنم در حد کافی و عالی بوده بلکه عینا در جامعه امروز تجربه کردم که فواید حجاب و بی حجابی چیست . در مورد دوست دیگرمون (محمدرضا) که گفتند چرا باید این مسئله را به خانم ها واگذار کرد …….. در اصل من تو پیام قبلیم هم نوشتم” سوءبرداشت نشود ” اما مثل اینکه دقیقا سوءبرداشت شده از این جملم توسط این کاربر گرامی . وقتی خانم ها خودشون حضور دارند که در مورد مسیله حجاب که به خودشون مربوط میشه صحبت کنند ، چرا ما آقایان کاسه داغ تر از آش می شویم . وقتی دو تا بزرگتر دارن در مورد موضوعی با هم حرف می زنند که به خودشان مربوط میشه و من یهو بپرم وسط و نظر بدهم ، آیا عنگ بی ادبی رو من گذاشته نمیشه ؟ میشه یا نمیشه ؟ شما جواب این سوال را بده ! خیال نکن چون با ادبیات خودت باهات صحبت نمی کنم یعنی یه بچه دو ساله هستم که شما ها رو هم آدم کوچولو فرض کردم . نه اینطور نیست . در مورد اون مسئله سربازی هم که گفتید ، اگر شما بگید من سربازی نمی روم ، هیچ خانمی به شما ایراد نمی گیرد و شما را مجبور نمی کند که یا سربازی میری یا بلایی سرت میارم که مرغ های آسمون به حالت گریه کنن . آیا برای شما اینگونه است ؟ یعنی خانم ها شما رو سنگسار می کنند یا جرم های سنگینی برایتان می بافند اگر به سربازی نروید ؟ حالا برات توضیح دادم ، دیدی چقدر حرفات خنده دار و بی منطق بود و چقدر مضحکتر میشه وقتی میفهمی طرف مقابلت تو را بی منطق فرض کرده . پس حالا من تو را کمی به مطالعه بیشتر در مورد مسایل دینی دعوت میکنم . هر چند از همان اول قصد چنین برخوردی را با کسی نداشتم اما اتفاقا چقدر خوب در موردش صحبت شد تا اگر ابهامی هم بود برطرف بشه . من تو پیامم هم گفتم که هر کسی یه نقص و ایرادی دارد و کسی کامل نیست و این حتی در مورد خود من هم صدق می کند اما شما دوستانی که پیام های تند می گذارید متاسفانه یا به خاطر تربیت غلط و یا به خاطر فشارها و مشکلات متعدد جامعه که اصلا نمیشه انکارشان کرد و یا به خاطر غیرت بیش از اندازه شماها که این مورد آخر و خودم شخصا قبولش ندارم و نظرم اینه که دوستانی که غیرت بیش از حد به خرج می دهند بیشتر دارند فیلم بازی می کنند تا اینکه جدی در مورد این موضوع صحبت کنند (کما اینکه خودم در پیام اولم این هشدار را به برخی از دوستان دادم که بحث ، بحث مهمی هست و کمی جدی تر باشند موقع کامنت گذاشتن و صرفا برای خنداندن دیگران پیام نگذارند) اما نمی دونم چرا ایجور برخورد می کنید و فکر می کنید همه بی غیرتن و فقط شماها ناموس و غیرت دارید ، باید حقیقت تلخی را بهتون بگم که این بدبینی شما به همه مسایل و همه افراد دور و برتان آخر سر کار دست خودتان می دهد . والا ما هم مادر و خواهر داریم . مادری که برای من بهترین مادر دنیاست و هر چیزی می بینید اینجا نوشته ام ، به خاطر تربیت درست توسط مادرم هست (هرچند می دونم یکسری از دوستان شاید از مدل صحبت کردن من خوششان نیاید 😂😂😂 عیبی هم ندارد بالاخره هر کسی تو این دنیا حداقل یک مخالف را دارد . این ها طبیعیست)و خواهری دارم عین دسته گل که سبت دوستای ناباب و هیچ چیز ناجوری هم نرفته و نخواهم گذاشت که برود . چون غیرت دارم و عیرت اینگونه جاها هست معنادار میشود . وقتی میفهمی یک نفر درست بزرگ شده و تربیت شده ، به این غیرت می گویند . حتی اگر روزی هم سمت خلاف برود ، خودم راهنمایی اش میکنم . همانطور که بزرگی می گفت ” گر شود سوراخ سقف آسمان ، این چنین باید بگیری پنچری ؟” این بیت درست مصداق بارز خیلی از شما دوستان هست . من شک دارم اگر روزی هم دختر شما به خلاف کشیده شد ، جرئت بکند با پدر عصبانی و بداخلاقی که حوصله هیچ حرفی جز حرف خودش را ندارد و مرغش یک پا دارد ، درد و دل کند . این یعنی خودتان راه را بر روی خودتان بسته اید . در حالی که این درست مخالف دین اسلام است و خواهر من هیچوقت منو مثل یک دیو عصبانی که هیچ علمی نسبت به مسائل دینی نداره ، نخواهد دید . چون بهش احترام میگذارم و تجربیاتم را در اختیارش می گذارم و سپس تصمیم گیری را به عهده ی خودش . چون می دانم اگر این چنین نباشد ، فایده ای ندارد و هیچوقت به اون چیزی که من به او گفته ام گوش نخواهد کرد و از دین و خدا و پیغمبر زده میشود . در حالی که باید او را به گونه ای تشویق میکردم که وارد دین اسلام شود تا به راه های آلوده کشیده نشود. حتی اگر باز هم به حرف من گوش نکند ، می دانم که روزگار بهترین معلم است و خیلی حرفه ای تر از من او را توجیه خواهد کرد . پس هیچ خبری از حرکت افراطی گونه نیست . بله جامعه پر از افراد کثیفه اما ما باید خودمون رو کنترل کنیم اینگونه که فرقی با حیوان نداریم که .(مطالعه در مورد دین اسلام پس چه شد ؟؟؟) تنگ نظری شما در مورد حجاب بعد ها عواقب خودش را نشان می دهد . من تو پیام قبلیم هم گفتم خیلی راحته از راه دور بخوایم بشینیم به هم توهین کنیم اما قانع کردن افراد فقط با یک کامنت کار دشواری ست . توقع هم ندارم شما دوستان را با یک پیام قانع کنم ؛ فقط می دانم که روزگار معلم بزرگی ست و خودش می داند کی و کجا پیام چه کسی را چگونه دهد .
  برای حسن ختام به اون دوستمون که گفت حجاب اگر نباشه ما آقایون نمی توانیم جلوی نفس خودمان را بگیریم و شاید کار دست دختر مردم دهیم ، فقط می تونم ابراز تاسف کنم . ازش میخوام هر روز پیامی رو که گذاشتن بخواند و هر روز به حال خودش گریه کند که چه هیولایی ست که شیطان خیلی راحت نفسش را در اختیار خود گرفته است که اختیار هیچ عملی را از خودش ندارد و تنها بهانه اش برای اینکه مسلمانی اش را که به یک تار باریک مو وابسته است از دست بدهد ، در بی حجابی خانم ها می بیند . من یک پیام طولانی خودم در مورد بی حجابی که خوب نیست نوشتم که دیگر بحثی باقی نماند . توصیه میکنم این متنم را به اضافه متن قبلی یکبار دیگه کامل بخوانید (اگر واقعا اینقدر ریسمان های مسلمانی شما دوست عزیز ، سست هست.) .
  باز اعلام می کنم اسلام به ذات خویش ندارد عیبی بلکه هر عیبی که هست از مسلمانی ماست .
  با تشکر

 82. حال من با چادر مشکی خوش است گفت:

  مزخرف ترین مقاله بود

  من خودم چادری ام و به چادری بودنم افتخار میکنم
  حتی پسرای اقواممون هم میگن وقتی چادری باشی همه روت غیرت دارن حتی مردای غریبه…
  جمع کن این مطالبتو

 83. ... گفت:

  واقعا چجوری این مطالب به ذهنتون رسید؟اگه یکم دقیق تر تو جامعه نگاه کنید افراد با حجاب خیلی خیلی بیشتر آرامش دارن تا کسانی که بی حجابی رو انتخاب کردند.من به عینه شاهد اعتماد به نفس و بامحبت بودن و هرررر چیز مثبت دیگری در افراد با حجاب بودم.واقعا جای تعجب داره همچین دیدگاه هایی هم وجود داره!خوشحالم توی نظرات افراد بسیار زیادی منتقد بودند و موافق حجاب.امیدوارم همه با علم و ازادانه حجاب رو انتخاب کنند و فوایدش رو در یابند.

 84. ... گفت:

  واقعا چجوری این مطالب به ذهنتون رسید؟اگه یکم دقیق تر تو جامعه نگاه کنید افراد با حجاب خیلی خیلی بیشتر آرامش دارن تا کسانی که بی حجابی رو انتخاب کردند.من به عینه شاهد اعتماد به نفس و بامحبت بودن و هرررر چیز مثبت دیگری در افراد با حجاب بودم.واقعا جای تعجب داره همچین دیدگاه هایی هم وجود داره!خوشحالم توی نظرات افراد بسیار زیادی منتقد بودند و موافق حجاب.امیدوارم همه با علم و ازادانه حجاب رو انتخاب کنند و فوایدش رو در یابند.

 85. واقع بین گفت:

  مسلمان باید حجاب داشته باشه وگر نه مسلمون نیست.
  اگر دینی بجز اسلام داریدبی حجاب ول بگردید
  من تجربه ای داشتم که به معجزه ی حجاب پی بردم ولی قابل گفتن نیست
  ب سلامت

 86. Matin گفت:

  در پاسخ به خانم ستاره که پیام گذاشتن ، باید بگم که متاسفانه حق با شماست . من با اینکه دو تا مقاله طولانی در مورد بی حجابی ، که بد است گذاشتم ، ولی یکی از طرفداران پر و پا قرص افرادی با طرز فکر خانم ستاره هستم . دوستان گرامی که پیام های افراطی گونه می دهید ، به شما هم نمیشه حق نداد . دوستان اگر بخوایم در اوج منطق با هم صحبت کنیم ، باید بگم که متاسفانه در جامعه الان ما ، شرایط زندگی اینقدر سخت شده که تهیه ما یحتاج زندگی برای مردم ایران غیر ممکن شده . تاثیر این عواقب در جامعه یک دوگانگی شدید و وحشتناک است که هم اکنون در جامعه مشاهده می کنید . دوستان نگید مسلمانان (واقعی) ذهنشان بسته است . چون آنان اینقدر بصیرت دارند که می توانند با تصمیم درست خود از عواقب بد زندگی که در انتظارشان است ، پیشگیری کنند . با حجاب درست خود ، با ایمان درست خود ، با دین کامل خود ، با راهنمایانی که مسیر زندگی شان در قرآن آمده ، می توانند این پیشگیری ها را انجام داده و وارد گناه نشوند .
  و از طرفی دوستان نگویید آنان که کم کم دارند بی حجاب می شوند ، فاسد و گناه کار مطلقند و خدا آنان را صد در صد در جهنم قرار خواهد داد . چرا که متاسفانه یکسری از دوستان ما در جامعه که مطالعه دقیق و گسترده ای در دین نداشته اند و ریسمان های مسلمانی شان محکم نبوده (کما اینکه هیچکدام از ماها مسلمانان واقعی نیستیم و هر یک از همان ابتدا کامل و بی نقص نبوده ایم) به شرایط بد جامعه شان نگاه می کنند . به بزرگترهایشان نگاه می کنند . به افراد کله گنده مملکتشان نگاه می کنند و آن ها الگوی خود قرار می دهند و وقتی می بینند افرادی که خیر سرشان باید الگوی این جوان ها باشند ، چطور دسته دسته بچه های خودشان را برای تحصیل و زندگی به خارج فرستاده و چطور خودشان از راندخواری ها استفاده می کنند و چطور حق مردم را ضایع می کنند ، این وضعی میشود که الان در جامعه می بینید که همانطور که گفتم آنان که مسلمانی شان قوی نبوده ، می گویند حالا این همه بچاپ بچاپ و بخور بخور تو مملکت زیاده ، پس اتفاقی هم نمیفته اگر ما هم بی حجاب شیم و دود این بی ححابی آخر سر در چشمان همین دوستانی میرود که تصمیم به بی حجابی یا بد حجابی گرفته اند .
  بله افرادی هم بدون شک در جامعه مثل خانم ستاره که کامنت گذاشته اند نیز هستند که دیگر اعتمادشان از خیلی از تعاریف دینی برگشته و حقم دارند . در اخبارها مگر خدای نکرده یه وقت کر هستید که اعلام می کنند چقدر آمار تجاوز بالا رفته . (تجاوز در همه جای دنیا هست . اما چون در کشورهای مذهبی آنقدر سختگیری نسبت به رابطه های دختر و پسر در جامعه میشه که نتیجه اش پیشی گرفتن آمار وحشتناک تجاوز در کشورهای مسلمانی و مذهبی است . خب دلیلش هم ساده . به علت اینهمه سختگیری های بی موردی که میشود .به علت عدم اعتماد به خیلی از نوجوانان و جوانان در جامعه است . نمی گویم کاری که کشورهای دیگه می کنند بهتر است ، اما بدون شک سختگیری های ما هم غلط است . ما کجای کشورمون متناسب با دستورات خدا و قرآن و پیامبرانش اقدامی صورت می گیرد که حالا دلمان را خوش کرده ایم به یک حجاب . مگر قرآن فقط در مورد حجاب صحبت گفته ای دوست افراطی که پیامات یک فاجعه جهانی و بزرگ برای مسلمانان در قرن ۲۱ به حساب میاد . تویی که من چند دفعه است هی سعی میکنم جلوی دهن خودمو بگیرم و حتی یکبار با ادبیات خودت بهت پیام ندم تا بفهمی مسلمانی واقعی یعنی چی ! تا بفهمی وقتی حرف از صبر و شکیبایی و خونسردی و متانت و عقل و شعور و درایت میشه یعنی چی ! تا بفهمی مسلمان فقط یک موجود دوپا نیست که یه قرآن بگیره دستشو ادعای مسلمانی کنه و راه بیفته اینور و اونور ، عربده کشی کنه و زور و بازوشو به رخ دیگران بکشه و آبروی خودش و مسلمانان درستکار دیگر رو با علم کمش در مورد مسائل روز ببره در حالی که کی خود قرآن گفته من با علم و دانش و با تحقیق کردن مخالفم و کی گفته با عربده زدن و داد و بیداد و غیر منطقی صحبت کردن و فقط یک ادعای الکی مسلمانی ، موافقم ؟ کی و کجا تو توی این کتاب آسمان ، همچین جمله ای را شنیده ای ؟ ای کاش این پیام به همه مردم دنیا همین الان میرسید تا بفهمند معنای واقعی مسلمان بودن یعنی چه . نه هر وقت نام مسلمان میاد همه یاد داعش و بکش بکشو و عملیات انتحاری و اعدام های دسته جمعی و هزار یکی کثافت که به دامن این دین پاک گیر کرده ، نیفتند اما چه سود که دنیا دست امسالی مثل من و دوستان درستکار و دارای فکر باز نیست و دنیا درست دست همون احمق هایی هست که هزاران سال سعی میشه باهاشون مقابله بشه . همونایی که دین ها رو تحریف کردند . همون هایی که جنگ ها را شروع کردند . همون هایی که عدالت را زیر پایشان له کردند و الان در قرن ۲۱ ببینید چی برای انسان مهم شده ؟ تکنولوژی و کله های پوک میلیون ها انسان . درست همونجایی که انیشتین میگه از ان روزی میترسم که علم و تکنولوژی و فناوری از بشر سبقت بگیرد جایی که الان بهش رسیده ایم .جایی که اگر مقام و شهرت پول نداشته باشی ، محل سگ هم بهت نمی ذارند . آره متاسفانه الان این حقیقته . الان کجایی آقای “ناشناس” و ” محمدرضا” و ” سرباز گمانام ” و ” برادر بسیجی ” و ….. که کامنت میذاری و دیگه ازت خبری نمیشه _شماها مردم به حساب میان دیگه وگرنه آدم فضایی که مردم کشور ایران رو تشکیل نمیدن _؟ الان کوشی که جواب بدی به این همه سوال که نه فقط ذهن منو بلکه ذهن هزاران نفر رو به خودش مشغول کرده این مسائل ؟ اینا مطالبین که باید در اینگونه سایت ها بهشون اشاره کرد . نه احمق گفتن به دیگرانو نه گفتن فحش و ناسزا و بی غیرتی و ….. اینجا جایی برای ذهن های بسته ای مثل شما دوستان نادان وجود نداره ….. جایی که همه چیز رو به مسخره بازی می گیرید . از مسائل دینی بگیر تا مسائل اقتصادی و فرهنگی و ….. که کشورم امثالی مثل شماها با این عقاید پوچ و عقب افتاده شان به این نابودی کشیدند . جایی که افرادی مثل خانم ستاره ، که اتفاقا امثال خانم ستاره در جامعه کم هم نیستند ، دیگر رنگ زیبایی اسلام را نمی توانند ببینند . نمی توانند از زندگی شان لذت ببرند . نمی توانند بدون نگاه های آزاردهنده در مکان عمومی بنشینند . خیر سرش مکان عمومیه . یعنی باید حس آرامش هر کسی درش داشته باشد و اما فکر می کنید اینا همش تقصیر کیست . ذهن های بسته ای مثل شماها . وقتی می گویم ذهن های بسته ناراحت نشوید . من هم یک روز دقیقا مثل شماها همینجور از زاویه ی بسته به همه نگاه می کردم . وقتی با دو سه نفر آدم حسابی مشورت کردم ، بعدا متوجه کلاهی که داشت سرم میرفت شدم که چقدر کوته فکر بودم که خیال می کردم تو این جامعه به این درندشتی ، فقط نطر منه که مهمه ! وقتی می بینم خانم ” صفورا اکبری نژاد” که این مقاله را نوشته چقدر توی پیاماش حرص خورد که دوستان گرامی لطفا مقاله را کامل مطالعه بفرمایید و بعد نظر بدهید و باز هم این همه نادان در جامعه وجود داشتند که ابلهانه پیام بدهند ، خب این ها همه نشانه چیست به نظر خودتان ؟ آیا یک تصویر زشت از مسلمانان در ذهن مردم نمی ماند ؟ الان من میدونم دیگه ؛ خیلی از دوستان میان پیام من رو الان می خوانند و دو تا پیام طولانی قبلی مرا که در سایت گذاشته ام مطالعه نمی فرمایند و باز هم شروع می کنند به قضاوت کردن بنده . اصلا مسلمان واقعی که کسی رو قضاوت نمی کنه . هر کسی مسئول رفتار و عملکرد خودشه و با اون کسی هم که قوانین جامعه را زیر پا می گذارد ، برخورد میشود . در همه جای دنیا به همین شکل است . پس دیگر بحث سر چیست ؟ دوستان اگر دقت کردید من تو هیچ یک از پیامام از هیچ حزب و گروه خاصی حمایت نکردم . چون معتقدم کسی که این کار را انجام می دهد به احتمال فراوان خائن به مردم خودش هست که به گفتن اصل مطلب و حرف منطقی ، فقط یکسری را بازیچه ی تبلیغات گروه و حزب و عقاید شخصی خودش کرده . کدام حزب و سیاست در تاریخ تمیز بوده که اینقدر سنگش را به سینه میزنید ؟!؟ ……پرانتز بزرگی شد ……اما ادامه مطلب…. ) و این آمار تجاوز همش برنمیگرده به اینکه تمامی این خانم هایی که بهشان تجاوز شده بد حجاب یا بی حجاب بوده اند . بعضی وقتها کرم از خود درخته . حالم از این گرفته میشه که چرا خیلی از شماها که سنگ حجاب رو به سینه میزنید ، صداتون از بقیه کلفتره و زورتون بیشتر (واقعا کار خدا هم جالبه ها ! یعنی بنده خدا تو هم مثل بقیه ای و هیچوقت خدا بهت نمیگه خونت از بقیه رنگی تره چون داری بقیه رو نصیحت میکنی . برای همینه هی دارم تکرار میکنم که هر کسی مسئول اعمال خودشه)؟
  دوستان درست میگن که سخن هرچه کوتاهتر ، سنجیده تر . اما میدونید که بحث مهمی ست و فقط با یکی دوخط پیام جرقه ای زده نمیشه . (هرچند از دیدگاه من هیچکدام از این پیام ها جرقه ای در ذهن احد و ناسی به وجود نمیاره . چون اعتقاد دارم به اینکه هرچقدر من در رساندن پیامم به مخاطبم ضعیف باشم ، اما روزگار برعکس من قوی است و قشنگ طرف رو حالیش میکنه و ا
  گرداننده این روزگار هم کسی نیست جز خدا . )
  اما از طرفی دوست دارم وقتی پیامی می گذارم تا جایی که امکان دارد ، در بردارنده همه نکات باشد تا سوالات افراد بیشتری را پاسخگو باشد .
  از طرفی همگی می دانیم که فاصله زیادی بین سخن و عمل وجود دارد . اما به هرحال ما وظیفه داریم اول از همه شفاها موضوع و نظرمان را بگوییم تا بعد به مرحله عمل بخوایم برسیم .
  اما برای جمعبندی ، فقط خواستم پیام بذارم که به این نکته اصلی اشاره کنم که اون کسی که داره میگه حجاب ، برای خودت میگه که وارد مسائل ناجور نشی و اون کسی هم که داره میگه بی حجابی ، بدانید از موضوعی رنجیده که این رویه را انتخاب کرده . به قول بزرگی که میگفت ” اگر در جامعه گناهکار وجود دارد و افراد نماز خودشان را ترک کرده اند ، به خاطر این است که نمازگزاران ما درست نمازشان را نمی خوانند و نمازهایشان ایراد دارد .” این درست مصدوق بارز بی حجابی در جامعه است . من به شخصه دوست دارم تعادل را بگیرم . نه با دوستان افراطیمان موافقم و با دلیل هم گفتم چرا . و نه با دوستان بی حجاب و یا بد حجابمان موافقم و حتی آن هم با دلیل گفتم چرا .
  اگر صحبت تندی شد فقط بدون خودت باعث و بانی اش بودی و مسیری که انتخاب کردی ، یه همچین برخوردی را هم می طلبد . اما بدز تکرار میکنم خودم به شخصه با این برخوردهای این چنینی و با این لحن صحبت کردن ، مخالفم . به زور و اجبار نمی شود کاری کرد کارستون . چرا یه حرکت های مسخره ی تندروانانه میشود زد ، اما هیچ اقدام مفید و راه حل قطعی نیست . تنها درمان موقته .
  باز هم اعلام میکنم که چقدر خوبه که این فضا در اینجا باز شده د
  که مردم بیان در موردش صحبت کنن و نظر بدن . باید هم همینگونه باشد وگرنه نتیجه اش دو قطبی شدن جامعه است .
  دیگه جملم را بر حسب روال های قبلیم با این جمله که اسلام به ذات خویش ندارد عیبی بلکه هر عیب هست از مسلمانی ماست ، به پایان نمی رسانم .
  بلکه فقط میخوام بگم از عاقبت اون دوستانی میترسم که با افراطشان در دین همه کس را به شک انداخته اند و همچنین وقتی سر و وضع دختران جامعه ام را نگاه میکنم که چقدر فاجعه آمیز است و فقط برای نگاه پسره دست به خود فروشی می زنند ، به حال اونا بیشتر حسرت میخورم که حودشون میدونن دارن اشتباه میرن و چقدر ساده میخوان برن اونور خط و بگن ما میدونستیم اما رعایت نکردیم . دقیقا جمله ای که انسان ها در آخرت به شیطان می گویند که تو گفتی و ما هم انجام دادیم و حتما از جواب شیطان به آنان نیز با خبرید .
  با تشکر

 87. معصومه گفت:

  خیلی خوب وعالی بود👏👏

 88. Mari گفت:

  به جای این ک فواید حجاب رو بنویسه مضایای بی حجا بی رو داره بلعکس عمل میکنه

 89. بنده خدا گفت:

  بنظرمن حجاب خیلی خوبه اگه ازتهه دل باشه

 90. امام زمان گفت:

  خدا راشکرمی کنم که پیامبران وامامانی بما داده است تا این چادر مادرم حضرت فاطمه (ع) به دختران وزنان جوان وپیر در دین ماجابیوفتدوما آنها فراموش نکنیم

 91. SAMA گفت:

  شما ک میگین تو دین اسلام چادر اجباری نیست درسته ولی قدیمم خانما ک چادر سر نمیکردند مانتوهای خیلی گشاد ک اپول هم داشت میپوشیدند و موهاشونم اصن بیرون نمیزاشتم خب چ کاری ب جای اینک ی مانتو گشاد بپوشی چادر بپوشی رحت تری

 92. SAMA گفت:

  شما ک میگین تو دین اسلام چادر اجباری نیست درسته ولی قدیمم خانما ک چادر سر نمیکردند مانتوهای خیلی گشاد ک اپول هم داشت میپوشیدند و موهاشونم اصن بیرون نمیزاشتم خب چ کاری ب جای اینک ی مانتو گشاد بپوشی چادر بپوشی رحت تری

 93. SAMA گفت:

  شما ک میگین تو دین اسلام چادر اجباری نیست درسته ولی قدیمم خانما ک چادر سر نمیکردند مانتوهای خیلی گشاد ک اپول هم داشت میپوشیدند و موهاشونم اصن بیرون نمیزاشتم خب چ کاری ب جای اینک ی مانتو گشاد بپوشی چادر بپوشی رحت تری

 94. **** گفت:

  من دختری نوجوان هستم که با حجاب هم هستم اما بعضی مواقع چادر می پوشم با اینکه پدرم ادمی سخت گیر است ولی میگوید که خدا چادر را واجب نکرده چادر فقط حجاب برتر است. فکر میکنم تیتر مطلب را اشتباه نوشته اید تمام راحتی ها و ارامش ها بر می‌گردد به خود حجاب من در دورانی که با حجاب بودم و می مانم هیچ مورد ازار و اذیت قرار نگرفتم و خوشحال هم هستم چون میدانم در اینکه در بهشت قرار می‌گیرم
  شمایی که این مطلب وارونه را نوشته اید و جامعه را با سایت مزخرف تان نابود میکنید بهتر است نظرات بی جا ننویسید چون دارید کتابی روی حرف های کتاب قران درست میکنید که دخترانی هم سن و سال من را به طرف جهل نادانی می‌فرستد
  و اینکه دلیلی یا چیزی که مشخص کند که این مطالب صلاحیت دارند ندارید اما تمام دلایل حجاب در کتاب قران نوشته شده
  پس انشاالله خدا به شما عقل دهد🙏

 95. راضیه گفت:

  عااالییی بودد من خیلی وقته دارم درمورد حجاب تحقیق میکنم چون دوس دارم با دلیلو مدرک چادری شم مطلب شمام خیلی بدردم خورد واقعن ممنونم

 96. .... گفت:

  خداهم اون دنیا مزایای بی حجابی رو تو جهنم بهت نشون میده

 97. خدا دوست گفت:

  حجاب خیلی هم خوبه کسایی مثل شما ملت رو به آتیش کشیدن

 98. ناشناس گفت:

  مطلب بسیار خوبی بود اجرتون با سیدالشهدا

 99. *** گفت:

  عشق من چادری است که وجودمن را میپوشاند ومن بدون عشق حتی یک لحظه هم نمیتوانم زندگی کنم.ممنونم که این مطالب را گذاشتیدوانشاالله که انسانهای بدحجاب این مطالب را بخوانند و تاثیری بر انها بگذارد… باسپاس .