رستوران فرانسوی از پذیرش افراد با نام‌های عربی و زنان محجبه خودداری می‌کند

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
تعدادی از کارکنان پیشین یک رستوران در پاریس گفته‌اند که در این رستوران از پذیرش افراد محجبه و کسانی که نام‌های عربی دارند جلوگیری می‌شود.

به گزارش باحجاب، رستوران «لاونو» در شهر پاریس افرادی که نام‌هایی با تلفظ عربی دارند و زنانی که روسری بر سر دارند را نمی پذیرد.

۴ تن از کارکنان پیشین این رستوران در گفت‌وگو با «باز فید نیوز» به این موضوع اشاره کردند. همچنین مشخص شد که مدیریت رستوران به این افراد اعلام کرده است که  برای کسانی که نام‌های عربی دارند و یا گردشگرانی از غرب آسیا به ویژه آنهایی که از قطر، امارات متحده عربی، بحرین و عربستان سعودی آمده‌اند، رزرو انجام ندهند.

این افراد مدعی شده‌اند که اگر زنی با حجاب وارد رستوران می‌شد، آنها باید به وی می‌گفتند که رستوران جا ندارد و حتی اگر جا داشت هم باید به این افراد اینچنین می‌گفتند و این ساختار همچنان پا برجاست. بر طبق گفته ‌یکی از این افراد، صاحب رستوران گفته که ترجیح می‌دهد به جای زنان با حجاب حتی اگر ثروتمند باشند، افراد بلوند و زیبا روی تراس رستوران ببیند.

یکی از افرادی که در این رستوران مدیر بوده  می‌گوید که اگر زنی محجبه میزی را به صورت اینترنتی و یا تلفنی رزرو کرده بود، کارکنان وظیفه داشتند اعلام کنند که رزواسیون ثبت نشده است و اگر مشتری پافشاری داشت که صندلی به او داده شود، باید به جایی مثل  زیر راه پله و دور از دیدرس هدایت می‌شد.

«ژان لوئیز کستر» صاحب این رستوران  دویست و سی و یکمین فرد ثروتمند فرانسه در سال ۲۰۱۷ معرفی شده است.

منبع: فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید