مسلمانان ایالت اوگون نیجریه، خواستار جواز استفاده از حجاب در مدارس

۱۸ مهر ۱۳۹۶

به گزارش باحجاب، مسلمانان ایالت “اوگون” نیجریه، از دولت این کشور خواستند تا با التزام به قانون اساسی نیجریه، استفاده از حجاب را در مدارس این ایالت، مجاز اعلام بدارد.

جامعه مسلمانان ایالت اوگون در منطقه جنوب غربی نیجریه، در اجتماعی اعتراضی در مسجد جامع و بزرگ شهر آبیوکوتا، دولت این کشور را موظف کردند تا با متابعت از قانون اساسی این کشور، بخشنامه ای را صادر و تصریح به جواز استفاده از حجاب در مدارس این ایالت نماید.

در اجتماع بزرگ که والدین بسیاری از دانش‌آموزان مسلمان این ایالت حضور داشتند، تعدادی از والدین به بیان دغدغه ها و نگرانی های خود در این باره پرداخته و تاکید کردند: فرزندانشان به خاطر پوشش حجاب در مدارس، هدف آزاد و اذیت مدیران و معلمان قرار گرفته و در مقابل دیگر دانش‌آموزان تحقیر می شوند.

ایشان در بخشی از درخواست خود، خواستار قانونی شدن حجاب در لباس فرم دانش‌آموزان در مدارس دولتی شدند.

«شیخ تاج الدین آدونمی» دبیر انجمن ائمه جماعات ایالت اوگون نیز که در این اجتماع اعتراضی حضور داشت، به سخنرانی پرداخت و ضمن حمایت از این درخواست مشروع، خاطرنشان کرد: فرزندان ما باید برای استفاده از حجاب در مدارس، آزادی عمل داشته باشند و هیچ دلیل برای ممنوع ساختن استفاده از پوشش اسلامی وجود ندارد. چراکه این نوع پوشش بخشی از مناسک دینی این دانش‌آموزان است و بر اساس قانون اساسی نیجریه، تمامی شهروندان این کشور در عمل به دین و مناسک دینی خود آزادی کامل دارند.

شایان ذکر است نیجریه بزرگترین جامعه مسلمانان در آفریقا را دارد که مرکز تجمع مسلمانان در شمال این کشور است. همچنین بیش از نیمی از جمعیت ۱۷۰ میلیونی این کشور را مسلمانان تشکیل داده‌اند.

 

منبع: ابنا

دیدگاهتان را بنویسید