امنیت اخلاقی، حوزه حساسی است!

۲۱ شهریور ۱۳۹۷
فرمانده انتظامی تهران بزرگ حوزه پلیس امنیت اخلاقی را حوزه‌ای حساس دانست و گفت: این حوزه نیاز به انسان‌های با تدبیر دارد.

به گزارش باحجاب، سردارحسین رحیمی در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی ویژه کارکنان پلیس امنیت اخلاقی با تاکید بر حساسیت حوزه امنیت اخلاقی در جامعه، گفت: کارکنان پلیس امنیت اخلاقی که حیاء و عفاف را در جامعه ترویج می‌کنند باید جایگاه خود را والا دانسته و از حساسیت آن آگاه باشند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در این حوزه، افزود: پلیس در زمینه ترویج امر مهم حجاب و عفاف نسبت به گذشته عملکرد بهتری و بیشتری را داشته است و اگر اقدامات ناجا نبود، بخش مهمی از حجاب و عفاف جامعه لطمه می‌خورد.

رحیمی با اشاره به تلاش دشمنان در بخش‌های اقتصادی و به ویژه اجتماعی و فرهنگی، گفت: دشمن که در جنگ سخت راه به جایی نبرد، تلاش دارد با راه اندازی جنگ‌های نرم به خصوص در زمینه عفاف و حجاب، به جامعه اسلامی ما ضربه وارد کند.

رئیس پلیس پایتخت، جایگاه و ارزش کار کارکنان پلیس امنیت اخلاقی را در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر، والا دانست و گفت: باید در این مسیر با تمام قدرت و توان ایستاد و از تبلیغات منفی دشمن نترسید.

رحیمی با تاکید بر این مطلب که پلیس برای قداست و جایگاه والای زن در جامعه تلاش می کند، اظهار کرد: باور ما بر این است که ترویج دهندگان ناهنجاری ها، دقیقا مخالف آزادی زنان در جامعه هستند و زن را به مثابه یک عروسک خیمه شب بازی برای سوءاستفاده های خود می دانند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به فرمایش رهبر کبیر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: مرد از دامن زن به معراج می‌رود و این مساله نشانگر این است که زنان جامعه اسلامی از جایگاه ویژه و ارزشمندی برخوردارند.

وی با تاکید بر این که جامعه‌ای معتبر به حساب می‌آید که در آن حیا و عفت عمومی و خصوصی رعایت شود، گفت: اگر قرار باشد نظام اسلامی مستحکم بماند باید پای آرمان های امام راحل(ره) و شهدای اسلام بمانیم و از حجاب و عفاف زنان دفاع کنیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، اظهارکرد: دشمن با تمام توان در جبهه‌های فرهنگی و اجتماعی در حال فعالیت است و ما باید عاقلانه و با برنامه جلوی دشمن ایستادگی کنیم.

رحیمی، حوزه امنیت اخلاقی خصوصا، حجاب را امری حساس و مهم برشمرد و افزود: پلیس امنیت اخلاقی فرایند جدید را در این زمینه به کار بسته است که شامل، آموزش های اجتماعی، روانشناختی و اخلاقی است.

رئیس پلیس پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود، نگاه پلیس را به جامعه مسئولانه دانست و خاطر نشان کرد: ما برای هدفی والا به میدان آمده‌ایم و در این راه نهایت صبر را در برابر ناملایمات خواهیم داشت و پای هدف خود می‌ایستیم.

وی با اشاره به سخنان فرمانده ناجا در خصوص به کارگیری آموزش‌های مفید و سازنده در ماموریت‌ها خصوصا ماموریتهای امنیت اخلاقی، بیان کرد: دشمن رکن اصلی جامعه یعنی خانواده را نشانه گرفته است و سعی می‌کند با ترویج بی بندوباری و بی‌حجابی به جامعه اسلامی ضربه بزند، که امیدوارم شما همکارانم با درایت و هوشمندی این توطئه دشمن را نیز خنثی و او را وادار به عقب نشینی کنید.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید