دشمنان در پی عادی سازی بی حجابی در جامعه هستند/ اولین آسیب ها متوجه خانواده است

مدیر حوزه علمیه کوثر تیران و کرون، با بیان اینکه ترویج بدحجابی قبح آن را شکسته است، گفت: دشمنان از طریق فیلم های ماهواره ای و ترویج بی حجابی در شبکه های اجتماعی، این مهم را در نگاه برخی عادی کردند…
۱۹ دی ۱۳۹۶
مدیر حوزه علمیه کوثر تیران و کرون، با بیان اینکه ترویج بدحجابی قبح آن را شکسته است، گفت: دشمنان از طریق فیلم های ماهواره ای و ترویج بی حجابی در شبکه های اجتماعی، این مهم را در نگاه برخی عادی کردند…

به گزارش باحجاب؛ بتول امینی، با اشاره به اهمیت مسئله حجاب در دین اسلام، اظهار کرد: حجاب انسان را از آسیب های مختلفی حفظ می کند اما دشمنان تلاش زیادی برای ایجاد انحراف در بانوان ایران اسلامی و فروپاشی نهاد خانواده و در پی آن چامعه اسلامی، انجام می دهند و تا زمانی که حجاب را از زنان دور نکنند به اهداف خود به طور کامل نخواهند رسید.

 

وی با اشاره به دلالیل کمرنگ شدن حجاب در کشور، تصریح کرد: مردم نسبت به گذشته راحت طلب شده و برخی افراد رعایت حجاب را که بعضی اوقات با سختی هایی همراه است را تحمل نمی کنند.

 

دشمنان در پی عادی سازی بدحجابی در جامعه هستند

 

امینی با بیان اینکه ترویج بدحجابی قبح این عمل خلاف اسلام را در جامعه ریخته است، خاطرنشان کرد: دشمنان از طریق فیلم های ماهواره ای مختلف و اجیر کردن افرادی برای حضور بد حجاب کافی در جامعه، این امر را در نگاه برخی مردم عادی کرده و اهمیت حجاب را از بین برده اند.

 

مدیر حوزه علمیه خواهران تیران و کرون با بیان اینکه این آسیب در شهرهای کوچک کمتر است، یادآور شد: مردم شهرستان تیران و کرون اصالت و نجابت خود را حفظ کرده اند ولی حضور افراد خارج از شهرستان برای تحصیل و با پوشش نامناسب تا حدودی قبح بی حجابی را شکسته و باعث الگوگیری برخی از بانوان شده است.

 

اولین آسیب بدحجابی متوجه کانون گرم خانواده است

 

وی اولین آسیب بدحجابی را متوجه کانون گرم خانواده دانست و افزود: حضوز زنان با پوشش نامناسب و آرایش در جامعه برخی آقایان را از کانون خانواده خویش دلسرد کرده و به سمت خود سوق می دهد که زمینه فروپاشی این نهاد مقدس را فراهم می کند.

 

امینی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران تلاش خود را برای گوشزد کردن آسیب های بد حجابی به افراد جامعه می کند، تصریح کرد: بی حیایی و بدحجابی پایه زندگی دیگران را می لرزاند چرا که باعث ایجاد دلسردی در زندگی زناشویی شده و زمینه طلاق و جدایی را ایجاد می کند.

 

مدیر حوزه علمیه کوثر ادامه داد: روابط نامشروع زنان و مردان دارای همسر یکی از آسیب های بسیار جدی موجود در جامعه پس از روابط نامشروع دختران و پسران است که همین بی حجابی و بی حیایی یکی از مهم ترین عوامل آن است.

 

تحول خانم بد حجاب در مراسم تشییع شهید رضایی

 

امینی با بیان اینکه برخی اوقات با خانم های بد حجاب پیرامون پوشش آن ها صحبت می کند، گفت: در مراسم تشییع شهید مدافع حرم قاسم رضایی هنگام خاکسپاری شهید در صحبت با یکی از بانوان بد حجاب این نکته را گوشزد کردم که شهدا زندگی و جوانی خود را برای آسایش ما فدا کردند و حال فکر نمی کنید از بدحجابی ما ناراحت باشند.

 

مدیر حوزه علمیه خواهران ادامه داد: آن خانم در ابتدا نگاه بدی نسبت به من داشت ولی وقتی از او دور شدم دیدم حجاب خود را کامل کرده و تا آخر مراسم همانگونه در مراسم خاکسپاری شهید حضور داشت.

 

پوشش نامناسب آقایان همانند بد حجابی بانوان آسیبی جدی است

 

وی با اشاره به اهمیت نهادینه سازی حجاب در درون افراد، خاطرنشان کرد: مردم تا زمانی که به اهمیت و فواید حجاب به درستی پی نبرند قدر آن را نخواهند دانست و با اجبار هم نمی توان کسی را ملزم به انجام کاری کرد.

 

امینی یادآور شد:  خانواده، مربیان مدرسه و مبلغان جامعه باید علاوه بر الگو بودن در محیط جامعه، تلاش خود را برای نهادینه سازی حجاب در وجود قشرهای مختلف جامعه از جمله قشر جوان و نوجوان انجام دهند.

 

مدیر حوزه علمیه کوثر خواهران رعایت پوشش مناسب در آقایان را نیز امری ضروری دانست و تصریح کرد: پوشش نامناسب آقایان همانند بد حجابی بانوان آسیبی جدی است چرا که با رفتن حیا از جامعه آسیب های بدتری از جمله خیانت، گریبان گیر زندگی مردم می شود.

 

منبع:صاحب نیوز

دیدگاهتان را بنویسید