حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه بحث برانگیز شد

۱۷ مرداد ۱۳۹۷
حجاب سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی فرانسه با یک شبکه تلویزیونی در فرانسه سبب بروز واکنش هایی از سوی برخی شخصیت های سیاسی این کشور شد.

به گزارش باحجاب مصاحبه ای که چندی پیش یکی از شبکه های تلویزیونی فرانسه بامریم پوگوتو، نماینده یکی از اتحادیه های دانشجویی در فرانسه انجام داد سبب بروز واکنش هایی از سوی برخی شخصیت های سیاسی این کشور شد.

این دختر جوان که سخنگوی یکی از اتحادیه های دانشجویی است ، با حجاب اسلامی با شبکه تلویزیونی ام ۶، در یک مصاحبه کوتاه ظاهر شد و طی آن به بیان دلایل حمایت از تحصن های دانشجویی پرداخت.اعتراض برخی سیاسیون فرانسه به ویژه تعدادی از نمایندگان مجلس به حضور این دختر محجبه از آن روست که انتخاب شخصی وی قابل احترام است اما این که او در یک جایگاه اجتماعی با حجاب به نقل از یک تشکل دانشجویی سخن می گوید با روح لائیسیته در فرانسه مغایرت دارد ضمن این که شیوه فوق می تواند مدلی برای ورود دیگر زنان محجبه در پست های اجتماعی باشد.

ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه نیز از محجبه بودن نماینده اتحادیه دانشجویی ابراز شگفتی کرد. ژرالد کلمب یکی از چندین شخصیت سیاسی و شناخته شده در فرانسه است که از محجبه بودن مریم پوگوتو، نماینده اتحادیه دانشجویی در دانشگاه سوربون پاریس انتقاد کرده است. این دختر محجبه فرانسوی در گفت و گویی کوتاه با شبکه ۵ تلویزیون فرانسه در واکنش به این اعتراضات ابراز تعجب کرد و گفت حجاب او یک تصمیم شخصی است و متوجه نمی شود چرا این مساله باید موجب بروز چنین واکنش هایی شود.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید