سازمان روز جهانی حجاب، از مدل صهیونیستی به خاطر اهانتش به حجاب انتقاد کرد

۱۳ آبان ۱۳۹۷
در کنار دیگر مردم و گروه ها، سازمان «روز جهانی حجاب» از بار رافائلی، یک مدل اسرائیلی به خاطر اهانتش به حجاب شدیدا انتقاد کرده و ویدئوی گذاشته شده توسط وی را محکوم کرد.

به گزارش باحجاب به نقل از euronews، سازمان «روز جهانی حجاب» همراه با دیگران، از بار رفائلی، مدل اسرائیلی به خاطر اهانتش به حجاب، انتقاد شدید کرده و گفته وی «مفهوم حجاب» را درک نمی کند.

مدیر اجرایی این سازمان گفت: این ویدئو مدعی شده که حجاب مخالف آزادی است و ما کاملا مخالف این عقیده هستیم .

این سازمان گفته است: اینکه زنان مسلمان حجاب را به زور سر می کنند یک سوءبرداشت رایج است و ما از سال ۲۰۱۳ که این بنیاد را راه اندازی کردیم در حال مبارزه با این سوءبرداشت بوده ایم.

شعار سازمان «روز جهانی حجاب» پوشش زنان و انتخاب آنان برای حجاب بدون ترس از سوءبرداشت، تعصب و نفرت مذهبی است.

این سازمان در ادامه افزود: ما انتخاب زنان برای پوشاندن خودشان به شیوه ای راحت و مناسب را تبلیغ می کنیم. و دستاوردهای مسلمانان در قبال ظلم و ستم در رابطه با پوششی که انتخاب می کنند را نیز بزرگ می داریم.

گفته می شود این هفته، رافائلی یک مدل اسرائیلی به خاطر ویدئوی تبلیغاتی اش علیه حجاب انتقادات زیادی شاهد بود. وی یک آگهی بازرگانی لباس را در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرد که بعد از دو روز، به یکی از موضوعات جنجالی در شبکه‌های اجتماعی بدل شده است. در این ویدیو رافائلی با برداشتن پوشیه خود این مساله را مطرح می‌کند که «آزادی حق همه است» و در ایران آزادی وجود ندارد. تصویر خانم رافائلی در روزنامه‌ها و بیلبوردهای تبلیغاتی همراه با عبارت «آیا ایران اینجاست؟» در زیر عکس منتشر شده است.در این تبلیغ وی به همراه چند مدل دیگر با برداشتن برقع و حجاب خود و پوشیدن شلوار جین و سویشرت کلاه‌دار محصولات شرکتی به نام «هودیز» را که خود یکی از سهامداران آن است، تبلیغ می‌کند.

کاربران زیادی به این ویدئو اعتراض داشته اند. یک کاربر اینترنتی نوشته است: نظر من درباره آزادی داشتن حجاب است و اگر بخواهم پوشیه هم می زنم. همین اقدامات هستند که اسلام هراسی را زیاد می کنند.

کاربر دیگری نوشت: این ویدئو جاهلانه ترین و نژادپرستانه ترین کاری است که انجام شده و من نمی توانم واژه ای برای توصیف این کار پیدا کنم.

این مدل صهیونیست هنوز نظری درباره ویدئو نداده است، اما مجبور شد ویدئو را از شبکه اجتماعی خود حذف کند.

منبع:خبرگزاری حوزه

دیدگاهتان را بنویسید