مسلمان نیستم، ولی به 5 دلیل حجاب را انتخاب کردم

انتخاب حجاب (2)
18 آذر 1397

 

chella از united states

من یک زن مسلمان نیستم با این حال، من زنی هستم که پوشش حجاب را انتخاب کردم، اگر چه تمام ادیان این پوشش را با نام حجاب نمی نامند. در حقیقت ادیان مختلفی وجود دارند که زنان آن را انتخاب می کنند و روح، قلب، ذهن و بدن خود را به ایمان به آن دین خاص اختصاص می دهند و در آن دین ممکن است پوشیدگی پوشش، پیچاندن، پوشش دادن، حجاب، و یا نام های دیگری داشته باشد.

 

 

من به انتخاب خود و انتخاب این پوشش ازجانب خواهرانم از ادیان مختلف دیگر نیز افتخار می کنم. احساس می کنم تمایل زیادی برای نوشتن دلایل خود مبنی بر انتخاب پوشش حجاب دارم چرا که زمان های بسیاری بود که بر خی از زنان ناآگاه ازمن انتقاد می کردند و من را تحت فشار قرار می دادند ونمی دانستند من چرا موهایم را می پوشانم.

 

 

من می توانستم تمام دلایل خود را فریاد بزنم، اما تصمیم گرفتم که به خانه بروم و آن را بنویسم و ​​ کمی بعد آن را در صفحه فیس بوک خود قرار دادم . من این کاررا برای آن زنان یا هر کس دیگری انجام نمی دهم، بلکه تصمیم گرفتم این کار را به خاطر خودم و سپس آن را برای اهداف آموزشی به اشتراک بگذارم. امیدوارم این قدرت و توانمدی را به زنانی که به خاطر نوع انتخاب خودشان ازجامعه می ترسند بدهم و در راه هدفم به خوبی به دیگران خدمت کنم.

 

 

ما به عنوان یک زن اغلب زمین بازی یکسانی نداریم .چه ما کاری را انجام دهیم وچه انجام ندهیم دچار سردرگمی می شویم. من می خواهم همه خواهرانم از ادیان مختلف بدانند که در این زمین بازی بزرگ تنها نیستند . یک تیم بزرگ وجود دارد که از شما حمایت می کند. بدون توجه به مسیر شما، خواهران شما اینجا هستند که از شما حمایت می کنند و شما را دوست دارند پس در مسیر شناخت خودتان مومن و قوی باشید.

 

 

من به خاطر این ۵ دلیل سر و موهایم را می پوشانم:

 

 

 ۱ـ این بیان، احترام و تعهد من به خدایان و الهه های من است. همانطور که هر شخص با ایمانی آن چه توسط خدا و الهه های اوبه آن دعوت شده نادیده نمی گیرد. این باعث می شود که من در یک وضعیت زیبا و معنوی باشم که جذا ب، آگاه و متمرکز است.

 

 

 
۲ـ من ترجیح می دهم تمرکز روی چهره وحالات چهره من باشد، نه بر ویژگی های ثانویه جنسی ام، چهره هر انسانی زیبا است و متاسفانه مردم تمایل به تمرکز بر ویژگی های ثانویه جنسیتی دارند (مو، آرایش، لباس های تنگ، خطوط بدن ، عقب بدن ، پاها، کفش ها و غیره …) اما پوشش من تمرکزها را بروی شخصیت من قرار می دهد.

 

 

 

 ۳ـ انتخاب پوشش یک سطحی از احترام و حریم خصوصی به وجود می آورد که بسیار امن است و به وضوح قابل مشاهده است. به گونه ای که بیان می کند که من می خواهم به زیبایی ازدواج کنم و انسان قابل دسترسی برای همه نیستم. همچنین یک مانع روانشناختی ایجاد می کند، فاصله ای بین من و غریبه ها واین پیام را دارد که من می خواهم از شما فاصله بگیرم، این فاصله ، فاصله ای است که در جامعه ارزشمند است و این چیزی است که به نظر می رسد از طریق نسل ها از دست رفته است. این امر(ایجاد حریم توسط حجاب) به خوبی در جلوگیری از توجه غیر ضروری و ناخواسته که باعث ناراحتی و رنجش شما می شود جلوگیری می کند.

 

 

 

 ۴ـ پوشاندن موهایم نه تنها سخت نیست، بلکه زیبا، راحت و کاربردی است. من نگران قضاوت های سطحی عموم مردم جامعه در مورد حالت موهایم نیستم. لازم نیست ۱۰ دلار برای محصولات آرایش مو و یا آرایش صورت بپردازم تا خودم را غیر واقعی جلوه بدهم و خود واقعیم را از جامعه پنهان کنم. بعضی ممکن است یک کلاه یا حتی نوعی کلاه گیس داشته باشند، اما من روسری را انتخاب می کنم.

 

 

۵ـ من سال های زیادی را صرف پیدا کردن راه های مختلف برای انتخاب یک پوشش بدون ایجاد موانع اجتماعی و یا مشکلات ناشی از افراد نادان …کردم.  من کلاه، باندان، کلاه بانی و بسیاری از چیزهای دیگر را پوشیدم. در نهایت به این نقطه رسیدم که من نباید در مورد نگرانی های افراد نادان و یا طرفداران که مایل به حاکمیت جهان با عوامل ترس از پوشش هستند، ترس یا ناراحتی داشته باشم.

 

 

 من ترجیح می دهم که روسری بپوشم و هیچ گاه به اندازه زمانی که روسری می کنم احساس زیبایی و قوی بودن نداشتم و انتخاب من برای پوشیدن یک روسری، یک بیانیه سیاسی نیست. همسر من نیز برای احقاق این حق برای تصویب در دادگاه برای مردم آمریکا بسیار جنگیده اوهمچنین بعضی از شگفت انگیز ترین و زیباترین روسری های خاورمیانه را برای من تهیه می کند و این به معنای آن است که من می توانم با اعتماد به نفس و افتخار روسری به سر کنم . من می دانم که به تصویب جامعه نیاز ندارم وفقط تایید خدایان، الهه ها و خودم کافی است. برخی از زنان می خواهند همسرشان برایشان جواهرات زیبا و کفش و لباس تهیه کند، ولی انتخاب و علاقه من انتخاب روسری و کتاب و کارت هدیه آمازون است و من با چیزهای دیگر شاد نمی شوم.

 

 

تحریریه سایت با حجاب _ نیک بخت

منبع ترجمه : سایت world hijab day

دیدگاهتان را بنویسید

  1. عبدالعظیم محبی گفت:

    عالی بود
    بسیار آموزنده