حجاب موجب افزایش انگیزه جوانان برای ازدواج می‌شود

16 اردیبهشت 1400

استاد حوزه و دانشگاه گفت: هدف از حجاب به غیر آرامش روانی که برای زنان دارد ایجاد انگیزه ازدواج برای جوانان است و اگر قرار باشد ولنگاری و روابط نامشروع باشد دیگر جوانی به دنبال ازدواج نمی‌رود و کانون خانواده وجود نخواهد داشت.

حجاب موجب افزایش انگیزه جوانان برای ازدواج می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در برنامه رسانه‌ای تفسیر سوره عنکبوت که در جوار مضجع مطهر بانوی کرامت برگزار و به‌صورت زنده از شبکه سه سیما منعکس شد، طی سخنانی اظهار کرد: بعد از داستان حضرت ابراهیم(ع) خداوند به داستان حضرت لوط(ع) می پردازد که از بستگان حضرت ابراهیم(ع) است.

وی تصریح کرد: به حضرت ابراهیم(ع) خبر دادند قومی دچار فساد اخلاقی شده‌اند، همان موقع حضرت ابراهیم(ع)، حضرت لوط(ع) را به منطقه‌ای که در آن فساد، قمار و … انجام می‌شد اعزام کرد و حضرت لوط حدود ۳۰ سال در این منطقه با فساد مقابله کرد؛ در دنیای متمدن امروز نیز رفتارهایی در مراکز فساد انجام می‌شود که همان موقع در زمان حضرت ابراهیم(ع) و لوط(ع) انجام می‌شد.

کارشناس مذهبی آستان مقدس بانوی کرامت در ادامه گفت: براساس آیات قرآن کریم، قوم لوط کارهای خبیث انجام می‌دادند، انسان‌های نادان و متجاوز، اسراف کار جنسی، شهوت پرست و لاابالی بودند و هر چه حضرت لوط(ع) نصیحت کردند نه تنها بر آن‌ها اثری نداشت بلکه موجب شد حضرت را تهدید به قتل کنند.

رفیعی افزود: بر اساسی روایات قوم لوط مجالسی برگزار می‌کردند که آن مجالس مشتمل بر انواع منکرها، فحاشی به همدیگر، قمار بازی، نواختن موسیقی‌های تند و مبتذل، عریان شدن و دست زدن به بدن همدیگر، رقص‌های مختلط و استفاده از الفالظ رکیک برای همدیگر بود.

وی تاکید کرد: حضرت لوط(ع) قوم خود را نفرین کرد و فرشتگان الهی برای عذاب این قوم به سرزمین مورد نظر آمدند، باران سنگ شروع به باریدن کرد و تمام قوم لوط به درک واصل شدند.

رفیعی یادآور شد: قوم لوط نابود شدند چون به جای ازدواج و ارضای غرائز از راه طبیعی به دنبال همجنس‌گرایی بودند و در مراکز فساد اعمالی را مرتکب می‌شدند که موجب نزول عذاب الهی شد.

وی اظهار کرد: حضرت لوط(ع) مظهر مبارزه با فساد اخلاقی و شهوت‌رانی بودند و شهوت‌رانی جامعه را به سقوط می‌کشیدند و اگر شهوت در مسیر حرام، هرزگی و بی‌بند و باری بیافتد عقل را زائل و دین را نابود خواهد کرد و جامعه را به مسیر اضمحلال خواهد کشید و نهایت شهوت‌رانی آبروریزی و سختی است.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: برای پرهیز از مفاسد در جامعه دستورات داریم که اولین دستور پیشگیری است و قرآن دستور داده مردان و زنان چشمان خود را از نگاه به نامحرم بپوشانند.

وی افزود: یکی از دلایل تمایل به همسر و ازدواج، همین وجود حجاب است و انگیزه همسرداری و ازدواج با نبود حجاب در جامعه از بین خواهد رفت و عریان و نیمه عریان بودن زنان در جامعه باعث از هم پاچیده شدن خانواده‌ها می‌شود.

رفیعی یادآور شد: هدف از حجاب به غیر آرامش روانی که برای زنان دارد ایجاد انگیزه ازدواج برای جوانان است و اگر قرار باشد ولنگاری و روابط نامشروع باشد دیگر جوانی به دنبال ازدواج نمی‌رود و کانون خانواده وجود نخواهد داشت.

سخنران حرم بانوی کرامت در پایان گفت: جوانان به خاطر وجود فسادهای زیاد در فضای مجازی باید خیلی مواظب باشند چراکه شهوت و مسائل مالی از عواملی است که شیطان از آن به‌عنوان حربه برای انحراف انسان‌ها استفاده می‌کند و زندانیان امروزی یا به جرم مالی و یا به جرم جنسی در زندان هستند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید