دادستان کل کشور: نظام در برابر کشف حجاب ساکت نمی‌ماند

۲۰ اسفند ۱۳۹۶
دلقکی که در آمریکا نشسته تحت عنوان ری‌استارت ممکن است برای چهارشنبه آخر سال فرمان‌های بچگانه و شیطنت آمیزی صادر کند. مردم مراقب باشند عملی انجام نشود که دستاویزی برای سوء استفاده و موج سواری آنها شود.

به گزارش باحجاب؛ دادستان کل کشور با بیان اینکه وابستگی جریان «شیرازی» به انگلیس محرز است، گفت: از جانب دادگاه ویژه روحانیت پیامی به آن‌ها داده شد که دست از حرکات تفرقه‌آمیز در بین مذاهب اسلامی دست بردارید و برای اصلاح تلاش کنید اما آنها هیچ اقدامی نکردند.

حجت الاسلام منتظری در گفت‌وگوی ویژه خبری امشب شبکه دو سیما، در مورد پیگیری حقوقی تعرض به سفارت ایران در لندن در روز گذشته گفت: یک جریانی است که سالهاست در ایران و برخی کشور‌های همسایه فعالیت دارد و مرکز آن در ایران و قم است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه جریان شیرازی نوعی برنامه‌ریزی در کارهایشان است که متاسفانه هر روز بر آتش‌افزایی و ایجاد اختلاف بین مسلمانان می‌پردازد، ادامه داد: کانون آنها در کشور انگلیس است و شبکه‌های مختلفی را اعم از شبکه‌های تلویزیونی و سایت‌های متعدد دارند و تولیدات آنها، آثار بسیار بدی برای جهان اسلام به دنبال دارد.

وی تاکید کرد: در دوره‌ای که دشمنان سوگند خورده اسلام تمام توانشان را به کار می‌برند که بین مذاهب اسلامی ایجاد اختلاف کنند همه ما مکلف هستیم در برابر این توطئه تلاش کنیم بین مذاهب اسلامی وحدت در برابر همه توطئه‌ها باشد

این مقام ارشد قضایی محتوای برنامه‌های تولیدی این فرقه را بسیار مضر عنوان کرد و گفت: اهانت به مقدسات اسلامی دیده می‌شود و کاملا مشخص است که این یک جریان مدیریت شده از سوی دشمنان اسلام است. مدتی قبل، در قم به سران این جریان پیامی داده شد که در این زمان این حرکت، حرکت ناپسندی است و اصلاح کنید و نگذارید اینگونه اختلاف بین شیعه و سنی به وجود آید و کار‌هایی شما کار‌های دشمن پسند است.

رییس دادگاه ویژه روحانیت با بیان اینکه از جانب دادگاه ویژه روحانیت پیامی به آن‌ها داده شد که دست از این حرکت بردارید و برای اصلاح تلاش کنید گفت: متاسفانه این درخواست  پذیرفته نشد، و گفتند این شبکه‌هایی که در انگلیس مشغول به فعالیت است ربطی به ما ندارد ما در جواب آنها گفتیم اگر اینگونه است که می‌گویید، رسما برائت خودتان را از این جریان اعلام کنید که این کار را هم نکردند.

وی ادامه داد اخیرا یکی از وابستگان این جریان کاری انجام داد که حرکت مجرمانه بود. دادسرای ویژه روحانیت این فرد را چندبار احضار کرده که از حضور در دادگاه  سرباز زده است و در نهایت این شخص را بازداشت کردند. پیرو این احضار و بازداشت، عده‌ای در برخی کشورهای همسایه تعرضاتی کردند که به نظر ما حرکات ناشایستی بود.

دادستان کل کشور به تعرض شب گذشته تعدادی از وابستگان این گروه به سفارت ایران در لندن اشاره کردو گفت: بعد از آنکه به سفارت ایران تعرض می‌‌شود، از سوی سفارت موضوع به پلیس انگلیس اطلاع داده شد و پلیس هم بعد چند دقیقه آنجا حضور پیدا می‌کند ولی فقط تماشاچی بود و به جای اینکه مانع تعرض شود نظاره‌گر این حرکت زشت شد. این اقدامات را تاجایی ادامه می‌دهند که پرچم جمهوری اسلامی ایران را پایین می‌کشند.

وی با بیان اینکه این کار نوعی اهانت به کشور میهمان است و میزبان مکلف است در صیانت و حفاظت از این سفارتخانه که حکم خاک کشور‌ها را دارد، اقدام کند، اظهار کرد: متاسفانه پلیس بیش از دو ساعت نظاره گر بود که با اصرار مسئولان سفارت در نهایت برای چند ساعت آنها را بازداشت و بعد با یک قرار سبک آزادشان می‌کند. این نشان دهنده وابستگی این جریان به انگلیس است.

منتظری تاکید کرد:‌ اگر یک جریان ضدانگلیسی بود پلیس انگلیس اینگونه حمایت نمی‌کرد. حرکت دولت انگلیس یک حرکت کاملا خلاف قانون و مقررات بین‌المللی است. امیدوارم مسئولان در وزارت امور خارجه از طریق رایزنی‌هایی که با این دولت متجاوز و یاغی دارند بتوانند حق ملت ایران را استیفا کنند و آن‌ها این حرکت زشت را جبران کنند.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد کشف حجاب از سوی برخی دختران در خیابان‌ها و معابر شهری اظهار کرد: اگر کسی در مرعا کشف حجاب کند طبق قانون مجرم است. این سیاست شیطانی توسط دشمنان دنبال می‌شود. نظام جمهوری اسلامی در مقابل حرکتی که گناه و حرام مسلم است ساکت نمی‌ماند.

این مسئول عالی قضایی در مورد اقدامات صورت گرفته در بحث قاچاق کالا نیز اعلام کرد: قاچاق کالا در چند استان پیگیری و تعدادی در این رابطه دستگیر شدند. مردم به ما درباره انبارهای قاچاق، اطلاعات بدهند تا برخورد کنیم.این حجم گسترده قاچاق که از مبادی رسمی وارد می‌شود نمی‌تواند بدون پشت پرده و کسانی که دست اندرکار مبارزه با آن هستند وارد شود.

منتظری با بیان اینکه اطلاعاتی داشتیم کسانی که موثر در مبارزه با کالای قاچاق هستند به نحوی ذینفع هستند و از کالای قاچاق بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: اقداماتی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) و نیروهای امنیتی انجام گرفت و شبکه‌هایی را با همکاری دستگاه قضایی کشف کردند. در چند استان این مسئله پیگیری و چندین نفر دستگیر شدند.

وی به حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: دلقکی که در آمریکا نشسته تحت عنوان ری‌استارت ممکن است برای چهارشنبه آخر سال فرمان‌های بچگانه و شیطنت آمیزی صادر کند. مردم مراقب باشند عملی انجام نشود که دستاویزی برای سوء استفاده و موج سواری آنها شود.

دادستان کل کشور همچنین در مورد پرونده کاووس سیدامامی که در بازداشت اقدام به خودکشی کرد، گفت: این فردی که خودکشی کرد و متهم به جاسوس بود، در یک محل مناسب نگهداری می‌شده و مراقبت‌های لازم هم  بوده منتها از فرصت استفاده کرده و شاید از غفلت مراقب استفاده کرده و ظرف چند دقیقه که از ۱۵ الی ۱۶دقیقه بیشتر به طول نکشید، خودکشی کرد.

منتظری با بیان اینکه خودکشی در زندان در دنیا مساله شایعی است، اظهار کرد: طبق آماری که ما از خودکشی در زندان در کشورهای غربی داریم، وحشتناک است. این آماری که عرض می‌کنم از منابع رسمی خود آمار دهندگان کشورهای غربی است.

وی افزود: آمریکا با آمار ۶۲ خودکشی به ازای هر ۱۰۰ هزار زندانی در سال بیشترین آمار خودکشی در جهان را به خود اختصاص داده است. گزارش سال ۲۰۱۴ در انگلیس نشان می‌دهد که یک سوم مرگ و میر زندانی‌ها، مربوط به خودکشی بوده است.  شورای اروپا در دسامبر سال ۲۰۱۵ گزارشی را در خصوص وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها منتشر کرد که بر اساس آن در کشور فرانسه به ازای هر ۱۰ هزار زندانی ۱۲.۰۴ نفر دست به خودکشی می‌زنند. این در کشورهای اروپایی در ۱۰ هزار زندانی ۵.۴ نفر. در گزارش سال ۲۰۱۰ شورای اروپا باز هم کشور فرانسه را با ۹۵ خودکشی در زندان مقام نخست کشورهای اروپای معرفی کرده یعنی به ازای هر ۱۰ هزار زندانی، ۱۵ نفر خودکشی کردند.

وی ادامه داد در حالی که میانگین خودکشی در زندان در ۴۷ کشورهای عضو شورای اروپا ۶.۰۷ نفر بوده است. پایگاه ایندیپندنت در ۲۷ آوریل ۲۰۱۷ بنابر گزارش وزیر دادگستری انگلستان اعلام کرده که یک دوره ۱۲ ماه تا پایان مارس ۲۰۱۷ از ۳۴۴ مورد مرگ در زندان‌های انگلیس یکصدد و سیزده نفر به علت خودکشی جان باختند.

منتظری تاکید کرد: وضعیت زندان و زندانیان کشورهای غربی به این ترتیب است اما هیچ کجا موج سواری نمی‌کنند  و روی این آمار مانور نمی‌دهند اما در ایران در بین بیش از ۲۰۰ هزار زندانی که ما داریم، دو یا سه نفر و با اهداف سیاسی خودکشی کنند، اینگونه موج سواری کرده و بهانه علیه نظام می‌کند.

وی بیان داشت: بیان این مطلب به منظور توجیه این اتفاقات در بازداشتگاه‌ها نیست. مسئولان زندان ما مسئولیت دارند که از زندانیان مراقبت کنند تا دست به کارهای ناپسند نزنند. البته بعضی از فرصت استفاده کرده و در این چند مورد اخیر نیز باید بگویم که یک مورد آن اصلا در زندان نبوده، یکی دو مورد در زندان بوده که کاملا مشخص است. فرد دیگری نیز که اخیرا روی آن موج‌سواری کرده و بهانه قرار دادند، اصلا به زندان نرسیده که فوت کرده بود. او در جریان اغتشاشات خیابان پاسداران فوت کرده و بعد از چند روز شناسایی نشده بوده و در پزشکی‌قانونی نگه داشتند و بعد از چند روز مطرح کردند که زیر شکنجه فوت کرده است.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید